Room (2015)

Opravdu silné a intenzivní irské drama. První polovina filmu je stísněně napínavá a druhá se poté opírá o problematiku sociální reintegrace, což je samozřejmě na místě. Room je solidně natočený a skvěle zahraný snímek, který nejen splnil mé očekávání, ale rozhodně se zařadí mezi filmy, které jen tak nedostanu z hlavy. Nadprůměrných 80% a samozřejmě doporučuji.

Neznámá bitva (2019)

Rusové válečné snímky umí, o tom není pochyb, a Ržev je další ukázkou toho, co pro ně Velká vlastenecká válka znamená. Film sice obsahuje pár za vlasy přitažených scén, nicméně nepostrádá extra dávku surovosti, krve a zima z obrazovky dosáhne až k divákovi. Kdo má rád válečná jatka, ať neváhá - jasný čtverec a solidních 75%.

13 hříchů (2014)

Solidní jízda, která baví - 60%.

Budiž světlo (2019)

Zajímavé drama slovenské produkce a troufám si říct, že dokonce atakuje vrchol evropské tvorby v tomto žánru. Problematika, herecké výkony a dokonce i prostředí jsou v tomto snímku vykresleny tak přesvědčivě, že jakmile vás děj vtáhne, už vás nepustí. Dávám jasný čtverec a jednoznačně doporučuji - 80%.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

I přes to, že mi první díl vůbec nesednul, dal jsem Krvavé královně šanci - zbytečně. Hororové komedie jsou fajn, nicméně toto je na můj vkus až moc infantilní a zavřu-li obě oči, stále razantně převyšují negativa nad pozitivy... Hodnotím stejně jako první díl, tedy jedna hvězdice a mizerných 20%.

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Kdyby tento „film” trval místo 93 minut 93 vteřin, výsledný dojem by byl možná lepší... Naprosto zbytečný, nudný a stupidní pokus o vtip - 5%.

Kouzelná romance (2007)

Je to tak sladké, až se vám začnou kazit zuby. Nechápu, proč se v každé druhé Disneyovce musí zpívat - to kvílení zkazilo celkový dojem z celkem slušně ztvárněné a vtipně zahrané romantické pohádky...

Ratchedová (2020) (seriál)

Lehce nadprůměrný seriál s našlapaným startem, stagnující prostřední pasáží plnou zbytečných keců o trampotách sester z Lesbosu a slušným závěrem, který Ratchedové zajistil výsledný hattrick - 60%. Spojitost s AHS, tedy až na ústřední postavu, zde nevidím.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Více než solidní hororový seriál z dílny NetFlixu s nádechem duchařiny a přepychovým stylem vyprávění dějové linie. Ponurou atmosféru navíc doplňují uvěřitelné herecké výkony, takže můžu jen doporučit a dávám čtverec- 75%.

Projekt Power (2020)

Víceméně jsem dostal to, co jsem od toho očekával. Akce i efekty slušné a především oceňuji velice dobře zvolené herecké obsazení - prostě pohodový akční film, u kterého se nudit nebudete. Tři tablety a solidních 60%.