Ztraceni - Seznamte se s Kevinem Johnsonem (2008) (epizoda)

SPOILER !! Zajímavost: Poté, co se Michael pokusí o sebevraždu a vyhledá Toma, ten mu předá falešný doklad na jméno Kevin Johnson. V průkazu je napsáno Kevinovo datum narození - 8. 7. 1963. Harold Perrineau, který hraje Michaela, se narodil 7. 8. téhož roku.

Útok trojhlavého žraloka (2015) odpad!

Větší nesmysl jsem snad v životě neviděla. Už ten dvouhlavý žralok byl moc ... Naprosto nelogické, hlavně že se (SPOILER) žralok nakonec sám sežral a všichni byli happy ... Škoda času se na to dívat.

Smrtící mrakodrap (1987)

Na to, že jde o třicet let starý snímek, nezklamal mě. Téměř neměnné, skoro až hrůzu nahánějící prostory ztemnělého mrakodrapu, hemžící se členy místního černošského gangu, jehož členové si říkají Upíři, je dobře zvolené a dokázalo upoutat mou pozornost. Vcelku komorní obsazení s pěti hlavními, výraznými postavami - Gary Frank jako uhlazený pojišťovák, snažící se dostat z průšvihu, jeho spojenec Ray Parker, nerudný vietnamský veterán na vozíčku Jan-Michael Vincent, mladá a obětavá Stacey Dash a v neposlední řadě také ďábelský Tony Todd, hrající šíleného vůdce gangu Hraběte. Temná atmosféra filmu a napínavá honička mezi patry mrakodrapu poté, co byl Berry (Frank) určen k likvidaci za urážku mladého člena gangu. Po zabití jediného člena ochranky v budově mu musí přijít na pomoc opravář Will, který však disponuje pouze jednou pistolí s několika málo náboji. Oběma mužům je jasné, že jsou v pasti, protože policie se na místo ze strachu před Hrabětem a jeho Upíry dostane až ráno ... Jako výrazný klad filmu hodnotím originální nápad, napínavé scény, jimiž se nešetřilo, a zajímavé postavy (zejména pozdější hororová legenda Tony Todd). Bohužel film má také spoustu nešvarů a much, například (+ spoilery +), když Upíři vylezou z výtahu a Hrabě zabije sekuriťáka, mizí ihned zpátky ve výtahu, i když měl ideální příležitost zbavit se i Berryho a smýt tak urážku Decona, jak požadoval. Místo toho jej raději celou noc honí po chodbách a nakonec se nechá zastřelit Willem, když se už chystá zraněného Berryho dorazit venku za denního světla. Celkově také moc nemám ráda typ filmů, kdy jsou obyvatelé/město/vesnice terorizováni ozbrojeným gangem, a jako naschvál si tam nakráčí nažehlený úředníček, který bez pardonu zabije jejich vůdce a tyranie skončí. Je to dost nereálné. Přesto ale snímek hodnotím pozitivně.4*

Krutá rasa (2006)

Krutá rasa je film, schválně nepíšu horor, o skupině teenagerů, jimž idylický víkend na pustém ostrově, kde si chtěli odpočinout od studia, poněkud narušila smečka divokých psů. Opět, schválně nepíšu "vzteklých", protože psi nakažení vzteklinou umírají nejpozději do půl roku po vypuknutí nemoci na ochrnutí dýchacích cest, a rozhodně by nevydrželi běhat celý rok po opuštěném ostrově, aniž by se sežrali navzájem. Kdo ty psy asi celý rok udržoval při životě? Pochybuji, že by si lovili ryby a pili mořskou vodu, nebo by za nimi jezdili lidé, kteří by jim místo kulky nebo smrtící injekce vozili pytle granulí. Pokud ale pominu několik logických nesmyslů, dostanu vcelku slušný příběh s komorním obsazením postav, z nichž mě nejvíce potěšil Eric Lively - jako zapálená kynoložka se s názory jeho postavy (Matta) dokážu plně ztotožnit. Oliver Hudson mě místy trochu štval, stejně jako Hill Harper, u něhož jsem konec tak nějak čekala (černoši vždy umírají jako první, no ne???). Z dámských hereček dávám palec nahoru Michaelle Rodriguez, kterou jsem viděla v seriálu Lost, kde mě neskutečně vytáčela, tady ale hrála celkem dobře. Osud poslední herečky Taryn Manningové mi byl tak nějak lhostejný, ničím mě ve filmu nezaujala. Celkově atmosféra pohodového trávení času na ostrově i boj o holý život se smečkou špinavých a řádně agresivních vlčáků byla ale dobrá a místy také slušně napínavá. Dost mě ale zklamalo zjištění, že psi byli "geneticky změněni". Jako by vzteklina nebyla dost pádným či zajímavým argumentem, proč jít všem, kteří k ostrovu připlují, naštvaně po krku. Úplný závěr filmu mě překvapil, ale logicky se mi také nezdá přijatelný. Abych to nějak zakončila, The Breed je slušný survival snímek s dobrou atmosférou, více thriller než horor, s malým množstvím postav, což filmu jen prospívá. Naopak škodí přehnanost některých scén a logické nesmysly. Jako zarytá pejskařka ale film hodnotím pozitivně.

IO (2019)

Io ve mě zanechává podivné, spíše však negativní pocity. Příjemné je komorní obsazení, celý film více-méně táhnou Margaret Qualley jako vědkyně a Anthony Mackie jako jeden z posledních přeživších na nyní zničené Zemi, toužící se v héliovém balonu dostat na Jupiterův měsíc Io. Je to jeden z mála filmů, ve kterém dostal opravdu hlavní roli. Bohužel o akčnosti děje, který je ve sci-fi filmech téměř nutností, zde absolutně nemůže být řeč. Trochu jsem očekávala milostnou chemii mezi dvěma posledními lidmi na planetě, bohužel (nebo snad chvála bohu?) jsem se jí nedočkala. Nicméně co mi ve filmu opravdu chybělo, byla atmosféra v žánru nutná, snad alespoň digitální pohled na zmiňovaný Io. Tento film je jen nevyužitý potenciál, který podle mého názoru rychle upadne v zapomnění, a to je rozhodně škoda.

Tranzit (2012)

Nápad bandy zlodějů a zároveň vrahů schovat si lup k nicnetušící typické americké rodince jedoucí na dovolenou za účelem urovnání vztahů poté, co tatínek vyleze z lochu, jistě není špatný. Bohužel většinu filmu zůstalo jen u nápadu. První na mé poměry nudná půlhodina filmu (pár minut po až příliš krátké, poněkud zamotané loupeži) se odehrává v automobilech s poněkud roztřesenou a místy až nepříjemně detailní kamerou. Poté, co se lov čtveřice zlodějů na nic netušící pár se dvěma dětmi přesune do nehostinných močálů plných hadů a krokodýlů a maminka od rodiny začne podezírat otce ze spolupráce se zločinci, začíná ten pravý boj o život. Co se týče hereckého obsazení, potěšili mě zejména zločinci. James Frain a Ryan Donowho zahráli chladnokrevné zloděje naprosto perfektně, úplně tragicky si nepočínal ani Harold Perrineau. Jediná ženská lupička v podání Diory Baird se mi tam příliš nehodila, a její byť nepříliš elegantní odchod ze scény jsem jen přivítala. James Caviezel hrající otce rodinky určené k likvidaci mi také neseděl, snad svým chováním, a to samé mohu říct o jeho synech, kteří se chovali spíše jako rozmazlení spratci. Druhá ženská herečka Elisabeth Rohm se mi také nelíbila chováním ani vystupováním. Po herecké stránce tedy vedou lupiči. Co se týče samotného děje a scénáře, napoprvé jsem seděla s očima navrch hlavy přišpendlenýma na obrazovku a málem jsem ani nedýchala. Když jsem si ale film pustila vícekrát, původní nadšení poněkud ochablo kvůli chybám na scéně i ve scénáři - jako příklad mohu uvést např. lehce nositelnou tašku s penězi vážící alespoň 40 kg, nepoškozená auta i přes drsné srážky, policista sražený na naprosto přehledné silnici i maminka bravurně ovládající AK47 a úspěšně se bránící před zločinci. Ano, tatínek sice přišel o prstíček, na kterém měl "náhodou" snubák, aby jej mohl v závěru filmu vyzvednout na důkaz, že své nejbližší po zlikvidování bandy obměkčil, ale to, že ''amatérská" rodina s vyděšenými dětmi i maminkou nakonec převálcuje zloděje s výsledkem 4:0, mi přijde hodně přitažené za vlasy. Co ale chtít od amerického filmu, že? Klady: nápad, honičky, herci (Frain, Donowho, Perrineau), temná hudba. Zápory: klišé děj, nelogické momenty a chyby ve filmu, roztřesená kamera, ufňukaná rodinka, hloupost zlodějů.

Čivava z Beverly Hills (2008)

POZOR NA SPOILERY. Bělostná rozmazlená čivava v růžovém oblečku a diamanty na obojku je unesena mexickým gangem nezodpovědné Rachel, která ji měla hlídat, a nemilosrdně poslána do arény na psí zápasy proti zabijáckému dobrmanovi, jehož jméno zní v překladu ze španělštiny ,,Ďábel". Konec pohádky? Kdepak! Teprve začíná dobrodružství otravné čivavy Chloe, jejíž parta přátel se skládá z bývalého policejního německého ovčáka, dvou dalších psů, leguána, krysy a spousty dalších čivav, které se pokoušejí vysvětlit dámě z Beverly Hills, odkud skutečně pochází. Ti všichni se snaží Chloe pomoci vrátit se domů, jenže v patách jim je El Diablo s GPS na obojku, vyslaný mafiánem Velasquezem, aby Chloe přinesl. V průběhu filmu se dozvídáme, že Delgado, poněkud mrzutý ovčák, býval policejním psem, který právě kvůli Diablovi přišel o čich a musel proto ze služby odejít. Ačkoliv mu leze Chloe svým neustálým povídáním na nervy, snaží se jí i přes všechny překážky v podobě hladových pum, ujíždějícího vlaku i vycvičeného Diabla pomoci vrátit se domů. Film jsem viděla poprvé jako asi desetiletá a moc se mi líbil. Roztomilí pejsánci načančaní v oblečcích, dobro vítězící nad zlem i sympatický zahradník Sam mě vždy na celých 88 minut spolehlivě přikovali k televizní obrazovce. Nedávno jsem si film po deseti letech pustila znovu a místo rozplývání se nad mluvícími čivavami a leguány jsem se téměř celý film smála nesmyslům, které film bohužel provázely. Jako pohádka pro děti dobré, ale např. + spoiler + aby byl Diablo v americkém útulku adoptován paní s vášní pro růžové šatičky mi přišlo uhozené. Ale na druhou stranu, pokud by ho utratili,už by to nebyla pohádka pro děti, že? Shrnutí: + krásní psi, krásná příroda, dobrodružství čivavy a jejich psích i lidských přátel - kýčovitý a klišé děj, rozmazlená čivava a její majitelka (teta Viv) 55%

Venom (2018)

,,Co jsi sakra zač?" ,,My jsme Venom." Marvelovský snímek o neúspěšném novináři Eddie Brockovi a mimozemském symbiontovi, přiživujícím se na něj a nesnášejícím oslovení "parazit" v hlavní roli. Včera jsem měla konečně příležitost shlédnout film s kvalitním českým dabingem. Výsledek je však rozporuplný. Venom je nesporně povedený kousek s dobrými efekty i příběhem, snaha Venoma chovat se kladně a chránit ubohé pokladní před zloději po příkladu Spidermana však vyznívala spíše směšně. Velká chyba je také podle mě přístupnost filmu. S R-kovým ratingem by snímek jistě zaujal o něco více. Toma Hardyho si pamatuji jako záporáka v Revenant: Zmrtvýchvstání a z válečného snímku Černý jestřáb sestřelen. Riz Ahmed v roli záporáka Drakea byl neuvěřitelně slizký a Eddieho přítelkyně Michelle Williams také nebyla k zahození. Líbila se mi také akčnost filmu, jako například souboj Venoma s policejní jednotkou ve tmě, Eddieho zběsilý útěk na motorce před dalšími policisty i závěrečný souboj Eddieho-Venoma s Drakeem-Riotem. Závěr: snímek je dobrý a temný, herci obstojní, prospěla by větší krvavost a zápornost hlavního anti-hrdiny. 2,5*

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Filmu se nedá upřít nápad, těšila jsem se na něj od prvního traileru, na souboj člověka s vyhynulým žralokem. Film mě ale docela zklamal, čekala jsem něco víc. Lekací scény jsou dobré, potěší i přítomnost jiných živočichů - olihně, velryby. + spoiler + Jako většina hororů a podobných filmů má bohužel i tento film tendence sklouzávat ke klišé, kdy člověk zabíjí žraloky a všichni mohou žít šťastně až do smrti ... Nečekaný zvrat v podobě příchodu druhého žraloka na scénu mě potěšil, ale konec, kdy Jason tuto parybu zabije aniž by utrpěl byť jediný šrám mě hořce zklamal. Když už megalodon, tak pořádný, nelítostný, a ne tato slátanina bez krve a se šťastně přeživšími pejsky a vlastně téměř všemi - kromě žraloka, samozřejmě ... 50%