Halloweenská noc (2007)

Famózní hororový úlet. Směsice zajímavých a méně zajímavých povídek s pokaždé naprosto dechberoucí pointou, které na konci dávají i nějaký ten smysl. Vymyslet originální horor v této době je už docela neuskutečnitelný úkol, zde sice nejde o žádnou originalitu, ale film má výhodu v tom, že si na nic nehraje a ještě si dokáže udělat srandu sám ze sebe a pohrát si se všemi typickými hororovými klišé.

Pach krve 3 (2009)

Jednička je rozhodně jedna z těch zdařilejších hixploitation, dvojka je zase zábavnější a krvavější. Ovšem v tomto případě to není téměř ani jedno. Samozřejmě, že je zde několik brutálně krvavých momentů, troufám si říct, že ze všech třech dílů působí nejlepším dojmem, ale vše okolo nestojí téměř za nic-herci, režie a především rádoby šokující konec.

Dokonalý únik (2009)

Příjemné překvapení. Vážně. Nato, že jsem téměř nic nečekal, jsem dostal hodně. Jde spíše více o thriller, než o horor, ovšem má několik hororových momentů. Největší pochvala směřuje na obsazení a na skvěle vybrané exteriéry, které působí naprosto uklidňujícím dojmem a z ničeho nic přijde nějakej šok. Napsal bych i více, ale jen malilinké prozrazení něčeho zásadního dokáže zkazit dojem celého filmu, protože je zde několik zvratů, takže jen říkám, že jsem se skvěle bavil.

Rok jedna (2009)

Ubohost. Toto slovo mě napadlo po shlédnutí této rádoby komedie, ve které je tak málo vtipných momentů a spíše převládají ty trapné. Ze začátku to vypadalo nadějne, ale s postupem času se téměř nic po stránce dějové nevyvinulo, takže je tento film téměř bez komediálního prvku a bez náznaku děje. A k tomu všemu je hlavní role obsazena mnou nenáviděným špekounem Blackem, kterého jako komika nenávidím, Cera se také nijak nepředvedl. Ztráta času, chtěl jsem se pobavit u komedie, ale v tomto případě jde opravdu o rádoby komedii bez špetky humoru aspoň na té jednodušší úrovni.

Hory zalité krví (2009)

Nadějně vyhlížející horor, který se ze začátku pyšní promyšleně vyhlížejícím dějem, ale nevydrží to dlouho, asi po zajímavých 20 až 30 minutách začne být tento horor až moc předvídatelný a klišovitý, takže nadšení vyprchalo, což je škoda. Dávám průměrné 3*, protože si myslím, že měli scénáristé napřed dopsat scénář a až poté začit natáčet. Protože je z filmu patrné, že scénář dolaďovali už během natáčení, což je škoda, protože se tento horor opravdu tvářil, že bude něco víc než jen obyčejná teen vyvražďovačka, protože měla jednu obrovskou výhodu. A tou výhodou je skvěle vymyšlený ústřední zabiják s dětskou maskou.

Smrtící parazit (2009)

Slušné béčko, s lehce nadprůměrným dějem, který je už sice podobný nečemu co jsem už viděl, ale to nic neznamená. Já se slušně bavil, mělo to rozumnou délku, takže jsem se ani nenudil, bylo zde pár slušně krvavých momentů, škoda jen, že toho Kilmera nebylo vidět více, už asi opravdu patří do starého železa, když mu tvůrci filmu dají tak malý prostor, ale i tak jde o béčko, které sice ničím nepřekvapí, ale za shlédnutí a obětování 90 minut stojí.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Pro mě průměrná komedie, která se potuluje v zajímavém prostředí módy, ale myslím, že snímek je spíše určen pro dámské divačky, ale má pár momentů, které i mě pobavili. Výhodou celého filmu je skvěle vybraný písničkářský soundtrack a především herecké výkony Meryl Streep a i Anne Hathaway nijak nezaostává.

Zkratka ke smrti (2009)

Další z řady teenage hororů, který je po hororové stránce jedním z těch slabších na krev, napětí a především atmosféru, ale na druhou stranu má poměrně solidní děj s dvěma překvapujícími zvraty, první překvapí, ikdyž je až příliš předvídatelný a druhý zvrat je spíše směšný, než překvapivý. Vyzdvihnul bych i slušně hrající herce. Ale i tak jde o jeden z těch hororů, na který se brzo zapomene.

Líbáš jako Bůh (2009)

Poledňáková se rozhodla natočit něco ve stylu Lásky nebeské a jí podobné britské komedie, s kterými to samozřejmě nelze srovnávat, ale snaha byla a tu oceňuji, protože takových filmů v tuzemsku mnoho není. Po dějové stránce mi to sice tak neučarovalo, protože se to týká starších lidí, kteří jsou ovšem skvěle zahrány, zejména ze strany Kaisera, Bartošky, Magálové a Holubové. Vyzdvihnul bych ještě skvělou hudbu a slušné exteriéry. V celku jde o slušnou romantickou komedii, kterou zabíjí přestřelená délka a mininum vtipných dialogů a vtipných situací, ale dokáže pobavit i tak, a když k tomu máte potřebnou náladu tak i něčím zaujme.

Vzájemná objetí (2009)

Kvalitní drama, které má vše co k tomu patř. Má i své kvality, které se mu nedají odepřít, ale já prostě nejsem moc velkej fanda těchto snímků, tedy ne, že bych byl odpůrcem dramat, ale mám raději ty kvalitní, které se prvoplánově nesnaží útočit na divákovy city a city akademiků. Jako vždy jsem po půl hodině utrpení začal dělat něco jiného a jen a jen poslouchal tlachy, které jsou tím zásádním pro tento druh filmů, ovšem zde jsou naprosto nijaké, a až šokující konec mě zaujal. Po herecké stránce zaujme především Michelle Pfeifer, Ashton Kutcher jako vždy a všude absolutně prkení, ikdyž mu nelze odepřít, že se s touto rolí popral jak nejlépe mohl, Kathy Bates je tu jen do počtu a nemá tolik prostoru jako Kutcher a Pfeiffer, což je škoda. Za zmínku stojí snad ještě slušná hudba. Ovšem tímto končí.