Pouštět draka (2019) (studentský film)

Neobvyklá animace a "loutky" z vrstvené látky. Což nebylo samoúčelné: Zde na tom postavili fyziku svého světa.

Pohádka o Honzovi (2006)

Kabát, kůň, píšťalka, pírko, ubrousek, šupina, boty. Řemeslo žádné, dvě roční služby. A princeznu za ženu odmítl. A mluvení s ptáky ani nevyužil: Vše splácané na hromadu, příběh jen jako konstatování. Charaktery žádné, natož nějaké jejich změny. Vše podané jen vypravěčem, obraz jen jako doprovod, bez hudby. Páté přes deváté, bez logiky příčin a následků: Povídání, které lze okamžitě zapomenout, usnout. Tohle ani nemá čím urazit, jak je to prosté, tak v hodnocení ani netrestám. Resp. zajímavá porážka draka: Bez krve a nechal ho odletět. A šupina byla také originální, že věc sám nepoužil, jen předal, aby si uvězněná pomohla sama.

Byl jednou jeden král... (1954)

Studnice českých hlášek: "Jako sůl?!" "Já že jsem tajtrlik? Ty seš tajtrlik!" "Tak na půl hektaru." "Žádnou sůl: Koření!" "Našel pevnou půdu pod nohama." "Spát se mi co? Chce. Chce se mi co? Spát!"

Shrek (2001)

První z velkých animáků: Sarkasmus antihrdiny! ... stejně jako když začínal Poslední skaut (1991), aby tam pak nakonec tancoval jig: Také hláškoidní. A pro dospělé! Cynismus jsem tenkrát v animáku opravdu nečekal. Ve své době úplné zjevení: Tenhle film vytvořil novou kategorii.

Motýlek (1973)

Vinen! Promarněním života: Vinen.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

A tak budiž, aťsepicnu: Přidám hvězdičku navíc za obelstění byrokracie. Jinak je filmek plný animačních pitvoření... Tak jestli já se neunáhlil? Možná to děti nijak zvlášť neobohatí, ale chvíli klidu od nich vám to dá.

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (2010) (seriál)

Mé nadšení postupně opadalo: Očekával jsem vesmír, bylo trochu vědy. Bohužel však i spousta obskurností: Nejen v jednotlivých argumentacích, úhlech pohledu, nýbrž i celé díly a jejich témata. Od vědy přes filosofická zobecnění a zamyšlení, od mozku přes psychologii až k esoterice.

Sedm (1995)

Po shlédnutí Anděl exitu jsem si vytvořil další třídu filmů: Tak dobře natočené, že už je nikdy nechci vidět. A Sedm do ní patří. #deprese

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Co to má být? Onanie herců nad herectvím? Dílo o hercích, pro herce? Mínus: Tarantinovské vyvražďování: Zde celkem trapné, zbytečné, samoúčelné. Spíše by závěr fungoval jako krátkometrážní povídka, ale proč je to tady? Mínus: Tlustý Leonek. Starej dědek byl ostatně už jako mstitel v pokousání medvědem. Buď to tak dobře zahrál, anebo takový je. Tak, nebo tak, nesympatický kretén. Plus: Brad Pitt! Nekompromisní, silná postava: Pro mne zazářil! Nebýt jeho, pro mne zbytečný film. Bohužel i celkově: Proč že na tohle měl do kina chodit divák neherec? Takovéhle do sebe zahleděné sebereference, filmaři o filmařích... pro filmaře: Ať si klidně onanují, ale co z toho má mít nezúčastný nefilmař?