Ulice (2005) (seriál)

* za Maciuchovou. Jinak je většina hereckých výkonů a zápletek k zblití.

Planeta opic (2001)

Bohužel naprosté zklamání. Čekal jsem aspoň, že se film bude držet knižní předlohy, když už ne svého předchůdce s Ch. Hestonem. Místo toho přichází zmatená podívaná bez napnutého děje s umatlaným očekávaným koncem...

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Skvělej soundtrack (What would Brian Boitano do atd.). P.S. Kdyby náhodou někdo věděl, jak se jmenuje a kdo zpívá ten song, jak Cartman cestuje do nebe (připomíná mi to Jamese Hetfielda z Metallicy, ale asi ne...), nechť mi dá, prosím vědět.

Planeta opic (1968)

Film, který u mě předčil i knižní předlohu Pierra Boulleho, která se mi zas tak nelíbila. Hlavně konec je jeden z nejlepších konců na filmovém plátně vůbec. Škoda, že každý film lze poprvé vidět jen jednou :-). Perfektní Charlton Heston.

Hannibal (2001)

Slabota, velká slabota...

Červený drak (2002)

Po hodně slabém druhém pokračování "Hannibal" jsem toho už mnoho nečekal a tak jsem byl příjemně překvapen. Ono to asi právě o tom je - nečekat toho příliš a pak se vám to bude třeba líbit. Znovu skvělý Anthony Hopkins, ale i Edward Norton a hlavně Ralph Fiennes. Bohužel "Mlčení jehňátek" už se asi nic nevyrovná.

Poslední Mohykán (1992)

Jako správný indianofil nemůžu hodnotit jinak, měl bych sice pár výhrad k technickému zpracování, především v roce 1760 skoro žádný indián neměl pušku, většina z nich používala luky, což jsem tady neviděl ani jednou, a Huróni již tehdy nebyli ten mocný národ co dříve, byli podmaněni a téměř vyhubeni Irokézy, ale to jsou víceméně jen drobnosti, které vetšina lidí přejde bez mrknutí oka. Jinak fantastická výprava a hlavně v současné době již legendární hudba dělají tento film tím pravým indiánským požitkem.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

"Dělám na půl úvazku v kostele, řekněte mi kolik dluží a já to vyrovnám". "Zatím to děla jeden a čtvrt milionu dollarů".

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

V nekonečném vesmíru žije mnoho obyvatel, leč nikdo z nich neprožívá rozmnožovací proces tak celistvě, tak bolestně a tak tragicky nádherně jako lidské bytosti. Skvěle, originalně, jednoduše. Supr.