Autosalon (2005) (pořad)

Kvalita jednotlivých dílů, či spíše jednotlivých reportáží, kolísá v rozmezí od 0% do 80%.

Most do země Terabithia (2007)

Líbil se. A moc. A hlavně překvapil. Ač určen převážně pro dětské publikum (což já už pěknou řádku let nejsem), tenhle film na mě zapůsobil mnohem dospělejším dojmem než všechny zdánlivě podobné soudobé fantasy a dětské příběhy. Má totiž něco navíc, co člověka přinutí se nad ním zamýšlet i po záverečných titulcích. Podobně jako třeba Stůj při mně nebo Max a Kevin.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Ze čtyř reportáží, co jsem viděl, byly hned tři naprosto nedívatelnými bláboly. Neobjektivní a nesmyslné testy, srovnávání nesrovnatelného, předem domluvené výsledky vydávané za zcela objektivně dosažené (nenávidím wrestling) a odpuzující moderátoři dělající z lidí blbce. Výsměch zdravému rozumu.

Kmotr (1972)

Další kultovní gangsterka, která mě zrovna nenadchla. Nevím jestli je to mým přehnaným očekáváním, ale čím více se na tyhle filmy vždycky těším, tím větší je to zklamání. To samé u Casina či Scarface. Nevidět Kmotra na ČT rozděleného na půlky, tak to snad ani nedodívám. Již jiný Coppolův opus Apokalypsa mě po 3hodinovém sledování nemile překvapil. Tady se to bohužel táhlo celým filmem. A přitom mám tenhle žánr opravdu rád. Sohlasím s komentáři Tosima a dobytka.

Kat: Válečná zóna (2008)

Roztomilý příběh o tom, kterak Ray Stevenson rozkládá padouchy na subatomární částice. ( Ano, ten Ray Stevenson, který ve stejném roce kosil nacistické zombie lapené v magnetických vlnách)

Daleko od ní (2006)

Civilní snímek, na který sem narazil víceméně náhodou a k jehož sledování mě přiměla účast mého oblíbence Gordona Pinsenta. Film samotný je velmi jednoduchý, s pomalu plynoucím dějem bez velkých zvratů. Přesto má určité kouzlo, ktreré z něj dělá lehce nadprůměrný, ale na druhou stranu nijak extra vyjímečný film. A hlavně je kanadský. No a já kanadské filmy rád. 3,5*

Hodnej polda, zlej polda (2006)

Velmi nevyrovnaný film, ve kterém se první půlku mluví francouzsky, druhou anglicky. Má skvělé části, to je pravda, ale jako celek působí opravdu kostrbatě. První kanadská půlka je velmi dobrá, ale s přechodem do L.A. jakoby tvůrci nevěděli, jak s filmem pokračovat. Ze seriozní krimikomedie se tak stává stupidní laciná parodie. Škoda, začalo to dobře. 50%

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Už samotné názvy některých dílů (Podivný pohřební ústav, Intrika na závodní dráze, Drama v mateřské školce, Oheň v autokině, Falešný kapitán, Pronásledovaná trenérka ) nenechávají na pochybách, že se jedná bezesporu o klenot televizní zábavy. Seriál, který dokazuje, že i odpad má své kategorie.

Rollerball (2002) odpad!

Tvůrci tohoto snímku nemohli být při smyslech! V kategorii nejlepších filmů si u mě McTiernan kdysi vybojoval krásné druhé místo, zato atak na opačnou stranu hitparády mu vyšel dokonale.

Andrea Doria: Journey of Adventure (2001) (TV film)

Výborný dokument o katastrofě italského zaoceánského lineru. SS Andrea Doria se potopila 25.června 1956 po srážce se smíšenou lodí MS Stockholm. Při pokusu vyhnout se obě lodě zatočily na stejnou stranu a Stockholm, přestože byl o mnoho menší, Dorii doslova rozpáral bok. Dokonce se ani nepotopil. Nejhorší na tom je, že bezprostřední srážka prakticky nehrozila, takže pokud by se nevýhýbaly, minuly by se. Dodnes se obě společnosti přou, na čí straně je vina. Většina odborníků se příklání k tomu, že vše zavinil Stockholm.