Spartakus (2010) (seriál)

Po pozretí 6 dielu druhej serie, musím hodnotením z piatich na štyri *. Neviem či je to tým, že McIntyre nemá toľko priestoru ako mal Andy Whitfield. Ak keď podoba hercov je vysoká, môj skutočne subjektívny názor je, že Andy bol lepším... výraznejší,pochmúrnejší. Ani návrat Gannica sa mi nezdá úplne dokonalý. Jedno je isté, teším sa na každý diel.zháňam titulky a Prvú sériu, tak to kúpim originál.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pozrel som si to ďaľší raz ( asi piaty) a dvíham hodnotenie na 5*. Film, ktorý neomrzí a pobaví na viac sledovaní, to je malý zázrak. Eliho mám strašne rád od filmu Sedm statočných, ale v tomto filme je boží. Ja som sa opäť kráľovsky pobavil. Počítam, že keď si to pozriem niekedy opäť, urobím fixkou na monitor 6 *

Springfieldka (1952)

Tomuto filmu sa dajú vytknúť len pästné súboje a úsmev syna hlavného hrdinu. Skvelý western,výborný scenár, skvelá réžia, moderná špionážna zápletka. Doporučujem nielen priaznivcom klasického westernu.

Zabiják (1993)

Ak to niekto hodnotí vyššie chápem, ale pre mňa je to skutočne zbytočný remake. Radšej siedmy krát pozriem Nikitu ako ešte raz toto.

Náš boj nikdy nekončí (1975) (TV film)

Skutočne vynikajúce a emotívne spracovanie príbehu kmeňa Nez Perce a ich náčelníke Josepha, výborne stvárneného Nedom Romerom. Vo filme je zachytený jeden z posledných pokusov indiánov o odpor v r.1877 a ich pokus uniknúť do Kanady. Udalosti sú verne spracované podľa histórie, ale atmosfére a kvalite filmu to vôbec neuberá. Vo filme je použitých mnoho známych detailov o osobnostich, napr gen. Miles sa mihne oblečený v medveďom kožuch ( Indiáni ho prezývali Medvedí kabát Miles)

Čas žít, čas umírat (1958)

Remarqua mám rád, staršie filmy tiež. Tu mi ale niečo vadilo. Hlavne , keď na plátne boli sami obaja hlavní hrdinovia. Presládzali to a hlavne Pulverová. Za to potešil v drobnej úlohe sám Remarque a bod na viac za scény na gestape.(dozorca na chodbe a dôstojník k.Kinski) Slušné 3,5.

Raja 1918 (2007)

Opäť raz Fíni milo prekvapili. Trochu zabudnutá historická téma, ukončenia personálnej unie s Ruskom. Po páde cára, kedy dochádza polarizácií Fínska... začína sa vývoj nezávislého Fínska a boj o jeho politické smerovanie. Krvavá doba plná rozporov , spracovaná tu veľmi dobre. Veľmi dobré herecké výkony, z ktorých upúta určite Leonid Mozgovoj, v tragickej úlohe ruského veliteľa, Doporučenie pre našich filmárov...... nie veľa hercov, jednoduché kulisy a hľa...bomba. Pre mňa 90%.

Kleopatra (1934)

Aj napriek kladným názorom, som k tomuto filmu pristupoval opatrne. Predsa len r.1934......A ouha. DeMille opäť nesklamal. Pre mňa neznáma Claudette Colbert žiari. Koketuje , trpí..........je fakt skvelá.Nevadilo ani viac historických nepresností, len ten poplatok Egypta Rímu kukuricou.... Inak vrele doporučujem milovníkom starších filmov.

Tamara Drewe (2010)

Frears ma svojom vyprávaním o anglickom vidieku nesklamal.Skôr žáner - komédia, mi nepripadá úplne priliehavý. Slušné herecké výkony, nádherná Gemma a dve skvelé zahrané 15-stky, ktoré v mojich očiach ten film posúvajú nadpriemer. Odpustiť sa dá aj predvídaľný koniec. Jemne nadhodnocujem, lebo 56 % sa mi zdá na tento film veľmi málo.

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO ma opäť celkom milo prekvapilo. fantasy - seriál. Ak sa už na HBO patrí... je tam nevera, intrigy, krv a sex ( zatiaľ len zozadu) .Herci sú slušní. Len tam necítim zatiaľ nejakú sympatiu k žiadnej postave,také oddosobnené. Hodnotím po dvoch pozretých dieloch. Ako milovník tohto žánru sa prikláňam zatial k 90%. Po pozretí celej prvej serie...tiež 90%. a kupujem originál a knihy už mám. Teším sa na druhú. Druhá tiež skvelá. Ale čo urobia s treťou a štvrtou, keď knihy úplne stratili dych.........