Třicet případů majora Zemana - Studna (1978) (epizoda)

Škoda, že do této krimi namočili šedesátejosmej, dost neohrabaně a hodně na sílu. Studna sice není(navzdory obecnému mínění) nejlepší ani nejstrašidelnější díl, nicméně pan Crha alias starý Brůna je skutečně panoptikální úkaz a slušně nám dětem tenkrát roztáhl zornice. Stromový střelec Hyneček z Hříšných lidí....získal brášku na pokoj v pomyslné Hall of fame největších psychozjevů. 80%

Třicet případů majora Zemana - Štvanice (1978) (epizoda)

Návrat k Plánickému případu a tudíž k nebetyčným komoušským lžím, mě opět bavil. Brabec jako Jan Hus? S odstupem času super. Neuvěřitelně zvláštní pokřivená zábava, zvláště s vědomím, že to bylo celé totálně naopak. Z pohledu historické retrospekce Vám žádný další filmový projekt nic podobného nepřinese. 70%

Třicet případů majora Zemana - Klauni (1978) (epizoda)

Tenhle díl symbolizuje a eskaluje nejhorší etapu seriálu. Klauni jsou nudní, nesmyslní,a ještě ke všemu přepatetizovaní až běda. Blízko totálnímu odpadu. 10%

Třicet případů majora Zemana - Pán ze Salcburku (1978) (epizoda)

Další fajt, co Jenda nedal, přestože nezačal vůbec špatně. MB 1000 v rybníku...to jsme tenkrát valili bulvy. Jeden z těch lepších kousků. Menšík s Holišovou povedenej páreček. 80%

Třicet případů majora Zemana - Modrá světla (1976) (epizoda)

S Leopoldem Fantou bych se teda na útes vychcat nešel, ani nikam jinam, ale aspoň to měl redaktor Holan s pěknou vyhlídkou. Každopádně šlo o jednu z nejdrsnější scén celého seriálu a nutno podotknout, že Josefu Bláhovi sedla parádně. Celkově měla postava Fanty mnohem větší potenciál, než Brzobohatého Bláha. Škoda, že ho oddělal zrovna "křiváček" Honzulka Bohm. Alespoň že tu Blanku už může Kalina škrtnout z výplatní listiny. Mimochodem Josef "univerzální klaďák" Bek hraje tu svou žoviální svini naprosto luxusně. 60%

Třicet případů majora Zemana - Třetí housle (1976) (epizoda)

Nejblbější díl. Seriál nepotřeboval odlehčit, naopak přitvrdit dalším temným příběhem. Namísto toho přišla tahle operetní veselice. Aspoň, že kolemjdoucí lid měl své pátrací eso v oblibě, tak mu za svatebním kočárem nenuceně zabaletil a kytkama ho zaházel. 10%