Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (36)

RoboCop 3

RoboCop 3 (1993)

Hra od společnosti Ocean (která často převáděla filmy do počítačové podoby) vyšla podle termínu, kdy měl film původně vyjít. Takže hra vyšla dřív než film. Příběh byl ovšem ve hře kompletní, takže kdo si jí zahrál, věděl jak film dopadne. Zatímco hry podle předchozích dílů byly klasické plošinovky, pro „Robocopa 3“ firma Ocean použila svůj vlastní engin, ve kterém vytvořila několik simulátorů a jenž využíval vektorové grafiky. Takže hra byla kompletně ve 3D, což některé části dělalo opravdu těžké.

Bullet Train

Bullet Train (2022)

Lemon (Brian Tyree Henry) a Tangerine (Aaron Taylor-Johnson) jsou ve filmu doprovázeni hudebním motivem písně „I'm Forever Blowing Bubbles“ v mnoha provedeních. Následně je nám vysvětleno, že „dvojčata“ jsou fanoušci West Ham United FC. Tahle píseň je hymnou tamních fanoušků.

Svět pod hlavou - Smrt špiona

Svět pod hlavou - Smrt špiona (2017) (epizoda)

V závěrečných titulcích je chyba způsobená patrně opravou překlepu v nějakém editoru. V sekci použitá hudba je u písně „K tanci soudruhům“ místo slova „interpret“ slovo „internet“.

Muž z Vysokého zámku - Série 3

Muž z Vysokého zámku - Série 3 (2018) (série)

V této sérii se začala ve velkém objevovat sovětská/ruská vojenská technika. Japonci požívají Gazíky (v jednom detailu v epizodě Sabra, 2018 je dokonce vidět na zeleno natřené logo výrobce).

X-Men: První třída

X-Men: První třída (2011)

Hra Pinball, kterou Havok (Lucas Till) hraje, se jmenuje „Funland“ a pochází z roku 1968. Z hlediska filmu, jehož děj se odehrává v roce 1961, tak lehce předběhl svou dobu.

X-Men: První třída

X-Men: První třída (2011)

Ve filmu mají sovětští vojáci klasické AK-47, bohužel autoři to neuhlídali, a tak se občas v záběru mihne novější AK-74, případně novější kopie téhož. Poznat jdou podle plastové (tmavě hnědé) pažby.

X-Men: První třída

X-Men: První třída (2011)

K tajné vojenské základně někde v Rusku přilétá klasický americký vrtulník Bell 47, který ovšem v Rusku nikdy nelétal.

X-Men: První třída

X-Men: První třída (2011)

Sovětští vojáci na kontrolním stanovišti prohledávají náklaďák a na sobě mají zásobníky v sumkách pověšených na hrudi. Něco takového v té době neexistovalo, ani v jiných armádách. Sumky pro zásobníky do AK-47 se vyráběly buďto na rameno nebo k opasku.

X-Men: První třída

X-Men: První třída (2011)

Vojáci sedící spolu s Magnetem (Michael Fassbender) a Profesorem X (James McAvoy) na korbě náklaďáku „někde v Rusku“ drží v ruce pušky M4A1, které jsou následovníkem CAR-15 (zkrácená verze původní M16). V době rozmístění raket v Turecku (1961) měla tahle puška ještě 20 let čas, než se ocitla ve službě.

Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed (2017)

Na telefonní budce, kde se Deadpool (Ryan Reynolds) převléká, je nápis: „Nathan Summers cumming soon!“ Nathan Summers je občanské jméno postavy vystupující ve filmu Deadpool 2 (2018) pod přezdívku Cabel. Slovní spojení pak naznačuje jeho předčasnou ejakulaci. Případně naráží na to, že je na cestě – tedy, že bude ve filmu Deadpool 2.

Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed (2017)

Při převlékání v budce je na zdi kina vidět graffiti se jménem „Rey“.

Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed (2017)

Při převlékání v telefonní budce krom zadku hlavního hrdiny, je za budkou vidět kino, kde se píše: „Tonight: Logan“. Tedy dnes v noci Logan (2017).

Rampage Ničitelé

Rampage Ničitelé (2018)

V jednom ze záběru z kanceláří společnosti, která vyvíjí látky pro mutaci zvířat, je možné vidět původní herní automat se hrou „Rampage“.

Bratr 2

Bratr 2 (2000)

V 51. minutě filmu, hned po úspěšném použití druhého granátu, vidíme v záběru zadní část vozu Škoda Forman červené barvy (jedná se o poslední typovou řadu vozu).

Mr. Robot

Mr. Robot (2015) (seriál)

Rootkit je v seriálu i zajímavostech definován špatně. Jedná se o aplikaci, která získává (často chybou v systému) práva nejvyššího administrátora (v Unixech je to ROOT proto také název Rootkit - Root Toolkit). Díky tomu pak dokáže maskovat nejen svou činnost, ale i činnosti dalších aplikací nebo procesů.

Reklama