Nae noone kkongkkakji (2009)

Příběh jednoduchý... On- bohatý a známý architekt má autonehodu a následek je ten, že hezké ženy vidí jako ošklivé a ošklivé ženy vidí jako hezké. Z Ji-Ah Lee udělali kvůli tomu ošklivou a to považuji za zločin :) Občas se člověk zasměje, občas má i blízko k slzám ale celkově je to korejský průměr.

Hwangsanbeol (2003)

Pěkná historická komedie, která mi připomenula film Pyongyangsong (2011) od stejného režiséra, evidentně se v tomto žánru cítí jako doma a jde mu to dobře :)

Ggumeun yirueojinda (2010)

První půlka, kdy se vojáci ze severní a jižní Koreje sblížili a sledovali spolu zápas byla perfektní, druhá půlka spadla do průměru a konec se opět vytáhl, takže celkově se mi to líbilo a je vidět jak fotbal krásně umí sbližovat :)

Gidam (2007)

Žádná sláva ale hudbu to mělo pěknou.

Maenbaleui Kibongi (2006)

Jak Shin Hyeon-jun ztvárnil retardovaného kluka je až neskutečné, tohle by bylo pomalu na Oscara. Jinak film sám o sobě moc pěkný.

Yaksook (1998)

Moc krásná romantika s jednoducým příběhem. On je šéfem jednoho gangu, ona doktorka v nemocnici, kde se při jeho ošetřování seznámí. Jak bude probíhat sblížování a může vůbec takovýto vztah fungovat?

Sonyeon, cheongooke gada (2005)

Tenhle film si budu muset pustit někdy ještě jednou... pěkný ale něco mi asi uniklo.

Naui gyeolhon wonjeonggi (2005)

Další z filmů, který mě mile překvapil, bál jsem se, že to bude nějaká ujetá komedie, navíc odehrávající se v Uzbekistánu... Takže ujetá komedie to nebyla a Uzbekistán je tu moc pěkný a i ta problematika svateb pro získání lepšího života. Druhá půlka už hraje na vážnější notu a je to ještě lepší.

Na co dáma zapomněla? (1937)

Bez mučení se přiznám, že je tohle poprvé, co jsem viděl japonský film z 30.let... Určitě neurazí ale ani nenadchne, když bych to srovnal se starými film z Jižní Koreje, kde jsem přeci jenom trochu sběhlejší tak ty se i líbily víc, ale je pravda, že je dělí od sebe 20 let...