Griffinovi (1999) (seriál)

Prostě se mi to nelíbí. Tupá zábava bez jakékoliv inteligence pozbývající nějakou přidanou hodnotu a poukazující na pokleslost současného humoru. Ok, dávám sice dvě hvězdy, protože i mně občas koutky zasvrběly, ale nesouhlasím s tím, že je to vydařený fenomén. Protože jestli je tomu skutečně tak, všeobecně přijaté většinou společnosti, tak pak jsem asi E.T., že mám raději inteligentní humor.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Úžasné efekty. To je vše. Příběh? Hrůza. Herecké výkony? K zasmání. Přidaná hodnota? To snad tenhle film ani neví, co by to mělo být. Napětí? Nulové. Za efekty alespoň nějakou tu hvězdu, ale jinak je to průšvih se vším všudy.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Ok, tohle by šlo. Není to sice můj vyhledávaný žánr, ale je to fenomén, který těžko může ujít pozornosti kohokoliv, kdo není ignorantem televizní zábavy. O co jde...to je asi zbytečné popisovat. Co se mi vyloženě nelíbí, je to, jak se občas hlavní hrdinky staví ke vztahům, což může vyvolávat i v reálném světě u reálných žen, dívek a slečen pocit, že ženy jsou vše a muž se musí podřídit všemu. Že ženy si mohou dovolit vše, a že když žena něco hezkého udělá, musí za to muž být po celý zbytek života vděčný, zatímco když muž něco hezkého udělá, tak je to automatické, přičemž kdyby to neudělal, tak je to hned špatně. Také to staví sex na úroveň zábavy skoro neslučitelnou s plnohodnotným vztahem a pomalu vybízí k tomu, že dobrý sex se dá užit jen s neznámým člověkem, nebo jen na začátku "vztahu", ale pak to chce zase změnu. Kdyby všichni žili podle takových premis, jak by asi partnerský svět vypadal?

Combat Hospital (2011) (seriál)

Rozhodně to nebylo špatné, ale ani nijak zvlášť výborné. Nazval bych to jakousi "rozplizlostí" jednotlivých epizod, co mne odradilo, ač si myslím, že potenciál tu byl.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Krimi seriály přehlížím a vypouštím. Tomuhle jsem dal šanci defakto jen proto, že je pod ním podepsaný J.J.Abrams a hrají v něm mí oblíbenci James Caviezel a Michael Emerson. A udělal jsem jen a jen dobře. Možná i díky vlivu Jonathana Nolana se skrz jednotlivé samostatně-příběhové epizody vyvíjí i mnohem hlubší příběh, který dotváří celé prostředí seriálu a vysvětluje jednotlivé postavy. Výběr zmíněných herců je také famózní - velmi osobitě přispívá a dotváří jedinečnost seriálu. "Jedinečnost" možná v uvozovkách, protože jsou i jiné seriály, se kterými se dá tento srovnávat (Lost, Alcatraz), i tak ovšem (alespoň u mne) tento ostatní podobné doslova válcuje.

The Fades (2011) (seriál)

Celé jsem to skouknul na jeden zátah, protože to mě prostě nenechalo klidným a musel jsem vidět, jak to dopadne. Kvalitních seriálů je v současnosti mnoho (díky bohu), kvalitních hororových seriálů je po hříchu málo, a tak každý další takový vzbudí moji pozornost. No a tenhle počin nenechal hororovou seriálovou scénu na holičkách, ba co víc - kdyby to pokračovalo dál, asi by se nikdo nezlobil.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Z počátku se mi to nelíbilo, pak jsem to neměl vůbec rád, ale časem jsem tomu přišel na chuť a nezbývá tak nic jiného, než dát plné hodnocení. Famózní způsob humoru.

Avengers (2012)

Výborné, spousta zdravého humoru, skvělý děj a výborné vyrovnání jednotlivých postav, že nikdo až tak moc nevyčníval. Nemám tomu co vytknout a těším se na pokračování.

Paranormal Activity 4 (2012) odpad!

Trojka byla výtečná, čtyřka opět padá do propadliště, kde se nacházela dvojka. Ono asi to příběhové propojení s doposud neslabším dílem k něčemu takovému přímo mířilo. Bylo to velmi slabé, hororem bych to snad ani nenazval - to by pak doslova uráželo jiné, povedenější počiny z této kategorie.

Méďa (2012) odpad!

Tohle je vážně k nepochopení - jak to může mít červené hodnocení a skoro od všech 4 hvězdy? Bylo to tupé, omezené, nehumorné, degradativní a vlastně celkově dost ubohé. Jestli je toto komediální hit roku, pak to plně ukazuje na další z mnoha problémů současné společnosti - inteligence (a tím i inteligentní humor) bohužel ustupuje naprosté splašce v podobě obscénních, vulgárních a sexuálních narážek. A to, že je hlavním hrdinou budižkničemu závislý na lehkých drogách (a navíc neskončí v průbehu filmu je u nich)? To je tedy opravdu skvělý vzor pro mladé generace. Ne, prostě tohle si nezaslouží ani jednu hvězdu. Ani kamera, střih, natož příběh...nic nebylo nějak povedené.