Muzikál ze střední: Seriál (2019) (seriál)

Seriál, který má něco do sebe. Klasická teen-love show, u které se občas zasmějete a občas si řeknete: "co to sakra je??" Od poloviny se zdá, že se děj zbytečně protahuje . Od posledních dvou dílů sem čekal trošku víc, aspoň ještě nějaký to cameo. Písníčky jsou za mě velký plus, dodávaj větší šťávu některým scénám. V celku je to za mě průměr, u kterého sem zvědav, jak autoři zpracují druhou sérii.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 3 (2020) (série)

Třetí série je tu a já jsem trošku na vážkách co si o tom mám myslet. U předchozích sérií pro mě epizody postupně gradovaly, jenže u této série je to naopak (silný start, střed, konec trošku horší). Postupné přidávání dalších dějových linek bylo neukočírované a hrátky s časem taky nemusí dopadnout úplně nejlíp. Opět tu jsou ale výborně zakomponované tradice a historie čarodějnictví. Kostýmy a vizuální zpracování je opět fantastický, nové postavy mi docela sedly. V celku je to opět příjemná a čím dál více temnější jízda, ale obávám se, že čtvrtá série už nebude tak dobrým pokračováním.

Zelená kniha (2018)

Po velmi dlouhé době jsem se dostal k tomuto snímku, který mě velmi mile překvapil. Herecké výkony obou hlavních postav jsou fenomenální, upřímně s jinými herci by film nefungoval. 60. léta jsou zachycena bravůrně. Není tu nucené tlačení na emoce nebo na rasistickou problematiku, všechno tu funguje na výbornou a jednoznačně nejvíc zasloužený oscar za poslední dobu.

Bumblebee (2018)

Máme tady další transformers a já se po dlouhém vyčkávání konečně dočkal. Bumblebee je skvělá rodinná a oddechová jízda, která v někom může vyvolat i nějaké ty emoce. Obě hlavní postavy mají něco dosebe. Charlie, která stále myslí na svého otce a je takový vyvrhel společnosti nebo bee, který přišel o paměť a postupně se začleňuje. Postupné budování jejich vztahu je taky skvěle provedeno. Zápletka je slušná, na dobré zabavení stačí dva deceptikoni a ne celá armáda nebo přesun celého cybertronu na zem. John Cena nemá ve filmu moc prostoru což mě ani tak nevadí, hlavní je, že svoji roli zvládl. Přece jenom se ale najdou nějaké negativa, například občasné, možná až příliš štěněčí chování beeho a pár zbytečně natahovaných scén. Za mě, ale rozhodně druhý nejlepší transformers film.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Více otázek než odpovědí a velké zklamání. Takhle bych asi popsal nová Fantastická zvířata. Podle ukázek to vypadalo na nařachanou jízdu, jenže realita je taková, že film je nudný. Příběh se pohybuje pomalými krůčky, je zde zbytečně moc dějových linek, ve kterých se začnete ztrácet v podstatě od začátku. Grindelwald se zatím moc neukázal, nejvíc asi tak na začátku a na konci filmu. To jsou části, které si myslím, že film trošku vytáhly z toho bahna. I postavy mi přišli míň sympatické než v prvním díle. Pro fanoušky Harryho Pottera je tu spousta odkazů. Za mě to je nejslabší díl z celého Harry Potter universa.

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

K tomuto seriálu jsem se dostal náhodou, když na mě vyskočil trailer. Trailer se mi líbil a hned jsem zapnul Netfilx a ponořil jsem se na 10 hodin do světa čarodejnic, démonů, zaklínadel atd. Je vidět, že si tvůrci dali záležet. Atmosféra je čímdál temnější a temnější a to já rád. Tvůrci se tady taky bezvadně zaměřili na historii a tradice což je za mě velký plus. Sabrina je mi sympatická a herečka odvádí skvělou práci. Mrs. Wardwell je tak skvěle napsaná i zahraná postava, že jsem si jí oblíbil víc jak Sabrinu. Poslední díl je taková třešnička na dortu za skvělou první sérií a konec vás natěší na tu druhou. Pokud máte rádi svět kouzel tento seriál je přesně pro vás.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Tak tohle jsem fakt nečekal. Spider-man je pro mě postava mého dětství sériál z 94 mám zkouknutý několikrát. Do kina jsem však šel celkem bez očekávání, protože jsem viděl první trailer a moc mě k filmu neupoutal. Jenže po první půl hodině filmu jsem seděl vzpřímeně a čekal, co se bude dít dál. Děj slušně běží směrem kupředu, nejsou zde žádné nudné ani zbytečně natahované pasáže a celkově film uteče jako voda. Film je pro mě dost vtipný což je za mě plus a ještě větší plus je, že se film dokáže přesunout od vtipů k emocím. Animace pro mě taky příjemným překvapením moc jsem animaci nevěřil, ale sony to zvládlo bravůrně. Film vás upoutá barvama i postavama a proto za mě nejlepší spiderman film.