Vyproštění 2 (2023)

22 minutová extáze na "jeden záběr" okořeněná hnusným CGI, kdy se všichni nahánějí kdesi v brdských lesích a polabských chemičkách, Hemsworth nesmrtelnej (co takhle se utkat s Johnym Wickem?), ale jinak svižná, odsýpající akcička o fous lepší než jednička. Už se těším na třetí díl. 78%

Sisu (2022)

Zábavná krvavá párty v bažinách kdesi in the middle of nowhere. Prostě chlápek natěží zlato, cestou potká pár nasraných nácků a začne se vyvražďovat. Navíc je vidět, že se to nebere vážně. Spousta scén ale byla už fakt až moc přes čáru, takže k tomu tak musíte asi přistupovat. Já se celkem bavil, ale čekal jsem možná ještě větší jízdu. 70%

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Já nevim, většina filmu buduje velmi nepříjemnou zápletku, ze které vám místy bude ouvej, protože hostitelé se sice chovají zvláštně, ale většinou nad tím zavřete oči. Pak přijde poněkud šokantní konec, a vám z toho bude ne úzko, ale divně, protože jste čekali možná něco úplně jinýho. Hezký, ale vlastně jsem neuspokojený. Fajnová nepříjemná atmoška je super, ale ten konec.... Mno prostě nevim jako. 55%

Volha (2023) (seriál)

Extrémně realistický. Extrémně nepříjemný a extrémně hnusný idiot Pekárek. Hádek naprosto luxusní, stejně tak jako luxusní kozy Krejčíkový a vemena Krystal Swift (tvle ČT jí fakt dala do komparzu?). Zároveň střelba do kolena ČT. Tohle by šlo voe.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Hrozná pecka! Fakt! Asi mi stačí málo, ale řval jsem nadšením. MCU se po dlouhé době vzepřelo k mocnému nádechu v podobě téhle akční jízdy, kdy chvilku pláčete dojetím a chvilku se válíte smíchy. Ano, pár linek je trochu zbytečných, ale prostě Mývalovy flashbacky strhnou emotivní jízdou, kde se zastavíte až na konci. Výtečná grafika, žádný digimrdník (jen občas), ale zase jednou velká triková paráda, která neskutečně baví třeba v tom organickém městě. No a na závěr si přidejte geniální akční scénu točenou "na jeden záběr" a bez debat je tu nejlepší marvelovka od Spajdyho a nejlepší Strážci. Jo a abych nezapomněl - soundtrack opět bez debat geniální. 90% P.S.: Ten cringe taneček na konci byl asi poněkud zbytečný

Green Room (2015)

Celkem fajnové gore efekty a celkem sympatické scény nepřeváží to, že vůbec nechápete, co se vlastně na plátně děje. Někdo tam něco vaří? Nebo co? Proč je tam vrchí kápo Picard, o co mu jde? Postavy postupně odpadávají (no vlastně po určité fázi odpadnou až na hlavní dvojici úplně všichni během asi pěti minut), ale vy si k nim vůbec nevypěstujete žádný vztah, protože i když se tak film o to trochu snaží, pak to prostě zabije. Pochválim snad jen toho vycvičenýho pejsana, co si šel lehnout umřít k mrtvýmu páneškovi. 35%

Myši patří do nebe (2021)

Příklad toho nejkrásnějšího a nejmilejšího filmu poslední doby. Dojemné poselství na konci, kdy mi málo chybělo, aby se mi nezačaly koulet slzy po tvářích. Opravdu nádherný a povznášející film s roztomilým dabingem, úžasnou animací a neuvěřitelně skvostnou hudbou. Tohle by šlo, ale příště prosím bez toho zbytečného pitvoření. Díky :-) 85%

Ambulance (2022)

Bayovina. V tom nejlepším a bohužel i nejhorším. Všechno nahromaděné na dvou hodinách. Má to světlé chvilky, bohužel v těch, kde se to snaží tvářit vážně ale zase zažívá své tmavé chvilky. Vcelku průměr s naprosto afektovaným Gyllenhaalem. 50%

Blízko (2022)

Možná až příliš uplakané. Dojemný film, který si nepouštějte, když máte splín. A taky ho asi nikdy nedoporučím žádné matce. Civilní, intimní a neuvěřitelně silný emocionální zážitek. Bohužel já na ty artovky moc nejsem, takže jsem vlastně na konci nevěděl, co si o tom mám myslet. 80%

Hádkovi (2022)

Bizarní konverzačka v jedněch kulisách pořádně oldschool 80tkového bytu, kde se pohybuje panoptikum ještě více bizarnějších postaviček v čele s luxusní Čvančarovou, která válcuje ostatní osazenstvo. Na hodinu a půl tak akorát, delší bych asi nevydržel. Druhá uječená část je už totiž zbytečně přes čáru. Taková levná kopie Vlastníků, kteří ale hrají o dva levely vyšší ligu. Průměr. 50%