Casino Royale (2006)

Omlouvám se, ta poslední karta mě málem zabila. Komentář může obsahovat pár spoilerů: Tento film je vynikajícím restartem Bondovské serie ze které by se (po dalším dílu který by chtěl co do bláznivých akcí a scén trumfnout Dnes neumírej) pomalu ale jistě stala dvounulová blbost. Klasické vlastnosti které čerstvě jmenovanému agentu 007 zatím chybí, se určitě v dalších dílech zformují do podoby jakou známe. Absence Q a Monneypenny mi nijak nevadí (předpokládám že se v dalších dílech znovuobjeví) - dobře že producenty napadlo povolat režiséra který před lety sérii vzkřísil Zlatým okem. Povedlo se mu to znovu. Díky ti Martine za jednu z nejlepších bondovek. James Bond: Daniel Craig je jako Bond v jeho začátcích v podstatě v pohodě (blond háro mu odpustím, on světlejší vlasy měl už i Roger Moore). Že je jen takovou trochu chytřejší mlátičkou mu nemůžu mít za zlé neboť každý zabiják nějak začínal. Akce: Celá předtitulková sekvence má solidní náboj, nahánění teroristy na letišti a bitka v potápějícím se baráku je super - ale paradoxně nejnapínavější jsou zde scény, kdy se za stolem hraje poker. Bondgirl: Eva Green je rozhodně jedna z nejlepších a nejkrásnějších Bond Girl. Caterina Murino je na scéně krátce a je ,,nevyužitá". Padouch: Mads Mikkelsen jako bez problému uvěřitelný bankéř Le Chiffre s krvácejícím okem je netypický bondovský padouch - v podstatě již od začátku filmu bojující o své vlastní přežití. Okamžik kdy pan Le Chiffre obohatí protřepané/nemíchané martiny o digitalis nebo jeho etuda s kotevním lanem patří k nezapomenutelným. Hudba: "You Know My Name" performed by Chris Cornell je dobrá skladba, hudba Davida Arnolda znepokojivá i úderná. Kniha: Odmyslete si akční scény, místo teroristů přidejte organizaci SMERSH a místo pokeru přimíchejte baccarat. James Bond will return: Quantum of Solace