O parádivé Sally (1976)

Jedna z mých oblíbených anglických pohádek, z pera Jana Vladislava, s lehce strašidelným nádechem. Animace se docela povedla, hudba ještě více.

Proč má člověk psa (1979)

Veselá a hravá animace, doprovázená vtipným komentářem Miloše Kopeckého, potěší srdce každého milovníka pejsků.

40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hry (2007) (divadelní záznam)

Tohle cimrmanovské loučení mě pobavilo i dojalo. Na konci už jsem byla docela naměkko. Jsem ráda, že jsem viděla většinu her naživo, když hoši ještě byli v plné síle. A ráda se kdykoliv podívám na záznam některého z mých oblíbených kousků, když potřebuji zvednout náladu.S potěšením pokaždé zjišťuji, že to kouzlo poetiky Divadla Járy Cimrmana stále neuvadá a pokaždé spolehlivě rozesměje.

Liška a džbán (1947)

Tak to bylo úplné zvířecí drama a horor. Navíc doprovázené odpovídajícím hudebním doprovodem.

Čarovné lyže (1959)

Takové základy lyžování, kde instruktorem je sám Krakonoš, by se určitě líbily nejen dětem.

Toulavé telátko (1971)

Povedená pohádka pro nejmenší. Jednoduchý příběh, roztomilé a pěkně barevné kresby Zdeňka Seydla.

Jak se slon bál očkování (1966)

Nevím, proč musí dospělý slon šišlat. Protože je to pohádka pro děti? A vyhrožovat, když se nenecháš očkovat, dostaneš žloutenku, mi taky nijak extra výchovné nepřipadá. Animace se mi celkem líbila.

Černá hodinka s Janem Werichem (1964) (TV film)

Jak je ta čeština krásný a bohatý jazyk, když jím mluví někdo, kdo ho umí tak mistrně používat a navíc má co říct.

Země (1996)

Pěkně nasnímaná barevnost vinařské oblasti a Angelova obrazotvornost má rozhodně nemalé kouzlo. Na dvouhodinovou podívanou to však podle mě nestačilo, místy se mi film poněkud vlekl. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií

Případ Gleiwitz (1961)

Brilantně sehraná a natočená akce. A já zjišťuji, že nevím nic o začátku Druhé světové války, protože jsem vůbec netušila, že Němci měli potřebu své přepadení Polska před světem nějak oficiálně vysvětlit a zdůvodnit. Zkrátka i tady zahrála roli jejich preciznost, důkladnost a připravenost. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií.