Polosvět (2022) (seriál)

Připomínka doby, kdy si kdejaký gauner dělal co chtěl a prošlo mu to a všichni ostatní jen nevěřícně čučeli.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Pro silné žaludky. Hvězdička dolů za přespříliš nepovedených vstupů odborníků, které působí jako na první dobrou bez přípravy.

Devadesátky (2022) (seriál)

Tak tohle nemělo chybu! Mnoho (nejen) českých kriminálek má nepovedené konce. Tahle má grády až do posledního momentu (průstřel pneumatiky stál za to). Zdaleka není "jen" prequelem k parádním Případům 1. oddělení - oproti nim naštěstí ubylo barákových intrik, které se místy vlekly. Značně pomáhá Marešova výborná znalost prostředí, výběr divokého období plného příšerných účesů a excesů a povedený humor. (Miluji setkání pražského cypa s potapěčem.)

Pandora and the Flying Dutchman (1951)

Mysteriozní film v technicolorovém stylu padesátých let s množstvím mlčících postav, který nepodceňuje diváka. Mám obecně problém s uvěřitelností romantizující verze legendy o Bludném Holanďanovi - hodí se jako jalový děj do opery, kde jediná funkce děje je držet hudební výstupy pohromadě. Tady se tvůrci pokusili o posun k realističnosti. Jak to může dopadnout, když se setká parta rozmazlených povrchních blouznivců zaminovalých do destruktivního odezdikezdismu? Okázalé (sebe)vraždy, impulzivní zasnoubení, extravagantní vyznání, extrémní sporty a neschopnost jakkoli reflektovat, že se k vám připojil další vašeho druhu po staletích užívání si božího trestu za své schování. Měla jsem obavy, kam se celá ta našlápnutá situace vyvine. Některé scény působily, že budou lépe vypadat na papíře. Scénáři by opravdu slušela knižní adaptace.

Příběhy železné opony (2005) (pořad)

Příběhy jsou silné, ale zpracování nemá kouzlo Osudových okamžiků. Úvodní píseň povedená, ale shazuje ji průvodní video. Vypravěči se k sobě příliš nehodí, jeden je zjevný profesionální herec, druhý naopak daleko lepší zpěvák než herec. Místy skvělá, místy hluchá místa. Nicméně je to pořád na televizní poměry lepší průměr.

Černá díra (1979)

Co vznikne, když zkřížíte Vetřelce a Star Wars? Průměr. Hvězdička navíc za vtip s drtičem odpadků a skvělého záporáka. Hvězdička dolů za přespříliš dětinských robotů.

Obchodník se smrtí (2005)

Takový ten film, kterému dáte 5 hvězdiček, ale už ho nechcete nikdy znovu vidět. Komentáře hlavního hrdiny k ději jsou perfektní.