• Krátkometrážní

Alois Nebel (2011)

Ač se snaží čeští tvůrci stále zdokonalovat, co se týče technického nádobíčka, děj pokulhává a dramaturgie občas zatahuje do chmuru, beznaděje, přece ale divák může jemňoulinké napětí zaznamenat a pak zase polevuje do zdlouhavé utápějící deprese. Největší a krásné veliké plus si zaslouží řemeslo zvuku a nadpozemského ovzučení. Zachytit hukot lesa? Tichoulinké hučení? Trošku mi mrzí, že nemohu tento film označit za nejlepší. Stačí si pustit ústřední videoklip pana Neckáře a všichni jsou šťastní, tak akorát :-)

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

V dnešním světě 3hodinových filmů, bychom si dali klidně delší verzi! Komiks na plátně, hraně-grafická lahůdka. No Lojs Nebel byl na české poměry báječný, ale Sin City technikou je přecijen o kus dál! Bravo! A i ženský si prostě Evičku Green užívaly, tak jako Mickyho Rourka taky! :)

12 let v řetězech (2013)

Velmi pěkně natočený film, který velmi věrně až naturalisticky prokresluje život a obchod s otroky. Ale! Ten Pitt tam... to bylo jako, když se někdo snese z obláčku na zem... nějak mi tam neseděl :)

Roming (2007)

Velké zklamání! Pouze fabulace ze zkušeností "jak by to u romů mohlo doma vypadat". Pouhá fraška. Nic víc...

Divoké včely (2001)

Uplně obyčejný film, takový jaký člověk vídá na festivalech a možná v tom je to kouzlo :-)

České století (2013) (seriál)

Jednu hvězdu ubírám té spoustě dialogu... přitom jde o tak zajímavý projekt - herci jsou fantastičtí, kamera... skvělá cesta jak prezentovat naše dějiny a připomenout jejich silné okamžiky

Hořící keř (2013) (TV film)

4 hvězdy za snahu a krásu filmového díla. Leč... Pauhoufová jak pozuje u auta, se má tvářit smutně, jenže koutky nalíčených rtů se smějí... a mrtvoly v márnici se zhluboka nadechují. Nejsem hnidopich, spíš mne tyhle věci pobavily a s klidem jsem si říkala, že i velcí tvůrci si mohou dovolit občas trošku polevit. To jsou jen maličkosti, dramaturgie je parádně prokreslená, divák má pocit, že sedí v kině 2 hodiny, jak krásně děj plyne a utíká. Herečky se pak ukázaly, že opravdu v nich něco je a že umí dobře hrát. Kamera lahůdka - původní tradice i snaha pracovat s prostorem a lidmi v něm - slavná tradiční mizanscéna :-)

Velká nádhera (2013)

Krásná kamera, skvělá režie, zajímavé záběry. Jenže celé to na mne působilo, že se z toho po 2 hodinách zatočí hlava a nic podstatného si z toho člověk neodnese. Lehký nadprůměr, ono by to mohlo být ještě trošku lepší a ještě více nadprůměrné, ale chybí tomu uchopitelný příběh, což nebyl záměr autora, ač se o to snažil!!!. Tento film by se dal shrnout do 60 minut, aby působil tak jak to chtěl autor divákovi představit, tak aby to nebořilo chuť se dívat dál. Jenže dnešní divák to miluje a proto se dívá až do konce. Možná na začátku měli rozdávat aperitiv s jahůdkou na vršku, pak bych měla uplně jinačí náhled na film... ten správný jak to mělo být - bohémský... :-)

Ztracená brána (2012) (seriál)

Tak takhle vypadá česká televizní lahůdka! Velmi oceňuji výkon Aňi Geislerové! Svoji roli drsňačky hrála s jakýmsi přirozeným citem a to se mi právě líbilo, že přišla s postavou, jakou u této herečky neznám! Ale i ostatní herci se předvedli parádně Jirka Dvořák, Pavel Kříž, Ivan Trojan a Viktor Preiss jsou česká esa, která měla čanci zazářit v lepším světle... A pořádné lokace, kamera a hudba dodaly super nádech celkové vizualizace :-) Když člověk neustále čeká od naší kinematografie nebo televizní tvorby něco pořádného, do čeho se s chutí zakousnout, tak je to Ztracená brána... A pochvala též patří na stranu scénáristy... jen jediná výtka by byla možná v závěrečné pointě. Konec je takový nereálně otevřený. Nereálně to myslím s tím, že si nedokážu představit jak by vypadalo pokračování, když Ivan Trojan je do výsledku zasvěcen? :-/ Jinak paráda!

Operace Boeing 747 (2001)

Ice-T byla jediná věc, která byla koukatelná. Pak hlavní hrdinka mne zaujala tím, že naopak od Ice-Teeeho byla neokoukaná. Ale scéna typu - "řídím letadlo a nevím jak" s tím, že si odběhnu postřílet pár nepřátel a letadlo zůstane bez pilota, to mi teda dostalo. Klasický americký smutně akční thriller-gag. Ta jedna hvězdička patří tomu proto, protože film běžel na Silvestra a nějak z té široké škály pořadů se nedalo na nic dívat :-D