Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

sniper18

Prvý diel je už takou novodobou klasikou, po niekoľkých pozretiach ho kľudne označím za jeden z najlepších akčných filmov za posledné roky, preto som sa na pokračovanie dosť tešil a priznám sa, že výsledok predčil moje očakávania. Príbeh ani tentokrát neponúkne nič výnimočné, tentokrát ide hlavný hrdina zachraňovať rodinu vplyvného gruzínskeho mafiána, ktorá je s ním v čiastočnom príbuzenskom vzťahu, ale to celkové prevedenie mi prišlo ako zo starých zlatých čias so všetkými klišé, ktoré mám v tomto žánri rád. Film pokračuje presne tam, kde ten pôvodný skončil a tak je ťažko zranený hlavný hrdina zachránený v poslednej chvíli a prevezený do nemocnice, kde nasleduje rehabilitácia, potom poctivý tréning, nejaké to zoznámenie s celkovou situáciou a priestor dostanú aj postavy, ktoré som si celkom obľúbil a tak som si mimoriadne užil už tento rozbeh. A nasleduje už hlavný dej, ktorý je prevedený mimoriadne dynamicky, akcia strieda akciu a stále sa niečo deje. Jedine môžem trochu vytknúť, že prvá polovica mi prišla o trochu lepšia ako druhá, ale to je pri ich celkových kvalitách málo podstatné. Obsadeniu mi už tu veľmi sadlo, oproti prvému filmu je to už viac tímovka a tak väčší priestor dostanú aj ďalšie postavy. Chris Hemsworth má potenciál sa stať špičkovým akčným hrdinom, má na to charizmu, zápal, aj fyzičku, tu som si ho už veľmi obľúbil, ale skvelá je aj Golshifteh Farahani, ktorá mu často pomáha. Zachraňovaná rodina skôr splní svoj štandard, ale tentoraz sú tu lepší záporáci, lebo hlavný hrdina miesto nevinných policajtov z prvého dielu konečne likviduje jedného slizkého gangstera za druhým, takže som si to viac vychutnával. Tomu hlavnému síce chýba charizma, ale herecky to zvláda bez problémov a má za sebou armádu zabijakov, takže tu je koho likvidovať. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je špičková. Nikdy by ma nenapadlo, že práve v americkej produkcii by sa dalo konkurovať tým najintenzívnejším peckám z ázijskej produkcie, ale tentoraz sa to celkom darí a akcia dosť pripomína klasiky Garetha Evansa ako The Raid alebo Berandal. Občas si to síce vypomáha digitálom viac, než by bolo vhodné, napríklad taká automobilová naháňačka s motorkármi mohla byť radšej skromnejšia, ale poctivejšia a takých scén je tu viac, ale inak sú všetky tie súboje a prestrelky špičkové. Perfektne natočené, mimoriadne intenzívne, drsné a aj nápadité, často sa striedajú zbrane. nože, alebo čokoľvek po ruke a milujem takéto akcie, kde sa z prestrelky plynulo prejde do súboja a podobne. lebo nepriatelia sú tu často kvôli prostrediu bližšie, než je bežné. Najlepšia je celá akcia vo väznici, vlak alebo hotel, ale celkovo som si to riadne užíval. Režijne tu stále vidno, že režisér je kaskadér, ale to som už čakal, Sam Hargrave si dáva záležať hlavne na akcii, ale aj mimo nej ma to bavilo o trochu viac, než v prvom diely. Takže ako akčný fanúšik klasického, ale aj moderného akčné filmu som tu dostal prakticky všetko, čo som mohol chcieť, užíval som si to od začiatku až do konca, určite si to pozriem ešte viackrát a tak nebudem vôbec vymýšľať a hodnotím naplno. 86% () (méně) (více)

Lima

V jednu krátkou chvíli průstřel ruky, šroubovák zapíchlej v boku, sem tam nějaká střepina pod kůži či bodnutí nožem, mnohočetné pády z libovolných výšek, fatality těžkým úderem přes ruce a nohy ….. a stejně stačí se jen tak na pohodu oklepat a jde se dál. A já vůl dodneška myslel, že lidské tělo se skládá z kostí, masa a tkání, aspoň tak jsme se to v biologii učili. Zjevně omyl. To i ten Rambo svýho času trpěl a foukal si rány, dneska je to jiný, dneska mají gerojové adamantiové kosti jako Wolverine. A to jsem si říkal, že zastavování kulek kouskem saka jako ve Wickovi už nic netrumfne, ale teď tu je fakt vážná konkurence :o) Tak fajn. Ale jinak vůbec nic proti Hemsworthovi, je to charismatickej chlápek a v tom, co dělá, se vysloveně našel, přeju mu to. Jenom ty dnešní akční kousky už holt nejsou pro mě. ()

DaViD´82

Skvostná "jakože jednozáběrová" poctivá kaskadérská choreografie (o to více škoda do očí bijícího CGI během výbuchů, havárek apod.), žádné serepetičky či dialogové výlevy a hlášky během akce, prostě se to valí ve strhujícím tempu. A tím, že čirá akce vyplňuje dobře polovinu stopáže, tak nesporně je z čeho být upřímně nadšen. Jenže... Zároveň si to podráží nohy úvodem a závěrem. První akce je po dvaceti minutách. A povinná vata "tvařme se, že máme děj a charaktery", která je vyplňuje, by se v nadčasovém akčňáku spláchla za pět minut. Závěr má zase problém, že finální zúčtování (samo o sobě solidní) je výrazně ve stínu všech předchozích akčních pasáží. ()

silentname

Môžem priznať, že prvý film "Extraction ma skutočne bavil a prišlo mi to ako jeden z lepších projektov Netflixu, ktorý ma celkom navnadil na jeho pokračovanie. Veril som, že sa dočkáme rovnako solídneho akčného thrilleru, tkorý ma pohltí. Žiaľ, to sa nestalo. Budem fér a poviem, že "Extraction 2" v reále nie je zlým filmom a je tu dostatočné množstvo scénok, ktoré ma bavilo sledovať, no nebavilo ma to sledovať v kontexte s príbehom filmu a jeho postavami. Pretože sme od začiatku vedeli povedať, kto prežije, kto umrie, aké budú vo filme konflikty, aké bude rozuzlenie a všetko je vďaka tomu vysoko predvídateľné a málo zaujímavé. Myslím si, že keby sa film rozhodne nejakým spôsobom zostať v Bangladéši, kde sa budú snažíť nejakým spôsobom naši hrdinovia prežiť a bude to postupne náročnejšie a náročnejšie, mohlo sa z toho vytrieskať niečo viac. No problém je, že o postavy som nejavil nejaký veľký záujem, situáciu sme videli miliónkrát v minulosti a šarm Chrisa Hemswortha to nijakým spôsobom neposúva k ničomu lepšiemu. Akcia je okrem toho často ako keby som si predstaivl film Michaela Baya, ktorý má proste akciu v krvi, no vie ma rovnako svojimi rozhodnutiami občas nudiť. Toto je podobné. Trvá to dlho a keď človek nejaví záujem o to, čo sa deje, je náročné ma nejakým spôsobom zaháknuť, aby som chcel vidieť zvyšok. Zlý film to nie je, to by som klamal. Ale nie je dostatočne pútavý na to, aby som mu dal lepšiu známku. Za mňa tohtoročné sklamanie. Hodnotenie: C+ ()

JASON_X

Až v závěrečných titulcích jsem četl, že "based on the graphic novel", tedy že natočeno podle comicsu soudím, což tedy mnohé vysvětluje, protože demence scénáře dosahuje místy závratných výšin. K tomu Hemsworthova postava překonává svou nezničitelností snad i postavy Stevena Seagala, a stejně jako minule jsem opět příliš nepochopil obsazení perské křehotinky a krasotinky slečny Farahání coby elitní vojandy, pro tuhle roli je typově naprosto mimo. I ta porce patosu a melodramatických kydů prorostlá celým dějem byla na můj vkus zbytečně velká. Ale musím uznat, že po akční stránce se jedná o špici žánru, takováhle jízda se jen tak nevidí. Vrcholem je myslím hromadná rubačka v gruzínském lapáku, s navazující scénou z nákladního vlaku. Vypněte mozek a bavte se. ()

• Časť väzenskej scény bola natočená na rovnakom mieste, kde sa natáčala úvodná sekvencia Mission Impossible 4 (2011), kde Ethan Hunt (Tom Cruise) vošiel, aby vytiahol Yuriho z väzenia. (Arsenal83)
  • Štáb si prenajal najvyššie poschodie veže Tech-Gate kvôli maskám a SFX makeupu. (nessbeal)
  • Původně se měl film natáčet v Austrálii, ale kvůli lockdownům se rozhodli tvůrci film natočit v Česku. V průběhu natáčení v Česku se Chris Hemsworth vyjádřil k tehdejší situaci: „Původně měl být film natočený v Sydney, ale vzhledem k neustálým uzavírkám kvůli covidu-19 a dalším podmínkám se rozhodlo o přesunu do Prahy.“: Následně ještě dodal: „Tehdy jsem si říkal, že už bylo těch lockdownů dost, ale jak to teď vidím, tak u nás ty počty případů umíme tím vším docela snížit.“ (Geralt z Rivie)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)