Ještěr (2023)

Velmi solidní žánrovka, která se zpočátku tváří jako hutná severská kriminálka, aby se nakonec vyvrbila v něco poněkud jiného. Jasně, prokouknete hlavní záporáky celkem brzy. Musím říci, že tohle mě docela chytilo, i když teda stopáž byla fakt šílená. Proč to nezkrátit o dvacet minut, aby to odsýpalo rychleji? Jinak ale velmi solidní řemeslo za 80%

Bod varu (2021)

Jeden hektický večer v hektické restauraci, kde se posralo všechno, co se jenom posrat dá. Skvostný Graham rozehrává na ploše pár desítek čtverečných metrů neskutečné divadlo s drtivým koncem. Dám si jeden dresing s olejem z vlašských ořechů prosím a pořádně propečené mněhněčí. Zajímavé panoptikum figurek, které si sem přišli dát nový příspěvek na instáč, nebo se jen pořádně ožrat. 80%

Sexuální výchova - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Jsem v rámci možností spokojený, i když některé dějové linky byly ukončeny trochu zbytečně na křeč. Tahle parta vstoupila do mého života těsně před covidem, když jsem si předplatil poprvé Netflix a byla to moje první série, kterou jsem skouknul. Je dobré to ukončit, tato série byla bohužel nejslabší, možná to bylo tím, že to bylo už moc dospělácký? Někdy v budoucnu si projedu ještě jednou všechny díly, a se slzou budu vzpomínat na Penisového Roma a Julii :-)

Sexuální výchova - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Konečně pětihvězdičková epizoda v jinak nejslabší sezoně SE. Fakt mě to mrzí, když vidím, kam se seriál posunul. Teď máme hodně silné příběhy dospělých lidí v prostředí, které mě vlastně neuráží, ale štve mě extrémní prosazování korektnosti. Tato epizoda byla konečně emočně silná. Konečně!

Sexuální výchova - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Tohle prostě neni Sex Education, kterou jsem měl rád. Tohle je hyperkorektní kokotina s fajnovym Ericem, kde mě baví vlastně jen Adamova linka.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Hnusní generický Asgardi, který bubají už pěkně od desáté minuty filmu. Naprostý luxus, protože nesnášim tyhle okatý potvory, vs. holka, která má spoustu problémů. Konec trochu meh, ale jinak dvě třetiny filmu úspěšně tepají na první signální soustavu, kdy se husina docela objevovala. Hádejte kdo vyhraje? No SPOILER přece úplně všichni. Holka, co má spoustu problémů v hlavě a mimíci, co si modrou matičku Zemi podrobili. Žánrová paráda s luxusními efekty za pár melounů s podivným koncem. No a teď se budu bát v noci chodit na záchod. 75%

Barbie (2023)

Skutečně silný dojem zanechá až fakt konec, kdy se z Barbie stává Barbara. Tam je to pro všechny holky 5+ emočně hodně silný. Ty, které zrovna menstruují nebo čekají baby, ty budou na sto pro řvát jak želvy. Pro chlapy je to místy poněkud ujetá zábava, kterou ale táhne nahoru naprosto geniální Gosling, který jestli nedostane Oscara, tak už nevim kdo. Robbie je fajn, ale na Kena doopravdy nemá. Mnoho narážek na současný svět, spousta ujetých příhod, vtipný hudební doprovod a nakonec taneční číslo s Kenama. Jak řikám, nejsem žena, nemenstruuji ani nečekám baby, takže jsem se občas fakt od srdce zasmál, občas si zívnul, občas pozdvihl obočí na bizarností některých scén, ale ve výsledku jsem se docela bavil. 65%

3:15 zemřeš (2005)

Příjemné bubání s několika moc fajnovkami, ale konec laciný brak. Reynolds ale luxusní. 50%

Medvěd - Systém (2022) (epizoda)

Ukřičený první díl mě úplně nechytil, ale nenechal jsem se odradit a dal jsem tomu ještě šanci