Riverdale (2017) (seriál)

Vítejte v Riverdale, městečku tak přísně utopisticky feminacistickém, že můžete být jako žena drogovým kingpinem a přesto bude urážen jakýkoliv muž, který by vám chtěl jen zkřivit vlásek, protože ženy se nebijí. Městečku, kde se jako kluk z pouličního gangu můžete před svými "bratry" cicmat s šerifovým synem a všichni vás za to ještě pochválí, protože nikdo zde nemá předsudky. Přesto pak můžete kamarádům tvrdit, jak kvůli své orientaci strašně trpíte a nemůžete vést normální život. V městečku, kde jako princeznička předměstí můžete šukat syna samotného leadera gangu, aniž by se vaši rodiče nějak výrazně zlobili. Možná vám řeknou: "Tytyty, neděláš dobře, Jaromíro!" Městečko, kde největší pizda střední školy vrazí mezi partu vrstevníků, začne všechny urážet a když se v odpovědi na to dva z přítomných chlapců začnou hádat, jsou nařknutí z toxické maskulinity. Městečko, kde někoho se dotknout a nabídnout mu sex je prakticky totéž jako ho znásilnit...Vítejte v Riverdale, místě, kde čtyři děti náhodně manipulují s lokální politikou a kecají dospělým úplně do všeho a z nějakého důvodu je lidi pořád poslouchají, protože nejsme přeci "ageisti", abychom někoho umlčeli, protože je příliš mladý a nezkušený. A hlavně, pokud jste muž, připravte se na to, že od vás budou očekávány náhodné cituplné uplakané rozhovory o vaší duši s jinými muži, protože "i muži mají city" zde nabírá goliášovského rozměru, kde je předpokládáno, že muži se chovají jako ženy:-D NEJLEPŠÍ KOMEDIE EVER!!!:-D

Živí a mrtví (2016) (seriál)

Lidi nevěděj, co je dobrý, zrušit něco takovýho je hřích. Puzzle, co do sebe perfektně zapadne na konci. Emocionální jako prase, příběh absolutně neotřelej a překvapivej a Colin podává famózní výkon. Naprosto.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Víte, jaký filmy mám ráda? Takový ty, kdy si můžu říct, že kdyby tam nebyl hlavní hrdina, tak by všem bylo líp. Spiderman je mladej rozjívenej wannabee uprostřed přísně multikulturní a progresivní školy, kterej všem akorát přidělává problémy, ohrožuje životy a majetek lidí a všichni ho pak oslavujou, když napraví aspoň část toho, co vyjebal. Realita je ale taková, že většinu času ho spíš zachraňuje Tony Stark a Starkova supertechnologie. Jinak je Spidy nejapnej puboš bez znalostí, kterej v jednu chvíli do mimozemský technologie mlátí kladívkem, protože je zjevně technik, ale když je to dějově příhodný, tak najednou dokážou s kamarádem operovat a hackovat Starkův oblek. Má svýho Jarvise, ale protože bílí hetero muži už nejsou v kurzu, tak jeho Jarvis je ženská, která se chová jako správná kráva. Nakonec Spidy zabrání okradení samotnýho Starka, k čemuž by ovšem nikdy v první řadě nedošlo, kdyby neryl do věcí, na který nemá. A je zase za hrdinu. Yay. Super superhrdina. Hlavně že marvelovské filmy neopouští ten jejich supertrapnej humor, kterej se objeví v jakýkoliv vážný scéně, protože se marvel za svoje superhrdiny a jejich pokusy o epičnost hrozně stydí, tak je potřebuje zesměšňovat.

Lucifer (2016) (seriál)

Hodně jem váhala nad hodnocením,nakonec jen tři, protože jakkoliv nadprůměrné byly první dvě řady. A to i přes to, že jsem nebyla dvakrát nadšená do jednotlivých kriminálních případů a bavil mne hlavně ústřední příběh. Třetí série ale byla slabota, slabota, slabota. Z Lucifera se v ní stává ukňouraný neschopný a sebeztrapňující děcko. Tvůrci se tak moc snaží ukázat, jak je emocionálně zkamenělý a jak moc lidskou mentalitu nechápe, že z něj dělají defacto sebeparodickou postavu a vám je za něj prostě jenom trapně, protože se chová jako idiot a jakákoliv chemie mezi ním a Chloe se tím stává naprosto k neuvěření a vynucená. Nicmeně jsem si stahnula kompletní soundtrack. Hell yeah!:-D

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Líbivá feministická propaganda. Všechny ženský vnitřně trpěj a všechno špatný dělaj jen protože je k tomu chlapi nutěj, všichni chlapi jsou sobecký hovada nebo násilníci. Universum je nelogický, jak se to zrovna hodilo do krámu. Hlavně aby z toho nějaká baba nevyšla krutá neprávem, musí trpět, protože historie, patriarchát, victimblaming a blé....

Živí mrtví: Počátek konce - Good out Here (2018) (epizoda)

Tak to bude poslední díl, kterej koukám, takže celou serii už si neohodnotim. Tímto se pro mne FTWD definitivně změnilo na TWD a je tam nadpolovičně víc toho, co mě sere, než toho, co mě těší.

Rebelka (2012)

Kdyby se mě někdo zeptal, kterou animovanou pohádku bych pustila malý 5-letý holce, tak bych řekla, že první The Last Unicorn a hned potom Brave...

Živí mrtví: Počátek konce - Another Day in the Diamond (2018) (epizoda)

Jsem z tohohle rozpačitá. Furt tak nějak nevim, jestli koukám na FTWD nebo TWD. A fakt mi nedává smysl Nick, který se bojí zombíků jako následek traumatu z výbuchu...asi to bude mít nějakou hlubokou tajemnou logiku. A ten filtr na konci je fakt na palici. Mám trochu nervozní pocit, že budou polovinu screentime trávit okatým narratingem, aby stihnuli postupně převyprávět celý ty dva roky přeskočenýho času, místo aby se věnovali aktuální zápletce. Ale tak mohlo to bejt horší.

Živí mrtví: Počátek konce - Jaký je váš příběh? (2018) (epizoda)

Hrozný zklamání, místo FTWD jsem dostala jen díl seriálu TWD, kterej ráda nemám. Kovboj, Karate Kid a investigativní novinářka jako jednoznačně dobrý postavy na výletě v obrněným vozidle bojující s jednoznačně vyprofilovanejma záporákama a postavy FTWD na pět sekund a najednou jsou z nich z nějakýho důvodu banditi...FTWD se mi hrozně líbilo, protože nebylo černobílý a postavy nebyly jak z komiksu, byli to reálný lidi. WTF má tohle vlastně bejt?

Příběh služebnice (1990)

Logický mezery, neaktuální rešení, ta dystopická společnost je hrozně nelogická vzhledem k daný době a okolnostem a navíc nemám ráda schéma "za všechno můžou chlapi, zase nás utlačujou". Jinak ale na svou dobu docela dobrej film.