Sobibor (2018) odpad!

Američané mají Nicolase Cage a Rusáci mají Konstantina Chabenskijho, co ti dva mají společného? Jsou naprosto otřesní prkení a stupidní herci, z jejichž hereckých výkonů se mi vždy zvedá kufr, zde je to ještě umocněno tím, že jsem dříve viděl Trockijho v podání Chabenskijho, který ho nejen zahrál naprosto otřesně, ale už jen ta postava z jednoho největšího masových vrahů, je naprosto samo o sobě odporná a tak nějak si ten ksicht furt spojuji s tím mentálním kriplem Trockým. Film o sám sobě je fajn a zachraňují to herecké výkony okolo, ale dívat se na ten ksicht Chabenskijho prostě fakt nemůžu, ten prostě fakt hrát neumí až to bolí. Chabenskijho je mi celkově špatně jako z jeho komoušské rodiny, a ani v tomto případě nezapomněl komunistickou agitku a propagandu a zneužít tak téma holocaustu způsobem, který snad fakt může být vlastní jen sovětským bukvicím.

Roztříštění (2019)

Slabá variace na Prokletý Ostrov, ve kterém v hlavní roli byl Leonardo DiCaprio. Celkem předvídatelné a nepomohla tomu ani houpačka událostí (je magor, není to magor). Uvěřitelné by to bylo, kdyby to bylo zasazeno do české zdravotnictví, tam bych se fakt ničemu nedivil :D Zasloužené, důstojné tři hvězdy.

Herbář (2013) (pořad) odpad!

Když se člověk podívá na takovouhle stupiditu, chápe všechny námitky na koncesionářské poplatky. Tohle by prostě žádný daňový poplatník nikdy neměl hradit ze svých peněz a vzhledem k obsahu, lze mluvit jen o protekci, rád bych se pak podíval taky na smlouvy, ale jelikož ČT, který se stále tváří jako jediný arbitr pravdy porušuje zákony, tak bych s největší pravděpodobností viděl jen začerněný list.

U Zlaté rukavice (2019)

Zaprvé je nutné zmínit, že Fritz Honka nebyl psychopatický násilník, ale zakomplexovaný člověk jako kdejaký ryšavec, k tomu zcela jistě trpěl nějakou vážnou sexuální poruchou, kdyby byl totiž psychopat, tak v blázinci neskončí. Honka si záměrně vybíral starší prostitutky bez zubů, jelikož preferoval orální sex, ale měl strach z případného zranění. Spouštěč jeho agresivity vůči ženám byl teprve až alkohol, tvrdit, že je psychopatický násilník je pak sprostá lež a urážkou všem kariérním psychopatům(soudcům, lékařům, advokátům, politikům, manažerům). Film pak vůbec nebyl špatný, jedná se o lehce nadprůměrný snímek, který věrně zachycuje svou dobu, ale na geniálního Lars von Trier s jeho "The House That Jack Built" to prostě nemá. Tenhle film je prostě ten nejtvrdší realismus říznutý s Bídníky od Victora Huga a přivádí vás k samotnému dekadentní sociálně nejnižší skupiny obyvatelstva, který ekonomický zázrak západního Německa prostě minul a je to vskutku žalostný pohled, ale i tak za to dík.

To Kapitola 2 (2019)

Starý horor IT považuji za velice kvalitní snímek, remake It jedničky za super horor, jak je možné že dvojka byla k uzoufání nudná slátanina noční můry z elmstreet a the Thing? Bohužel takhle to končí, když si někdo přestane scénáristicky a režisérky věřit. Instantní nuda v prášku, kterou mi ještě totálně znechutil odporný ksicht samotného Kinga a jeho neumětelské neherectví. Po dvou hodinách jsem to prostě vypnul, totální nuda.

Slunovrat (2019)

Stačilo mi vidět pouhý trailer abych, rozpoznal(viz diskuze u filmu) jedinečnou přednost tohoto hororu a pak už jen sledovat jak někteří bystří a intelektem obdaření jedinci došli ke stejnému názoru. Slunovrat je horor, který otáčí celý žánr o 180 stupňů, rozbijí základní premisu a žánrové klišé hororu, kde horor potřebuje temné stíny a oblaka mlhy, Slunovrat přichází s jasným sluncem a rozkvetlou přírodou, kde horor potřebuje nelidské zvuky a monstra, Slunovrat přichází s úsměvy a smíchem. Slunovrat je antitezí hororu jak ho známe, přesto si zachovává napětí, úzkost, strach a buduje perfektní ponurou atmosféru. Co je vlastně na tom filmu tak děsivé? Tohle může být naprosto subjektivním kritériem, přesto se pokusím popsat obecnou objektivní rovinu. V první řadě hrdinové vstupují do mikrokosmu, autonomní izolované společnosti, která se řídí rituály a vše prožívají kolektivně a spolu. Je zde na první pohled kontrast mezi obecnými hodnotami křesťanské civilizace(život má nevyčíslitelnou hodnotu a cenu) a moderní západní společnosti( ve které se klade maximální důraz na individualitu a strach ze smrti a stáří, společnost řízenou zákony) na jedné straně a na druhé straně způsob myšlení "sekty", která vidí hodnotu lidského života někde jinde, nebojí se smrti, vše prožívá kolektivně a řídí se rituály a pověrami, které nám jsou úplně cizí a tak divák sleduje film s napětím, protože se nedokáže v takovéto společnosti orientovat a neví, jaký rituál bude následovat. Divák, stejně jako aktéři ztrácí sociální kompas, je v jiném světě ve kterém nějaké klopýtnutí může znamenat smrt.

Čarodějnice (2015)

Jak už to tak bývá, kvalitu dokáže jen málo kdo ocenit, zatímco u vykalkulovaných blbostí jako je Saw se derou do kina masy, film jako the witch není jejich šálkem hořčice a to z toho důvodu, že prostě byl natočen pro náročnější publikum, které nemůže například parta plochých charakterů pobíhajících v pláštěnkách a se super schopnosti, které získali tím, že jim někdo plivl do kakaíčka, nijak oslovit, jelikož je to hluboko pod úrovní jejich diváckého intelektu. The witch je výborným filmem, který si velice dlouho pohrává s pozorností a myslí a balancuje na prahu empirické reality, ze které pomalu sklouzává do mystiky a dosavadní vybudovaná empirická realita je pomalu a jistě mění v entropii a vrcholí svou antitezí. Velmi propracované dílo, které si velmi dobře hraje s pozorovatelem(divákem), které je postaveno na perfektní atmosféře, které perfektně mate diváka, celou dobu se díváte na drama, které se jak přepnutím vypínače změní v horor.

Grandhotel Budapešť (2014)

Pokud jste někdo viděl mluvené filmy Chaplina, tak zjistíte že tenhle snímek je novodobou Chaplinovkou, která nabízí skvělou a přesto elegantní jízdu, gentlemanský humor a záběry a kameru jako od Chaplina.

Joker (2019) odpad!

Úžasně zpracovaná neomarxisticko-bolševická propaganda o utrpení nejnižší třídy, podívejte se jakou stokou hnoje si musel chudáček Joker projít, jak moc musel trpět, jak byl chudinka semelen osudem a posunut na samotný okraj společnosti, ach ano za všechno může opět klasicky systém a nějaký romantickými komunisty vysněný "white supremacy" a "white privilege"(rape culture tam můžem narvat taky, že? :D), ale důležitý je, že teď všichni s nedokončenou základou vědí kde je problém, není to tím, že jsou přeci hloupý a neschopní, je to způsobeno tím, že systém(čti zlý kapitalismus a privilegia bílých) je zašlapal do země, každej antifák se zaradoval, neboť zjistil, že jeho existence není zbytečná! Ach ano a batman ochránce systému je klasický nácek a třikrát fuj kapitalismu a demokracii. Congrat comrades ! top komentáře: xxmartinxx, alchac

Černobílá spravedlnost (2017) odpad!

Kdysi se neomarxisti, kteří tak rádi šíří mýtus o "white privilege" a "white supremacy", snažili svou propagandu nabízet alespoň podprahově, ono jim to velice často šlo, protože si vybírali fantaskní a scifi témata, kde skutečně umělecká licence snese všechno, ale v případě historických nedávných událostí je to už složitější, protože člověk má tu možnost si ověřit fakta. Pokud tak učiníte, zjistíte, že se jedná skutečně o pouhou politickou propagandu, která mystifikuje a překrucuje události, které se tenkrát v Detroitu staly, přičemž snímek do příběhu se nehodící, raději vůbec nezmiňuje(ty dvě bílé slečny skutečně byly prostitutkami a ještě k tomu narkomanky). Faktem je, že policisté u soudu uspěli a byli propuštěni a po právu kritizováni za brutální zásah. Přesto jsme ve filmu svědky toho, jak tam doslova popravují civilisty a mučí černošská děcka, prostě proč je ve filmu neodsoudit na základě něčeho, co se prakticky nestalo. Film má jediný úkol a cíl a to je rozdmýchávat rasovou nenávist v USA, vytvářet pocit v černošské populaci, že si s nimi někdo vytírá nepěkné otvory a posílit silné komunistické a extrémisticky levicové hnutí, které si říká "Black life matter. Hodnotím odpadem. Filmu nelze upřít výborné herecké výkony, zvláště pak těch dvou prostitutek.