Osm statečných (2006)

Pasáže, ve kterých hrají pejsci, jednoznačně vítězí nad těmi s lidskými herci. Sledovat ty štěkající huňáče a jejich boj o přežití v krásné, ale nehostinné ledové pustině je opravdu zážitek.

Obři (1969)

Taky jsem si myslela, že vzhledem k roku výroby, jde tady o kritiku srpnové invaze z roku předešlého, ale mr.filo píše, že to bylo jinak. Každopádně zamyšlení je to trefné a pravdivé, použitelné na stále se opakující podobné situace lidských dějin. Animace se mi ale moc nelíbila.

Mezi vlky (2011)

Krásné záběry přírody a obrazy ze života zvířat jsou hlavními klady tohoto filmu. Samotný příběh je asi skutečnými událostmi inspirován jenom lehce, ale když to všechno člověk bere spíše jako nějakou pohádku či legendu, potom si dobrodružství kluka, ke kterému byla příroda milosrdnější než vlastní lidská rodina, příjemně užije.

Hrnec nafoukanec (1961)

Jakási bizarní operetka pro předškoláky s ne moc pěknou animací. V hlavní roli hrnce, nechybí mravní ponaučení na konec.

O parádivé Sally (1976)

Jedna z mých oblíbených anglických pohádek, z pera Jana Vladislava, s lehce strašidelným nádechem. Animace se docela povedla, hudba ještě více.

Proč má člověk psa (1979)

Veselá a hravá animace, doprovázená vtipným komentářem Miloše Kopeckého, potěší srdce každého milovníka pejsků.

40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hry (2007) (divadelní záznam)

Tohle cimrmanovské loučení mě pobavilo i dojalo. Na konci už jsem byla docela naměkko. Jsem ráda, že jsem viděla většinu her naživo, když hoši ještě byli v plné síle. A ráda se kdykoliv podívám na záznam některého z mých oblíbených kousků, když potřebuji zvednout náladu.S potěšením pokaždé zjišťuji, že to kouzlo poetiky Divadla Járy Cimrmana stále neuvadá a pokaždé spolehlivě rozesměje.

Liška a džbán (1947)

Tak to bylo úplné zvířecí drama a horor. Navíc doprovázené odpovídajícím hudebním doprovodem.

Čarovné lyže (1959)

Takové základy lyžování, kde instruktorem je sám Krakonoš, by se určitě líbily nejen dětem.

Toulavé telátko (1971)

Povedená pohádka pro nejmenší. Jednoduchý příběh, roztomilé a pěkně barevné kresby Zdeňka Seydla.