Americký pop (1981)

Na mňa daný hudobný príbeh pôsobil celkom smutným, miestami až nešťastným dojmom. Jednalo sa o pár generácií tej istej rodiny (pradedo, dedo, otec a syn), ktorí sa vo svojom mladom veku a pohnutom životnom osude pokúšali presadiť na hudobnej, prípadne zábavnej scéne, avšak okrem posledného z generácie dopadli všetci tragicky. Všetci štyria sa pohybovali okrem muzikantských ambícií / schopností aj na tenkom ľade kriminálnej činnosti. Vo filme je okrem zobrazených barov, nočných podnikov, temných uličiek a podsvetia, zobrazená aj vojna, na ktorú doplatia dvaja zobrazení (v danej dobe) mladí muži: prvému výstrel poškodí hrdlo a pripraví ho o spev, ktorým sa do narukovania do vojny živil a druhý na ňu doplatí vlastným životom. Ďalšieho člena rodiny zničí závislosť na návykových látkach a jedine posledný, aj keď priekupník s drogami sa následne svojou drzosťou a aj talentom presadí a dostane na pódiá, ktoré znamenajú svet.

New Police Story (2004)

Jackie-ho Chan-a mám ako herca dosť rád, pričom jeho najlepšie filmy kombinujú humor, akciu a hlavne určitú dávku bojového umenia. Film "New Police story" som videl už viac krát a popri spomenutým prvkom (akcia + humor + bojové umenie) obsahuje aj pár menej výrazných scénok, prípadne naopak až pár prehnaných a naivných dejov. Tým prvým je partia pár rozmaznaných frackov, ktorých "nedokáže" nik chytiť z elitne vycvičenej jednotky, aj keď ich majú pár krát priamo pod nosom. Druhým je autobus, ktorý rozbije "skoro pol mesta", no napriek tomu sa o nič nezastaví... Mimo toho je to pozerateľný film.

Gandahar (1988)

Animovaná Sci-Fi / Fantasy rozprávka pre dospelých s príbehom vyspelej civilizácie, ktorá pri experimentovaní vytvorí vlastného nepriateľa, ktorý ich následne skoro zničí a ovládne. Príbeh mohol byť viac prepracovaný, aj keď niektoré nápady boli celkom zaujímavé. Rovnako zobrazenie niektorých bizarných postavičiek a tvorov. Animácia bola zaujímavá, ale nie výborná. Chýbala mi väčšia pestrosť a prepracovanosť.

G. I. Jane (1997)

Armádne a vojenské filmy ma dokážu málokedy zaujať (zelené gumy akosi nemusím), takže 3 body za takto ladený film s občas mne nesympatickými rozkazmi a premotivovanými veliteľmi je až až. Ale herecké výkon   Demi Moore a Viggo Mortensen-a sú celkom schopné.

Wizards (1977)

Nezvyklá animácia kombinovaná so zábermi z hraných filmov, prípadne vojnových scén. Avšak práve zábery nacistov z "Druhej svetovej vojny" mi v príbehu a pri plynulosti deja vadili a vôbec mi tam nepasovali. Bez nich by som dal určite o bod viac. Niektoré obrázky príšer, trpaslíkov, trolov, víl, atď. boli podarene vykreslené, iné boli skôr priemerné. Ku koncu som mal pocit, že príbeh stráca na plynulosti, určite som čakal aj väčšiu invenciu pri záverečnom boji dobra a zla (hlavne mágov).

Vejce Toto na útěku (2006)

Animácia celkom pekná, avšak príbeh o živých vajciach, ktoré utekali pred svojim "neľahkým" osudom zjedenia bol na tom už horšie. Aj keď je to rozprávka, neviem koho napadla takáto blbosť. No bolo tam pár vtipných momentov, vrátane "chýb pri natáčaní", vďaka čomu pridávam o bod viac, na celkové hodnotenie dvoch bodov.

Cesta na Saturn (2008)

Pár vtipných momentov, ale väčšinou to bola bieda. Animácia skôr priemer a dej striedal priemerné, nudné alebo občas aj podarené momenty. Max na jedno pozretie.

Rock & Rule (1983)

Moc ma to nezaujalo - čakal som od toho viac. Dej mohol byť viac prepracovaný, ani hudba ma nezaujala (a to mám rád rock a metal). Možno na dobu vydania to bolo niečo novátorské a zaujímavé, ale aktuálne z môjho pohľadu ma skoro nič neoslovilo.

Přestávka: Škola mimo provoz (2001)

Nezaujala ma animácia - dosť škaredo a jednoducho nakreslené postavičky. Dej príbehu (zrušenie prázdnin a školských prestávok) nemá zmysel, avšak pri rozprávkach mi to nevadí. Skôr mi vadilo, že bolo tam celkom málo podarených a vtipných momentov.

Až na Severní pól (2015)

Štýl animácie sa mi celkom páčil, no príbeh bol na mňa dosť pochmúrny a hlavne mi chýbalo dotiahnutie konca, keď sa vrátia z výpravy s nájdenou loďou (pre ostatných už dávno potopenou) a dokážu neprajníkom, že sa mýlili. Rovnako aj zvítanie s rodinou po návrate mohli ukázať.