Lítám v tom (2009)

85 % - Velice vyspělý film po všech stránkách. Přirozený, uvěřitelný, skvěle zahraný.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

80 % - Jackson úspěšně navázal na LOTRovskou trilogii, Hobit jakoby jí z oka vypadl. Po stránce kostry filmu je tady skutečně mnoho společných prvků se Společenstvem - včetně závěrečné scény: pohled z hor na Osamělou horu/Mordor. Když jsem se dozvěděl, že Jackson nakonec útlou knížku rozporcuje do tří tříhodinových dílů, zneklidnilo mě to. Ale po zhlédnutí Neočekávané cesty mě trochu neklid přešel.

Sociální síť (2010)

Mistrné vztahové drama, které (samozřejmě částečně fiktivně) odhaluje pozadí vzniku jednoho z největšívh počinů v moderní komunikaci. Skvěle zrežírované, napsané, sestříhané a zahrané (mně jinak nepříliš sympatický Justin T je výborný, neznámý Jesse E se Zuckerberga zhostil výtečně). A úchvatná Reznorova hudba.

Láska a smrt (1975)

Vtipný Woody, zdařilá parodie na ruskou klasiku Vojna a mír především (ale odkazuje i jinam., např na Bergmanovu Sedmou pečeť) a výborně napsané dialogy. Určitě se dá vidět opakovaně.

Únos (2006)

Podle mě nemá chybičku!

Zajdalen (2003)

Tryská z toho pohoda jako minerálka z horkého zřídla :)

Pro ptáčky (2000)

Je to taková blbost, ale tak dobře udělaná, že nemá chybu :)

Plechový panáček (1988)

Hračky geniální (předchůdce Toy Story), animaci dítěte rozhodně předstihly - ale byl to rok 1988, a jaká byla tehdy technika...

Sen o klaunovi (1987)

Smutný kraťas Pixaru o jednom klaunském kole. Dojemné.