Barbar (2009)

Film k zamyšlení. Velmi procítěný film! Říkejte si tomu filosofie, melancholie, art atd. ..., ale myslím si, že tenhle film je o tom, o čem už dlouho přemýšlím, a to je to, že bychom se měli dál vyvýjet a nechat tady nějaký odkaz naším potomkům, ať se mohou vyvýjet zase dál oni. Je to normální proces už od počátku vesmíru. Možná tenhle film nemá žádný scénář, ale to je úplně jedno. Důležité je, co nám říká. Důležité jsou emoce. To jak se režisér vcítil do postav je neuvěřitelné a scénář by to možná i spíše zkazil.

Zapadákov (1973)

Miluju tenhle film! Nejlepší počin od Terrence Malicka!

Nebojte se tmy (2010)

Ano, je to průměrný film, ale má své kouzlo, něco mne k němu přitahuje a bude to asi ta malá roztomilá holčička v hlavní roli, která se mi už moc líbila v Zkus mě rozesmát. Takže přidávám jednu hvězdičku navíc za Bailee Madison. UPOZORNĚNÍ: Jestli opravdu očekáváte, že se u tohoto filmu budete bát, jste na omylu! ,-)

Krvavý stát (2011)

"It's awesome! Michael Parks is an amazing!!!" Takhle dobrý film jsem už dlouho neviděl! Asi se mi hodně líbil, když jsem ho viděl třikrát hned po sobě. Ta kamera, nepředvídatelnost, originalita! Wow!

Po životě (2009)

SMRT! Ano! Jedno slovo. Jeden konec. Jeden břeh. Nový začátek!?!? Nikdo neví, co je po smrti a přesto se jí bojíme a nebo spíše proto se jí bojíme, že? Je to tím, že to, co je po smrti, je neznámé, je neobjevené, bojíme se toho, co neznáme. Nevíme, co máme čekat, na co se připravit. Víme jen, že smrtí vše končí, nebo si to aspoň myslíme. Nechci psát, co si myslím o smrti nebo co je po ní, chci, aby jsme si uvědomili, že to, co známe, jednou skončí a my se na tom druhém břehu prostě ocitneme a ani nebudeme vědět jak. Měli bychom si zavčas přehodnotit plány a vyrazit. Kam? No přece najít smysl našeho života. Všichni ho hledáme a přitom ho máme přímo před nosem. Pod svícnem je největší tma, že? Proč se přetvařovat? Smiřme se s tím, kdo jsme. Užívejme si života, dokud nějaký "máme".

Moje krásná učitelka (2011)

V jednoduchosti je krása, že? Ano. Jenže tenhle film je až moc jednoduchý a příliš samoúčelný. Tom Hanks je výborný herec, to všichni samozřejmě víme, ale teď i víme, že by se měl více věnovat herectví a produkci, a na režisérskou stoličku příště sedat opatrněji.

Dilema (2011)

Hrozný film. Jediné co stojí za zmínku je, jak si Vince dávají s Channingem spolu do držky, u toho jsem se mohl smíchy potrhat:))

Útok na věžák (2011)

Za málo peněz, hodně muziky. Že ne? Film stál jen 13 mil., a dívejte jak je populární a kvalitní. Takhle se dělají filmy a vydělávají prachy!

Noc hrůzy (2011)

Chtěl jsem dát hvězdy tři, ale jakmile jsem to udělal, celkové hodnocení filmu z 69% kleslo na 68%, a to jsem udělat nechtěl. Film si to jednoduše podle mne nezaslouží ;)

Win Win (2011)

Paul Giamatti je vynikající herec a svoji úlohu zahrál více, než dobře a vlastně jen kvůli němu dávám ty dvě hvězdičky. Jinak je film průměrný, ne-li podprůměrný. Jsou v něm typické klišé a vše, co jsme už mnohokrát viděli. Scénář je typický a obyčejný, přesně takový bych napsal jako malý, když jsem se začal zajímat o filmy. Dnes už film nikoho nepřekvapí, maximálné ty, kteří nemají moc nakoukáno.