• Pohádka

Titanic (1997)

Ano, nemá intelektuální hloubku, k čemu by mu taky byla? Ale o to líp se Titanik potápěl. Filmem jsem pohrdala pro jeho podbízivou komerční propagaci. Ale pak, i když jsem se bránila a nechtěla si to přiznat, mně to dostalo...Od nárazu do ledovce (snad jsem něco neprokecla) jsem s nimi panikařila, topila se, mrzla a pod námi hloubka 4 km. Technicky vybroušené, jedinou mouchu nenajdete, dokonalá replika lodi, přesvědčivý make-up. Líbivé, kýčovité, prvoplánové, předvídatelné, podbízivé, přeplácané ALE ZÁROVEŇ velkolepé, strhující, emocionální, děsivé, dramatické, neuvěřitelné, katastrofické, neopakovatelné. Milostná linka sladká jak sacharin?? Tak jako poprvé zažijete nespoutanou lásku, prožijete svůj opravdový orgazmus a pak vám přimrzne k překližce??

Stmívání (2008)

Velice originální fantasy-předloha. Ale problém je v tom, že i fantasy musí být uvěřitelná....tato má líbivý klišé milostný příběh skoro až pro děti. Nezáživné jednoduché stupidní dialogy, někdy tak trapné, že ubírají milencům na dramatičnosti. Stejně tak jsou groteskní i zrychlené pohyby po stromech. Postavy zoufale charakterově ploché = afektovaný čmuchající záporák a klaďasi zas naopak jako andílci. Nechutně ušlechtilá sestřička Elis. Z toho také vyplývá až přespříliš snadný příchod do vily. Ujali se jí, jak kdyby jí odkojili. Na to, co jsou zač, bych uvítala alespoň trochu odmítavý postoj a komplikace, aby to dostalo šťávu. Dvě hvězdy za kameru, exteriéry, za bitku v baleťáku a za Kristen Stewart-byla přesvědčivá.

Soukromá vichřice (1967)

Geniální jednoduchost vyúsťuje v bezva komedii. Vtipnost založená na dokola opakujících se momentech každého pracovního dne, víkendů nevyjímaje. Standa si myslí, že má ideální vztah, ale Bohunka mu jeho sny překazí. Humor je tvořen i snaživým počinem Standy v podání Landovského. Ten zde sice ztvárňuje, naprostého primitiva, ale o to víc ho budete mít rádi pro jeho tragikomické zoufalství, které pramení z jeho bezelstnosti. Provádí totiž neskutečně důmyslné plány, aby zachránil to, co se mu v životě pokazilo. Film pochopí jen intelektuálský snob??? Čtu zásadně knihy jen s obrázky. Nad filmem nemusí nikdo přemýšlet nebo v něm něco hledat, je tak jednoduchý, že si Vás zábava najde sama.