• Krátkometrážní

50x a stále poprvé (2004)

Obzvlášť zajímavý námět, skvěle hrající Adam Sandler, krásná Drew Barrymore a několik vážně povedených vtipů - to vše jsou hlavní klady komedie 50 First Dates, které však relativně snadno zazdí naprosto odpadový happy end. 60%

168 hodin (2006) (pořad)

Každý týden netrpělivě čekám na nedělní večer a na ohlédnutí za uplynulými 168 hodinami. Nora Fridrichová je výborná moderátorka a pro mě mimo jiné i jedna z nejvíc sexy Češek, jednotlivá témata jsou zpracovávána do hloubky a vždy se zasměju u Malostranských korekcí. Obzvlášť povedené pak jsou každoroční silvestrovské speciály. 95%

Mňága - Happy End (1996)

Mňága a Žďorp je jedna z mých nejoblíbenějších kapel a Petr Zelenka jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Co můáže vzniknout, natočí-li tento režisér mystifikační dokument o této kapele? Ano, správně, jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film Mňága - Happy end popisuje vymyšlenou historii této kapely na tolik působivě, že si říkáte zda se vskutku jedná o mystifikaci. Vyskytuje se tu tolik absurdních scén, ze kterých přímo srší to jak si z diváků Petr Zelenka utahuje, ale i přesto někteří uvěřili. A právě zrovna scénu s konkurzem, s koncertem za zdravou výživu a Slunce, seno, Mňágu si budu dlouho pamatovat. Pokud tomu připočteme i super písničky, pět hvězdiček je jasných. 100%>

Sex ve městě (1998) (seriál)

Co na tom, že nejsem žena, co na tom, že tento seriál není filmařsky ani scénáristicky dokonalý? Manhattanskou čtveřici - Carrie, Samanthu, Charlotte a Mirandu - jsem si prostě zamiloval. Sex ve městě mi přinesl pohled na pomyslnou druhou, ženskou, stranu barikády. Díky Sexu jsem poznal Cynthiu Nixon (Mirandu), která je rozhodně nejhezčí, nejvíce sexy a nejvtipnější z kvartetu sexuchtivých dam. Taktéž milostné románky hlavní čtveřice jsou tak neuvěřitelně různorodé, že je stále o co stát (z nejlepších jmenujme pana Ližbu, Mirandin flirt se sendvičem "Máš na mě chuť?" či třicátníka žijícího s maminkou). Zkrátka a dobře, ač vidím některé nedostatky, jsem ochoten je pominout, protože Sex ve městě je opravdu jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 95%

Přátelé (1994) (seriál)

Ano, Přátelé dokáží čas od času pobavit a rozhodně jim neupírám jejich kvality - u některých epizod přímo vynikající scénář, brilantní dialogy, super úvodní píseň, sexy Jennifer Aniston, nádhernou Courteney Cox a možná bych našel i další. Ovšem vydávat tento seriál za nejlepší seriál všech dob, to je jako vydávat Pelíšky za nejlepší světový film - stejně jako Pelíšky i Přátelé občas pobaví, potěší, ale že by měli býti nejlepšími? Co zápletka, která se pořád opakuje - někdo s někým chodí, pak se spolu rozejdou, všichni ostatní ho utěšují a pak se dá dohromady s někým jiným (Přátelé už chodili snad s půlkou USA)? Co naprosto příšerná Phoebe (Lisa Kudrow)? Co ta sentimentální poslední epizoda, která cíleně útočila na city příznivců? Zkrátka a dobře, už jenom proto, že se mi ta Friends-manie patřičně hnusí, budu ošklivý a dám jenom tři hvězdičky. A zapáleným příznivcům bych vzkázal, věnujte svou náklonost nějakému seriálu, který si to OPRAVDU zaslouží. 60%

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Několik desítek dílů, točících se okolo Ošklivky Katky Kateřiny Janečkové, která navíc vůbec není ošklivá a je jediným plusem tohoto strašného seriálu: dialogy příšerné, partu tzv."ošklivek", které každou hovadinu komentují "Ty jo holky, ale viděli jste to?" bych nejradši postřílel, úděsného Václava Vydru jakbysmet. Navíc je tu naprosto blbá zápletka, protože jak je možné, že pořád vím co se v seriálu děje, ačkoliv se na epizodu kouknu tak jednou za měsíc a čas od času shlédnu nějakou upoutávku? Stačilo by podívat se na první a poslední díl a zbývající večery věnovat nějaké zajímavější činnosti. Zřejmě spodina české televizní scény. 5%