A Year-End Medley (2021)

Nie je to zlé, ale ani výborné. Je to naozaj priemer, nakoľko niektoré časti sú skvelé a niektoré slabšie. To by ale nemalo nikoho odradiť, lebo v konečnom dôsledku vás tento film zahreje pri srdiečku. Nemôžem sa ubrániť zrovnaniu s Láskou nebeskou, kde ide o podobný štýl rozprávania deja, bohužiaľ to nedosahuje jej kvality.

Wonderful World (2024) (seriál)

Nazvala by som to emočnou smršťou, lebo čo so mnou tento seriál porobil, neviem, kedy sa z toho spamätám. Nedokázala som to pozerať v jednom ťahu, nakoľko by som vyplakala rieku (pochopia všetci, čo majú deti). Tie herecké výkony boli úžasné. A nie len Kim Nam Joo, ale pre mňa bol neskutočný aj Kim Kang Woo (keď sa bol ospravedlňovať svokre za neveru, to mi padla sánka) a Cha Eun Woo je každým seriálom lepší a kvalitnejší herec. Celkovo išlo o skvele spracovaný scenár, v ktorom činy postáv dávali zmysel a napínavá dejová línia sa udržala až do konca seriálu. Celý dej bol podkreslený výbornou hudbou, ktorá často vyvolávala spolu s dejom veľmi silné emócie. Osobne ma to zobralo a budem nad tým ešte nejaký čas dumať.

Noční agent (2023) (seriál)

Nečakane dobrý seriál. Hlavný herec pôsobil vierohodne, skvelé bolo, že scenár hlavnej herečky nepozostaval z hystericky scén, ale bola to silná, racionálne zmýšľajúci osobnosť. Každý z hercov odviedol skvelú prácu. Obzvlášť sa mi páčila línia nájomných vrahov, kde neboli vykreslení len ako stroje na zabíjanie, ale boli to ľudia, ktorí sa snažili žiť ich "normálny " spoločný život. Dej mal rýchly spád, veľa vecí sa tam dialo za oponou a divák musí stále držať pozornosť. Celkovo hodnotím seriál veľmi pozitívne a kto ma rád tento žáner, bude nadšený.

Slzotvůrce (2024)

Mne sa to páčilo. Vôbec nie tuctovo spracované. Veľmi sympatické postavy, skvelá hudba, krásna kamera. Pre mňa prekvapenie.

My Heart Is Beating (2023) (seriál)

Na hodnotenie som si dala trocha odstup, aby to nepôsobilo, že som veľmi zaujatá. Seriál začal skvelo, perfektná dobová atmosféra, očarujúci Taecyeon, skvelí poskokovia. Postupne sme sa dostali do súčasnosti, kde sme spoznali sympatickú hlavnú hrdinku, na ktorej bolo mimo iného sympatické aj to, že nebola prvoplánová kráska. Diely sa niesli na vlnách vtipných scéniek a človek hrdinom veľmi fandil. Teda takto to išlo asi 2/3 seriálu, potom sa to začalo dostávať do temnejšej roviny a tvorcovia naraz z komédie točili drámu. Akože, herci boli skvelí aj v tejto rovine, ale človek zostal v istom slova zmysle sklamaný. Stále som očakávala nejaký zvrat, alebo vybruslenie zo situácie, spôsobom, aký dokážu len Kórejci, ale nedočkala som sa. Inak chválim aj hudbu. Škoda, že z toho tvorcovia nevytrieskali viacej, podľa mňa nevyužili úplne potenciál toho seriálu.

My Lethal Man (2023) (seriál)

Bol to úplný priemer. Keď si odmyslíme fakt, že hlavná hrdinka je masochistka a zrejme má rada psychické týranie, lebo inak si neviem predstaviť, prečo by zostávala s takým človekom (ja by som pri prvej príležitosti zmizla, ako para nad hrncom), tak pár dielov bolo "normálnych ". Ale vo veľa prípadoch sa strácala akákoľvek logika pri riešení situácií, slzy sa liali potokmi, hlavné postavy mali medzi sebou nulovú chémiu, dej poskakoval ako kamzík v Tatrách, prekrúcanie už raz vypovedaného deja a bolo by toho ešte viacej. Posledné diely som už len pretrpela. Viem si predstaviť aj lepšie využitie rozbehnutého scenára. Pozitívom bola hudba, ktorá tam skutočne pasovala.

Tou tou cang bu zhu (2023) (seriál)

Aj keď to má pomalšie tempo, neuberá to tomuto seriálu na pôvabe. Chémia je medzi hlavnými postavami príjemná aj príbeh je zaujímavý. Ak máte chuť na sladkú romantiku, nech sa páči.

Nae Nampyeongwa Gyeolhonhaejwo (2024) (seriál)

Seriál vysokej kvality, ako hereckej, tak aj obsahovej. Užila som si ho od začiatku až do konca. Veľké + vidím aj v rýchlosti rozpravaného deja. Vrelo odporúčam.

Chuan wen zhong de chen qian qian (2020) (seriál)

Musím vyzdvihnúť chémiu medzi hlavnými hrdinami, tá bola úplne až hmatateľná. Tiež mal dej rýchle tempo, čo bolo skvelé, žiadne zbytočné omáčky. Čo sa mi ale fakt nepáčilo, bolo chovanie hlavnej hrdinky. Veď to bolo, čo scéna, to nejaký problém (a mám na mysli jej scenáristické spracovanie). Vôbec by som sa nečudovala, keby pri nej hlavný hrdina rezignoval. No čo, povedala by som, že to bol taký lepší zlatý stred.

Yakhanyeongung (2022) (seriál)

Práve som to dopozerala, dala som to vo veľmi rýchlom slede , pretože sa od toho nedalo odtrhnúť. V skratke by som povedala, že sa oplatí na toto dielko pozrieť, pretože sú tu skvelé herecké výkony, výborná hudba, skvelo spracovaný scenár, výborné choreografie bojových scén a bolo by toho ešte veľa, čo by som mohla chváliť. Čo mi však najviac utkvelo v hlave je ten druh krutosti, ktorý tu bol nesmierne uveriteľne vyobrazený, a nad ktorým budem asi ešte dlho premýšľať, nakoľko človek ostane zaskočený, keď si uvedomí, že takéto veci sa skutočne vo svete dejú a sú ľudia, ktorých takéto veci tešia.