127 hodin (2010)

Již podle scénáře bylo jasné, že půjde o oneman show. Myslím, že hlavní herec nezklamal, režisér taktéž ne a hudba taktéž ne. Bál jsem se jak dokáže film udržet pozornost, přeci jen 90 minut záběr na člověka co si snaží uříznout ruku..ale dokázal. Ale..myslím, že z role hlavního hrdiny se dalo vytěžit více, přeci jen to je prakticky Oscarová role, ale nemyslím si, že Franco Oscara získá. No a k příběhu...obdivuji člověka, který se nikdy nevzdá a to ani když leží 5 dní zavalen pod kamenem a co dokáže z posledních sil? Měl jsem husí kůži po celém těle.

Nebeští jezdci (1968)

O filmu básnilo mnoho kamarádů, těšil jsem se a možná jsem nakonec čekal nesplnitelné. Film je výborný a má drive a jak to já nazývám tah na branku, neboli směřování na cíl s gradací děje. Začátek filmu je obstojný, ale přišlo mi, že je uprostřed taková menší hluchá pasáž, ke konci se ale vše urovnalo k mé spokojenosti. Překvapilo mě, že dost velká část filmu je skutečně v aj, což byl logicky v roce 1968 - 69 jazyk poměrně nepřátelský.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Prostě Troška co dodat...ale tentokrát se člověk mohl alespoň malilinko pobavit, i když děj je čitelný, postavy přehrávané a celé je to takové děravé a umělé.

Princezna a žabák (2009)

První co vás zarazí je barva princezny, jsem sice do určité míry pro politickou korektnost ve filmech a seriálech, ale co je moc je moc. černoši jako šlechta a královská rodina? to snad ne :) ale jinak klasický Disneyovský příběh od počátku do konce, neurazí a nenadchne, ale že by na místo 3D technologií Disney prorazil s tímto formátem se do budoucna počítat nedá.

Čivava z Beverly Hills (2008)

Co dodat. Sám jsem si film opravdu nepustil a byl do něj tak nějak donucen za úplatu. Film o mluvících čivavách někde v poušti v Novém Mexiku a nějakých fiflenách v Los Angeles? Uff.. sice několik vtipných momentů film měl, ale.. je to prostě poměrně slátanina.

Hlad (2008)

Ano chování angličanům k těmto vězňům bylo odporné, k tomu není co dodat. Ale film mohl popsat protesty a celou atmosféru o mnoho lépe. Takto se sice krásně zaměřil na několi scén, kde 5 minut týpek vytírá chodbu, pak 20 minutový rozhovor s knězem bez jediného střihu, ale co? jediné velké plus vidím v hlavním představiteli a tomu jak se postupně vyvíjel až k úplnému vyhladovění, jinak mám pocit, že se z této problematiky dalo vytěžit více a ty dlouhé záběry do nikam si mohl režisér nechat na jiné slátaniny.

Iron Man 2 (2010)

Něco mně ve filmu prostě chybělo. Vše bylo předvídatelné od začátku do konce, zápletka mohla být hlubší. Jinak samozřejmě efekty výborné, ale občas nejsou efekty vše...

Krvavá neděle (2002)

Hodně silné 4*. Myslím, že naprosto bravurně a věrohodně natočený film, nebudu hodnotit herecké výkony, ale film jako celek nabídl spoustu úhlů pohledu na tuto problematiku, výborná kamera a střih jednotlivých scén v okamžicích pouliční války. A 13 zavražděných civilistů? Absolutně chápu podporu IRA v této době mezi mladými.

Vlasy (1979)

Výborné herecké výkony zvláště pak Johna Savage a Treata Williamsa, samozřejmě dokonalá hudba a pod taktovkou Miloše Formana má film dokonalý spád a děj, ale na můj vkus, měl film trochu slabší prostředek, přesto pak má film bravurně stvárněný konec. Dokonalá byla taktéž Ondříčkova kamera.

Robin Hood (2010)

Ano poměrně pohádka některé scény byly trochu moc (Marion ve válce) ale jinak? Já jsem naprosto spokojen a kritiky vcelku nechápu. Myslím, že je to vcelku dobře natočený zrod legendy o Robinu Hoodovi a skutečně zde nevidím žádný problém. Ano jistě originálně pojatý příběh a ano skutečnost či reálnost jsem zde nehledal, prostě jsem se nechal unést příběhem. Russell Crowe jako vždy brilantní a Cate Blanchett my do role Marion také sedla, dále výborná hudba a kamera- zvláště při bojových scénách. Film má drive a tah na branku, což přesně od Ridleyho Scotta očekávám a až na několik málo vyjímek moje očekávání splnil.