Thelma a Louise (1991)

Nemám slov. Pekná roadmovie so sympatickými herečkami a ich výkonmi. Nezabudnteľná je tiež americká príroda ktorá len dotvára atmosféru filmu.

Po přečtení spalte (2008)

Úžasné ako len maličký podnet môže rozpútať niečo tak veľké. Zápletka pri ktorej sa bude stále uchehtávať a keď film skončí budete chcieť zatlieskať bratrom Coenovým.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Čakal som niečo veľkolepé, som sklamaný. Tento film sa bude pamätať ako posledný Ledgerov film, inak by sa naňho zabudlo. Môj názor

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Keď sa stretnú režiséri svetového mena, ktorý netočia mainstreamové filmy, ale filmu s nejakou umeleckou hodnotou, ako práve poviedky z New Yorku, ktoré majú na mňa veľkú citovú odozvu, musí sa dať hodnotenie aké k tomu patrí=5*.Kiežby vznikali podobné projekty častejšie.

Match Point - Hra osudu (2005)

Snaha dostať sa do vyššej spoločnosti a strach z nej potom vypadnúť je veľká. Aj za cenu morálnych ústupkov. Story o (ne)úspešnom hladaní šťastia kľukatou cestou, ktorú ukazuje osud. Alebo je to len zhoda náhod ? Chémia u hercov a vypointovanie príbehu doprevádzým opernou hudbou len povznáša tento film, ktorý chcem vidieť znova.

Horší než smrt (2007)

Sugestívna komédia s typickým anglickým humorom. Už z názvu mi bolo jasné, že AHA, ČIERNY HUMOR. Snáď po mojom pohrebe bude všetko OK :D.

Občan Kane (1941)

Pravé hodnoty sú skryté niekde úplne inde. Skvost svetovej kinematografie.

Český sen (2004)

Film chcel ukázať chamtivosť českého národa, ovplivniteľnosť reklamami... Dok. filmy sa točia kvôly určitému predmetu a tu bol predmet vytvorený len za účelom filmu. Veď to je prirodzené, že ľudia sú ovplivniteľný reklamou, ale autori chceli reflektovať že sa jedná o společenskú chorobu. Neviem. Peniaze sa mohli minúť na lepší projekt.

Bowling for Columbine (2002)

Moore nám predstavil americký ľud skrývajúci sa pred vnucovanými fóbiami z médií, ktoré vedú často až k paranoii. Za veľkým počtom vrážd netreba hľadať etnické sváry, kultúru. Relevantné sú predovšetkým počty zbraní presahujúce čísla nanebostúpajúce, zákony povoľujúce zbrane, siete obchodov voľne predavajúce náboje. To všetko je realita Ameriky. Všetky tie fabriky na výrobu zbraní a hrdé týčenie americkej vlajky pri boji proti zločinu. Peniaze sú jedna vec, morálka druhá. Násilie plodí zas len násilie.

Lítám v tom (2009)

Silný film. Zvlášť v dnešnej dobe, keď prácu nemá nikto istú. Preto bol podľa mňa film natočený.