Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Oproti jedničce mám takovej nejasnej dojem, že jsem už přeci jen trochu zestárnul, anebo naopak omládnul. Tam, kde Expendables hýřili nápady (spíš režisérsky a obsazením), tam Expendables 2 nemají co nabídnout. A tak nabízejí jen vtip postavený na parodizaci představitelů, což je jako supr, ale film bych na tom asi nepostavil. Příliš WTF momentů a příliš logických děr ve scénáři tak vyčnívají o to víc, o co míň se Expendables 1 brali vážně. Já nevím. [kino] Možná opětovná projekce odhalí, proč se mi dvojka líbí o stupeň míň než jednička. Byť je dvojka narvaná hláškama, až to bolí.

96 hodin: Odplata (2012)

Když dobrá šablona dobře kope, je netřeba ji předělávat (viz Lethal Weapon, Die Hard nebo Mission: Impossible). Jenže když se dobrá šablona špatně zkopíruje, je film řádově o dva levely níž, a to to ještě dopadne dobře vlastně. Liam Neeson je pořád stejně dobrej, ale tempo a změna režiséra už tak moc dobře nekope. Čím to je přesně, to nějak po první projekci nedovedu posoudit, ale pokud by se měla z Taken stát nová série, je zapotřebí ty šablony kopírovat dobře. A svižně. A pořád stejně kulervouce. Taken 2 tak spíš působí ve srovnání s jedničkou jako nepovedený pokus něco zkopírovat, což nakonec vede k samoúpadku.

Odpadlík (2002) (TV film)

Tak jsem v televizi zachytil tohle a protože mě moc bolely nohy na přesun jinam a protože ovladač ovládal můj otec, už jsem to i dokoukal. Scénáristicky sračkoidní film s prapodivnou pointou, kterou zkrátka nelze nečekat od romantický ženský, že jo. Naomi Watts super, David Carradine překvapivě celkem civilní, ale výběr ostatních rolí, včetně té hlavní mužské, a výběr scénáře a vlastně veskrze všeho zrcadlí průměrovost televizního filmu. Ale jako za tu pointu by si fakt scénárista zasloužil dát do držky. 50-55%

Až vyjde měsíc (2012)

Řeknu to jedním souvětím: Vizuálně, řemeslně nádherný snímek, který překvapivě sází hodně na jednotlivé scény než na celek, ale pod tím vším vizuálním pozlátkem se skrývá zoufale slabý a emočně nezajímavý příběh, jehož tempo by si zasloužilo trochu soli.

LOL (2008)

Smutný vlastně je, že ani jednou jsem si neLOLnul, respektive že jsem celej film jako komedii nechápal a vtip jsem v něm neviděl. Dobrý ale je, že pokud budu chápat film jako nějakou mezigenerační studii, dá se tam najít řada zajímavejch momentů. Jako pozitivum, který vlastně tahá moje hodnocení do čtyř hvězd, ovšem chápu citlivej výběr hlavních představitelek (rozuměj dcery a její matky), které nejenže jsou hezké, ale jsou i chytré :) Negativum je však výběr metrosexuálních frajerů, kteří jsou jakože nějakými idoly francouzské mládeže současný doby. Dobrej byl zase ale výběr obou dospěláckých hlavnějších charakterů, totiž táty a policajta, žj.

Prometheus (2012)

Jedno z pozitiv tohohle filmu je vědomí, že Noomi Rapace se mi fakticky nelíbí.

Kuky se vrací (2010)

Nejhravější českej film poslední dekády. Jen je škoda, že na jeho hodnocení jsem zapomněl. Na druhou stranu je aspoň nějakým vyjádřením jeho kvalit fakt, že příběh - byť stupidně jednoduchej - jsem dodnes nezapomněl a že řada postav byla ztvárněna tak hravě a originálně, že s nimi dodnes soucítím. A hlasový osazenstvo, když vynecháme Ondru Svěráka, je naprosto bez chyby.

Komando postradatelných (2012)

Bože, to je mrdkovina. Už od úvodní scény se mi chtělo blejt, jak ten kvér držej jak prase kost. Pak byla podivná scéna s pokerem a já už věděl, že tohle nedokoukám. Jestli to někdy dokoukám, přidám i hodnocení, takhle ale zatím je vybleju, že je to mrdkovina jak vyšitá.

Continuum (2012) (seriál)

Bylo to trošku překvapení pro mě. Pilot se nakonec celkem slušně rozjel a já si i chvíli říkal, že by to mohlo bejt na pět hvězdiček, ale někde kolem třetí epizody se ztratil ten drajv a stala se z toho všeho jen epizodická omáčka okolo nějaký příběhový linky. Jednoduchý případy, který (jinak velice SYMPATICKÁ) Kiera (Nichols) řeší, jsou fakt jen zbytečným přimícháváním surovin do kotle, to nejdůležitější se nakonec objevuje znovu v závěru první sezóny, která spíše přináší otázky o tom, jak se tvůrcům podaří ten časově náročnej oříšek zvládnout.

Agora (2009)

Tohle je hodně komplikovanej film, u kterýho mě mrzí to, že jsem ho neviděl na plátně. Vypsat celou šíři jeho záběru by mi dalo zabrat asi hodně času, a tak jen řeknu, že tenhle snímek zcela povinně pusťte každému, kdo se vás bude snažit přesvědčit o jakýkoliv náboženský pravdě, a zcela povinně ho pusťte všem, který považujou naši civilizaci za vyspělou. Páč z tohohle popela ta civilizace vzešla a všechno - filozofie, politika, náboženství i víra - má kořeny přesně v týhle ideologii, jejíž poslání tak nějak Hypatie hledá. Výborné kulisy, výtečná Rachel Weisz a jako jedinou výtku snad jen to, že aby se ten film vůbec na plátno vešel, musel se zjednodušit až hanba. Přesto zůstává velice velice inteligentní s neskutečným vhledem a příjemně pravdivými historickými fakty. Mhm.