Do temnoty - Krvavý měsíc (2021) (epizoda)

Tak poslední díl ze druhé série "Do temnoty" trochu napravil bídný dojem z těchto pokračování. Základ je reálný, postava šerifa sympatická a hlavní postav mladé černošky není tak odpuzující jako ve většině amerických filmů.

Gerard Depardieu ochutnává Evropu - Southern Italy (2019) (epizoda)

Gerard se svým přítelem navštíví jižní Itálii, konkrétně Kampánii - Neapol, Ischii, Pompeje atd. Zaujme farma na výrobu mozzarelly, kde se kravičky řadí samy do fronty na masáže a v ohromném výběhu mají i bazény ke koupání; návštěva Neapole a uliček města s ukázkami výroby pizzy a speciálních neapolských špaget; na ostrově Ischia králičí farmy s ochutnávkou pečínky a přístavu Cetara s ukázkou rybolovu a nakládání sardelí do soli, příp. pražení.

Pan Tau - Pan Tau a taxikář (1972) (epizoda)

Ještěže maminka neměla šál kolem krku, dopadla by jako slavná Isadora Duncan. Zajímavý pohled na vozový park začátkem sedmdesátých let v ČR.

Lapidárium: Příběh Tatry 87 (1995) (TV film)

Opravdu zajímavé; domníval jsem se, že pánové Hanzelka a Zikmund cestovali se speciálem alespoň trochu upraveném na africké podmínky. Z dokumentu vyplývá, že si v přístavu rozbalili jednu ze tří beden s tatrovkami a už se jelo. Zasluhují velký obdiv, stejně jako "tatrováci".

Let balónem (1960)

Film jsem viděl také poprvé jako kluk a možná, že právě příběh o letu v balonu unášeném nad Francií ve mně probudil lásku a obdiv k nekrásnější evropské zemi. Tu jsem posléze vícekrát navštívil a něco z filmu viděl na vlastní oči. Poprvé jsem zaznamenal na filmovém plátně nádherné zámky na Loiře a potom si tuto turisty oblíbenou trasu projel a to třikrát.

Nan yu nu (1993)

Hongkongská umírněná erotika, která se nemůže rozhodnout, zda být komedií nebo kriminálkou.  Dvě lesbičky spolu žijí spokojeně do doby, než se Amy zamiluje do muže z práce. Její partnerka žárlí a rozhodne se muže odstranit.

Do temnoty - Chapadla (2021) (epizoda)

Pomalu, velice pomalu, se příběh vyvíjí, což je nešvar většiny dílů z druhé série, než se dopracuje k nepříliš vydařenému závěru. Tentokrát pokračování není ani napínavé, ani hororové, což ho řadí mezi nejslabší.

Hot Connections (1972)

Hodně slabá erotická komedie s průměrně hezkými herečkami. Změření feministické, když je žena vyhozena z práce pro své těhotenství, spojí se s podobně zaměřenými ženami a kují pomstu. Začátek sedmdesátých let v USA, dojde i na pálení podprsenek atd.  Já viděl zřejmě soft verzi cca 72 minut.

Začátečnice hledá učitele italštiny "Zn. Přijedu" (1988) (TV film)

"Já umím jenom piccolo" - praví začátečnice znalostí italského jazyka. Slabé na průměrnou legraci stejně jako celou hodinu trvající komedie. I herecké obsazení slibovalo větší zábavu vč. mimopražského Petra Vaňka, Naďa Konvalinková jako vždy k sežrání, i když se na ní už začíná projevovat nastávající přeměna na boubelku.

Aljaška (1990) (pořad)

Estráda jako z normalizačních dob. Nebýt několika starých hitů CM, šlo by o trapnost první třídy. Co měly znamenat soutěže ve stavění iglú nebo rubání dřeva; trapné předání cen dvěma holčičkám bylo vrcholem. Humor dvojice Náhlovský-Mladý také nezabíral a vrcholem bylo představení ruského mužika. Osvěžením byl úvodní a závěrečný přednes Miroslava Moravce a několik písniček.

Časové pásmo bylo změněno