• Krátkometrážní

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Tento seriál je pohlazení na duši, nejsem vodák, ale koukatelné to bylo, stravitelné též. Řádit na něm kritikou mi příjde lehce hyenické, protože nedá se srovnat s produkcí komerčních nekonečných seriálů! Děj to silný nemá, to souhlasím, a konec mi příjde přitažený za pačesy... ale celkově, dá se to odpustit.

Grandhotel Budapešť (2014)

Režie hravosti přesahuje mez, která je ještě k vydržení. Celý ten film je vlastně na tomto komickém způsobu dramaturgie založený. Dabing byl naprosto směšný - ukvičený hlásek Václava Vydry byl perlou českého dabingu. Ráda bych ale viděla verzi v originálním znění.

Hodiny (2002)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film, kde prolínání dějových linií napříč časem F.U.N.G.U.J.E! Proměna Nicole Kidman ve Virginii Woolfovou je vynikající. Jak hereckým výkonem, tak plastickými úpravami nosu a obličeje...

Terapie láskou (2012)

Když jsem si říkala, za co tahle holka dostala Oscara za hlavní ženskou roli, musela jsem se přesvědčit a přesvědčila. Možná to nebyl dějově uplně nejreálnější film. Možná Pat Solatano byl uplně nereálně a krásně zlomen svoji ženou, která ho opustila, možná nemusel by skončit ani v léčebně, ale je krásné se na tuto tematiku podívat alespoň na plátně, kde je možné vše. Kde se poodhalí krása zraněné mužské duše a krása schopnosti toho muže vyléčit. Terapií ženy, terapií tance... Pět hvězdiček už jen pro tu scénu v bufáči, kdy lítá nádobí :-D

Televizní noviny (1994) (pořad)

Proč jedna hvězdička? Dřív se na to dalo koukat, teď už ne. Zahraniční zpravodajové jsou pro tento pořad příliš nákladní, takže je nahrazují stažená videa z youtube. Násilí na dětech a zvířátkách se děje. Ano. To není ale žádná dramaturgie!

Jelena (2011)

Slušné drama...v surreálném Rusku. Jednou stačilo.

Evžen mezi námi (1981)

Crazy z 80.let... někomu nesedne, mne sedlo, i když to bylo pro rozum něco šíleného... :-)

Žena bez piana (2009)

Pane bože, to byla škatule... ano, já chápu, herečka nemusí být přenádherné stvoření, ale tohle byla kanimůra s parukou. Nejvtipnější byla scéna, kdy Budař "jako" upadne a válí sudy po kočičích hlavách směrem do kamery... to byl v kině opravdu zážitek, že jsem si nebyla jistá, zda to mám brát vážně. Dvě zvězdičky, protože to není odpad, ale ta ženská je opravdu - bez piána.

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film)

Láska=závislost, posedlost, vnitřní otroctví touhy, slabost, vyčerpanost, oddanost. To vše pociťují ženy, když lásce podlehnou, když se snaží být milovány a bez vděku. Do padnutí. Moc pěkný film. Zajímavé byly též poznatky na besedě pana režíséra. Herz prozrazoval věci, které by nikdo netušil... Aneb hlavní hrdinka byla nezkušená šedá myška a proto má ten film takové kouzlo!