• Rodinný

Dům voskových figurín (2005)

První polovina filmu nebyla špatná, ale postupně se to změnilo trochu ve frašku. Ale na Elishu by se člověk koukal i déle:-)

Kouzla králů (2008) (TV film)

No tak zas tak děsivé to snad nebylo, čáry, kouzla, akorát to zakletí v trvalém ohni moc šťastný nápad nebyl. Dětem se to docela líbilo, chvílemi to nepostrádalo vtip, nebyl to hit, to zas ne, ale zas tak nízko bych asi nehodnotil.

Zábavný park (2009)

Komediální drama s příjemnou atmosférou a dobrými výkony herců, film, který nezkazí sobotní večer, velmi dobrá záležitost, 4 a půl hvězdy. Jen to není příliš vhodné pro menší děti, sem tam vulgarita a narážka. Na druhou stranu to už znají i prvňáčci.-)

Bláznivá školka (2003)

Nadprůměr, 3,5 hvězdy, prostě pohodová rodinná komedie, u které se rodina s dětmi určitě nebude nudit, a to jde hlavně. Rodinných komedií není nikdy dost, zázrak to zas není, to ne, ale pokud to někoho prudí, tak by si měl asi vybírat jiný druh filmů.

Ideální zeť (2008) (TV film)

Lepší průměr, taková oddychová komedie se zajímavou Francouzkou v jedné z hlavních rolí. Neurazí ani nenadchne, ale vidět se to rozhodně dá.

Pianista (2002)

Výborné válečné psychologické drama. Sugestivní, vypovídající o hrůzách války. Nebojovalo se jen někde v zákopech a na frontě, jak to vidíme v některých jiných dílech. Ale hlavně to tvrdě odnesli civilisté a nevinní, to je hlavní podstata jekékoliv války.

Královna řeky (2005)

Velice zajímavé historické drama s romantickou zápletkou na pozadí drsné války Britů a původních maorských kmenů uprostřed divoké novozélandské přírody. Prostě pět hvězd.

Bláznivej tábor (2007)

Někdy mi připadá, že by hodnotící měli někdy taky kouknout o jaký film jde, mně kterému se nelíbí vyloženě čistě akční filmy, tak se na ně prostě nekoukám, protože bych většinu ohodnotil minimálně. Bláznivej tábor je určen zejména těm menším, ale pobaví se i rodiče, prostě pohodová rodinná komedie.

Nesnesitelná krutost (2003)

Spíš než romantická komedie bych tento příjemný film nazval komediálním dramatem. No a hlavně - atraktivní a svůdná Catherina Zeta - Jones...:-)