• Fantasy

Moulin Rouge (2001)

Po prvním shlédnutí *** Po druhé **** Po 3-n ***** Nepopsatelná audiovizuální smršť. Založte si do životopisu Toulouse Lautreca harlekýn, naládujte se psilocybinem a před spaním místo večerníčku nalaďte classical hits na MTV. Asi tak..

Z pekla (2001)

Žil byl jednou strejda Jack. Z holek k pomilování dělal fašírku, která obracela žaludek i otrlým zřízencům márnice a strohé exteriéry White Chapellu zdobil girlandami organického původu, jimiž by na svém narozeninovém večírku nepohrdl ani doktor Lecter, ale to už ostatně všichni známe. Bratří Hughesové o něm (respektive o honu na něj) natočili vizuálně i scénáristicky velice slušný film s povinnou romantickou zápletkou, díky které jinak odevzdaný komisař Abberline, vyplachující životní marast koktejlem zapomnění (absinth + laudánum) našel sílu a motivaci do řešení případu stejně tak zapeklitého jako krvavého. Kromě Johnnyho Deppa je ve filmu k vidění krásná Heather Graham, dost dobrý Robbie "Hagrid" Coltrane a "no comment" Ian Holm (na Bilba jsem zapomněla po prvních pěti minutách jeho sakra krátké exhibice).