• Krátkometrážní

Amsterdam to Anatolia (2019)

Podvádzanie agresívneho manžela s mladším chlapcom v plytkom spracovaní. Chvíľkami kamera ako od Wesa Andersona.

Doll Clothes (1975)

Krátky film Cindy Sherman vytvorený z cool papercutov s pekným nápadom. Na mňa príliš creeepy a moc art.

Žhářka (2022)

Úprimne mi je ľúto, čo robia s knihami od Kinga. Firestarter, ako kniha je výborná. Ale.knoha je kniha a film je film. Dostali ju žiaľ do rúk neschopní ľudia, ktorí vŕšia klišé nad klišé s patetickým scenárom, pripomínajúcim akčné filmy Chucka Norrisa z osemdesiatych mixnuté hororovými béčkarmi z deväťdesiatok.

Já jsem Harry Potter (2010)

Video od Funny or Die. Jeden podarený vtip, inak to vyzerá ako keď sa kamaráti natáčajú na veľmi starý digitálny fotoaparát.

Demolice (2015)

Zo začiatku bralo nábeh na melancholickú verziu Voľný pád (1993) o strate citov a úcty k okoliu.  Neskôr sa to tvári ako Sila priateľstva (2007),  avšak zo strany človeka, čo prežil stratu.  Napokon to je festivalový miš-maš, ktorý chce riešiť všetko, ale nedotiahne nič. Mnoho fajn scén, výborní herci, ale scenár, ktorý pláva na vode a tvári sa chytrejšie ako naozaj je.

Gen V - Season 1 (2023) (série)

Výzvy mladých ľudí ako bulímia, sebapoškodzovanie či gendrová neistota sú pretvorené do schopností charakterov. Nájdu sa aj vizuálne nevyzretý párty boy a jeho kamarát čo sfetuje mladé baby. Napriek tomu problémom je svet, ktorý vytvorili dospelý a rodičia s nimi nemôžu alebo nechcú pomôcť. Seriál je v svete The Boys jednoznačne ukotvený, avšak zároveň dokáže priniesť autentické prežívanie GenZ, ktoré mnohé iné serióznejšie seriály nezvládajú.

Kung-fu mela (2004)

Asi žiadny film ma neminul takto veľmi. Ako komédia to má dva vtipy, ako bojový film je to príliš umelé. Ázijská gýčovitosť a prehravánie je tu už na mňa moc. Poklony k americkým filmom a atmosféra na začiatku vytvorená výborne.

Láska podle plánu (2022)

Zakomplexovaní užívatelia tu riešia kolonizáciu a starostu Londýna. Rasisti čo nedošli ďalej ako na prvé pole za dedinou si ani neuvedomujú o čom bol asi film. Autori kopú do všetkých strán, kritizujú ako východné, tak i západne myslenie a ich neduhy. Až napokon zabúdajú na príbeh a nechávajú postavy sa topiť vo vlastných starostiach. Občas príliš komplikované a kruté, je takmer nemožné mať postavu, ktorej fandíte. Určite to nie je romantická komédia, skôr sociálna dráma s milou Emmou Thompson.

Snídaňový klub (1985)

Film, ktorý bohužiaľ veľmi zostarol a dnes už nemá toho moc čo povedať. Ak vo svojej dobe otvoril témy, dnes už dávno vyprchané a pôsobia skôr ako výhovorky.