Nenávist, kterou jsi probudil (2018)

+ spoilery! + Na tento film jsem se těšila více než půl roku. Trailery vypadaly velmi zajímavě a tak jsem se nemohla dočkat, až bude The hate u give k dispozici. Herecké obsazení bylo velmi dobře vybrané a příjemné, potěšila hlavní hrdinka Amandla Stenberg jako mladičká Starr, jejího otce Mavericka hrající Russell Hornsby i Anthony Mackie v netypické, poněkud zápornější roli drogového dealera Kinga. Bohužel však zůstalo jen u slov. Téměř celý film se řeší, jak Maverick a policií zastřelený Stařin přítel Khalil pracovali pro drogový gang, ale nijak výrazněji se to ve filmu neukáže. Nicméně atmosféra ohrožování je vykreslena dobře. Herci jsou podle mě dobře zvoleni, stejně jako prostředí černošského ghetta. Snaha Starr dosáhnout spravedlnosti poté, co byl její přítel zavražděn bílým policistou a její proslov během nepokojů na mě jakýsi dojem udělaly, filmu by ale prospělo více napětí. Konec, kdy Stařin mladší bratr Sekani ohrožuje Kinga pistolí a chrání tak svého otce, na mě zapůsobil, nedokážu ale říct, zda pozitivně, nebo negativně, přišlo mi to spíše nereálné. Celkově si myslím, že by postavy a příběh mohly být propracovány trochu lépe, velkými plusy filmu jsou ale akce, napětí a relativně málo romantiky. Jedna hvězda za Anthonyho Mackieho. 70%.