Kouzelná romance (2007)

Pohádka? ANO! Ale takovou jste ještě neviděli. Film začíná opravdu jako pohádka pro děti, ale pokud vydržíte prvních asi 15 minut tak máte vyhráno. Tento film mě pobavil a a určitě nebudu považovat peníze za něj utracené jako za ztrátu. Pokud máte přítekyni/přitele a nevíte na co zajít tak můžete s klidem sáhnout po tomto vcelku vydařeném kousku. Děj filmu je celkem předvídatelný, ale o zábavu není nouze, určitě se vám bude líbit i styl humoru, který ale malé děti dozajista nemohou pochopit. Proto mě překvapilo kolik dětí v tom kině bylo. Smáli se ale pouze ti odrostlejší. Doporučuji.

Hvězdný prach (2007)

Je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Netrpělivě sem ho očekával několik týdnů a ani jsem se neodvážil si jakoukoliv verzi pochybné kvality stáhnout. Chtěl jsem si počkat totiž na ten opravdový zážitek z kina a ten byl velkolepý. Film se zpočátku opatrně rozjíždí a dává nám okusit něco málo z onoha fantasy světa za Zdí. Poté ale dojde k pádu hvězdy a film začíná nabírat na obrátkách. Ve filmu mě kromě již zmníněného a podle mého názoru dobře zpracovaného děje, ještě mile překvapil výkon některých herců zejména pak kapitána Shakespeara s hrůzostrašnou pověstí (Robert De Niro). Z kina jsem tak po dvou hodinách odcházel z s pocitem uskopojení a s jistotou, že daný snímek shlédnu během několika týdnů ještě jednou.