• Krátkometrážní

Iron Fist - Srdce draka (2018) (epizoda)

Jsme přesně uprostřed série (a stále to zní stejně neuvěřitelně, vzhledem k tomu, že uběhlo pouze 5 dílů :D) a dostáváme celkem dost fajnový díl. Jedná se o takový ten typický díl, který zaručeně musí přijít v každém Netflix Marvel seriálu, kdy je hlavní postava zmlácená a většinu dílu proleží na gauči. Takovéto epizody měl Daredevil, Luke i Punisher, teď je to u Dannyho. A tato linka je zpracovaná poměrně dobře, dostáváme díky ní naprosto vynikající scény mezi Dannym a Wardem, přičemž nejlepší je samozřejmě ta finální. Sice je tu ten extrémně divný monolog Dannyho o dracích, který je takové to typické psychologické žvatlání, které nemá pro mě osobně moc smysl, ale to jsem schopný přežít :D Dostáváme samozřejmě i naprosto perfektní akční scénu mezi Misty s Colleen a Mary, která je fakt dobrá a Mary je určitě jeden z mých nejoblíbenějších charakterů 2. série i přes to, jak málo prostoru má. A samozřejmě zde máme i Davose, který přebral identitu Iron Fista a na něm chci zmínit dvě věci. Zaprvé, jeho červená ruka, i přes to, že občas vypadá hrozně levně, tak je poměrně cool :D A zadruhé, hrozně se mi líbí, jak zpracovávají tuhle linku „záporák, který získal schopnosti, po kterých roky toužil“. Líbí se mi, že se z Davose nestal žádnej hajzl, co chce zničit svět, ale naopak, Davos se snaží vymlátit kriminálníky a gangy, což je dost fajn. A scéna v klubu je poměrně super. Hodnocení: 74%

Iron Fist - Terč: Iron Fist (2018) (epizoda)

Pomalu se blížíme k půlce série (což je hrozně neuvěřitelný, že to říkám už po 4. epizodě, u Netflix Marvel seriálu :D) a přichází taková zlomová epizoda, která je upřímně fajn. Tak zaprvé, Mary Walker se začíná pořádně zapojovat do širšího děje a její charakter je hrozně fajn. Odhaluje se nám zde co je vlastně zač, což teda pro lidi, kteří znají Typhoid Mary z komiksů není žádné extra překvápko, ale její postava je dost dobrá a já, jakožto někdo, kdo naprosto zbožňuje téma rozdvojené osobnosti, si všechny její scény hrozně užívám. Do seriálu vstupuje také Misty, kterou je vždycky fajn vidět :D Co mě osobně ale hrozně štve, tak je závěr. Dostáváme zde rituál zinscenovaný Davosem, kterým chce vzít Dannymu schopnosti a dát je sám sobě. A tahle scéna je upřímně fajn, je dost atmosférická a i když ten set je takový trošku levnější a připomněl mi některé sety z první série, je to dobrý. Jenomže pak díl prostě skončí :D Celý rituál je prostě ukončen v půlce kvůli cliffhangeru. Což je hrozná škoda, mohla to být naprosto bombastická scéna. Jinak je to samozřejmě fajn díl, třeba akční scéna mezi Dannym a Mary v metru je dost super. Stále se těším na další epizody. Hodnocení: 70%

Iron Fist - Smrtící tajemství (2018) (epizoda)

Další poměrně povedená epizodka. Highlightem je samozřejmě scéna u večeře, která je extrémně napínavá, krásně zrežírovaná a taková pěkně dramatická. Jediné, s čím zde mám asi problém je to, že seriál se velmi podivným způsobem snaží vysvětlit motivace Joy, které jsou samy o sobě hodně zvláštní :D Notak, nemyslím si, že je tak těžké prokázat, že její táta byl psychopat. Přece jenom, zabil pár lidí, včetně rodičů hlavní postavy, a Joy si stále myslí, že to byl dobrák. Kdo mě taky baví, tak je samozřejmě Mary, jejíž linka se zde začíná trochu víc rozjíždět a stále jsem zvědav, co tvůrci předvedou. Ward byl taky fajn mimochodem :D Moment s vyjednáváním mezi dvěma gangy byl trošku podivný, podle mě se hodně rychle přešlo z „jdeme vyjednávat“ na „chcete nás zradit“ a bylo to celé takové hodně zvláštní, ale nic extra hrozného. Hodnocení: 70%

Iron Fist - Tohle město není na výpal (2018) (epizoda)

Druhá epizoda pokračuje v hodně podobných stopách jako první díl a zanechává si hrozně příjemnou a svěží atmosféru. V tomto díle musím vyzdvihnout hlavně Meachumy, kteří jsou super. Ward je strašně zábavný na sledování a jeho herec Tom Pelphrey je prostě skvělý, má hrozně velké charisma a je to zajímavá postava. Joy zde ukazuje svoji manipulátorskou stránku a i když stále úplně nechápu, co má vlastně proti Dannymu, je celkem fajn. Davos je taky super, je tady jedna sexuální scéna mezi ním a jednou kamarádkou Joy, která je extrémně napínavá a taková nepříjemná na sledování. Každopádně, já mám strašně rád Sachu Dhawana (jeho Master v Doctor Who je prostě boží :D) a postava Davose se mi zde líbí mnohem víc, než v první sérii. Hlavním tahounem dílu je samozřejmě flashback na rituální souboj Dannyho a Davose, který je upřímně dost fajn, líbí se mi jak brutální a surový je a taky mi přišel dobrý ten odkaz na klasickou ikonickou Iron Fist komiksovou masku. Jediné, co mi vadí je, že ten samotný souboj je rozkouskován na 3 flashbackové scény po celém díle a není to jednotná scéna, což je takové dost rušivé. Taky musím zmínit charakter Mary, který ač má zatím málo prostoru, extrémně mě baví a hrozně jsem zvědavý, co s ní tvůrci budou dělat. I přes to, že když se řekne „Typhoid Mary“, tak samozřejmě v hlavě mám nějakou představu a asi tuším, jak její linka bude zhruba probíhat, hrozně se těším, jak to bude zpracované. Na závěr, tempo je velmi příjemné a je to po dlouhé době co Marvel Netflix seriál nemá problém s tempem :D Což je samozřejmě způsobené tím, že série má jen 10 dílů místo 13. Hodnocení: 75%

Iron Fist - Iron Fist zuří (2018) (epizoda)

Ty jo, já jsem vlastně až překvapený jak moc dobrý to bylo a jak moc mě pilot druhé řady bavil. První sérka je bez debat to nejhorší, co jsme dostali od kolaborace Marvelu a Netflixu a i když není nijak extra špatná, je prostě hrozně průměrná. Proto mě hrozně zaskočilo, jak dobře na mě druhá řada zatím působí. Dannyho charakter jakoby byl vyměněný. Zatímco v první sérii to byl arogantní a vzteklý blbeček, tady je jeho postava sympatická a hodně příjemná. To stejné platí i pro Colleen, kterou jsem v první řadě nenáviděl a bral jsem ji za nejhoršího sidekicka z celých Defenders (dokud teda nepřišla Trish v druhé Jessice :D). Tady je ale zase změna. Colleen je příjemná, sympatická a hlavně mají vynikající chemii s Dannym, což v první sérce taky nebylo. Davos též působí dobře, i když tady je to hlavně tím, že v první sérii mi vadil v tom, že narušoval celou linku s Meachumovýma a celá ta linka o Hand mě prostě nezajímala, tady ale, když už je Hand pryč a Davos má více prostoru sám o sobě, působí dost fajn. Na závěr samozřejmě, akce. A pane bože, ta je skvostná. První řada měla tragickou akci s tunou střihů a nenavazujících záběrů, zde ale, spolu s výměnou týmu starajícího se o choreografii, přichází naprosto bravurně natočená akce, která je zajímavá, zábavná, má skvělou choreografii a hlavně má dlouhé záběry a ne tolik střihů, což přidává nejen na přehlednosti, ale i na tom, že akce působí mnohem víc cool a obecně lépe. Hudba je stále skvělá a taky musím ocenit, že seriál je hrozně pěkně natočen, ty kamerové záběry, to osvětlení, působí to strašně dobře. Jediná negativní věc, které jsem si všiml, tak jsou úvodní titulky a intro, které z nějakého důvodu změnilo font textu na naprosto odporné zelené písmo, které je vyloženě nechutné na sledování :D Ale to je trošku hnidopišství. Druhá série Iron Fista zatím působí neskutečně dobře a i díky zkrácení stopáže o 3 díly je hrozně cítit, že to odsýpá a netáhne se to tolik. Hodnocení: 80%

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Luke Cage to měl hrozně těžký. Jeho první série totiž vyšla hned za dvěma řadami Daredevila a první sérkou Jessicy Jones, které jsou pro mě osobně téměř perfektní záležitosti. A bohužel, Luke na tyhle seriály prostě nemá. To ale rozhodně neznamená, že Luke Cage je špatný seriál, panebože, to vůbec. Luke Cage je neskutečně příjemný, atmosférický seroš, který dobře, není vynikající jako jeho Defenders předchůdci, ale můžu s čistým svědomím říct, že je to kvalitní seriál a minimálně já osobně jsem si užíval každou novou epizodu. Začal bych s pozitivy, jelikož Luke Cage jich má plno a podle mě jsou mnohem jasnější a očividnější, než u jiných seriálů. Tak zaprvé, atmosféra. Seriál se odehrává v černošské čtvrti města New York, v Harlemu. A tohle místo na vás nonstop dýchá svou hutnou, neskutečně uvolněnou a příjemnou atmosférou, která je prostě boží. Marvelovský Harlem působí neskutečně živě, tomu dopomáhá i to, že seriál má tunu menších postav, který se sem tam mihnou třeba jednou za 4 díly, ale díky tomu celé místo působí živě a jako skutečně existující. Jsem si dost jistý, že někomu určitě bude vadit to, že je to seriál zaměřený na černošskou populaci a pochopitelně se tu dost řeší věci jako rasová práva, otroctví, minulost, atd. a pokud je někdo opravdu proti této rádoby hyperkorektnosti, tak se mu to líbit nebude. A pokud vám toto vadí, rovnou říkám, na Luka Cage nemá smysl koukat. Já jsem s tím byl ale dost v pohodě a naopak, neskutečně příjemně působící Harlem mi hrozně sedl. Další skvělým prvkem je soundtrack, který se skládá hlavně z jazzové hudby, která též krásně dopomáhá atmosféře. Celkově je soundtrack dost originální, jelikož tahle jazzová hudba prakticky nahrazuje jakoukoliv více cinematickou hudbu, což občas né moc funguje, hlavně v první sérii s tím tvůrci měli trochu problém a občas hudba lehce ničila pocity, které měla scéna vyvolávat, s druhou sérií už to ale naprosto perfektně zmákli a je to velmi vkusně provedené. K tomu se váže i to, že téměř každou epizodu dostaneme vstup nějakých zpěváků či skupin, které jsou občas přehnaně dlouhé, to jo, ale stále velmi pěkně tvoří tu již zmiňovanou atmosféru. Abych se zmínil o postavách, většina z nich je super. Mike Colter v roli Luka Cage je neuvěřitelný sympaťák, který si vás získá od první epizody, fandíte mu a je to taková milá a příjemná postava. Další hlavní postavy, ať už Misty, kterou považuji za stále nejlepší sidekick charakter v Marvel Netflixu (s výjimkou Foggyho :D), Claire, která má ve 2. sérii bohužel dost omezenou roli, tak i záporáci, všichni jsou dost fajn. K záporákům se chci ještě vyjádřit, jelikož ti jsou téma samo o sobě. První sérka má podle mě celkem problém se záporáky. Ano, je zde Cottonmouth, který je komunitou celkem opěvován, ale dle mého je jenom fajn. Další záporáci jako je Shades, Mariah nebo Diamondback jsou už celkem nezapamatovatelní, i když mě právě poslední zmiňovaný celkem bavil. Druhá série naštěstí na tomto dost zamakala, navrátivší záporáci (Mariah a Shades) dostávají víc prostoru a charakteru a nový záporák v podobě jamajského Bushmastera je prostě fantastický a pro mě osobně spolu s Kingpinem a Kilgravem asi nejlepší záporák z Netflix Marvelu. Teď bych se pomalu přesunul k negativům, protože těch bohužel taky není málo. Začněme klasickým Netflixovským problémem a to tempem. Každá sérka má 13 epizod, které jsou i tak plné vaty a výplně, jsou přehnaně dlouhé (některé díly mají přes hodinu) a všechno se tak nějak táhne a je to pomalé. S tímhle má problém hlavně první řada, ve druhé se to razantně zlepší, ale i tak je cítit, že by zkrácení vůbec neuškodilo. Dále je zde naprosto očividný problém s tím, že Luke je neprůstřelný, tudíž o jeho postavu nemáte moc strach a akční scény většinou vypadají tak, že Luke někam přijde, všichni na něj začnou střílet (což nedává moc smysl hlavně ve 2. sérii, kdy je jeho neprůstřelnost už mediálně známý fakt :D), Luke si jen tak stojí a čeká a pak všem dá jednu pecku do hlavy a oni padnou na zem. Opět musím dát seriálu za pravdu, že 2. série se snaží mít trošku lepší akci a má mnohem lepší choreografii, která není jenom o tom, že Luke do sebe nechá střílet a pak dává rány, ale je pravda, že 2. série obecně nemá moc akčních pasáží a je to spíš konverzační série. Ještě k tomu, že o Luka nemáme téměř nikdy strach, pokud tento problém seriál totiž zkouší napravit, tak se děje něco strašného :D Viz první série, kdy Luke schytá kulku speciálně dělanou na to, aby mu prošla kůží. A následně na toto dostáváme zhruba 3 fakt celkem hrozné díly, které jsou roztahané jako blázen a kde se polomrtvý Luke snaží vyléčit své tělo :D Druhá série naštěstí žádnou podobně tragickou linku nemá, ale na druhou stranu, o Luka v druhé sérii jsem se fakt, kromě asi dvou momentů, absolutně nebál, hlavně z důvodu, že hned na začátku se dozvíme, že již zmiňované kulky, které Lukovi mohly ublížit, tak už na něj nefungují, což je něco, co seriál jen tak okrajově zmíní a už se s tím vůbec nepracuje. Celkově bych řekl, že první série Luka je mnohem více roztahaná, mnohem více sází na tu atmosféru než na postavy a děj, které jdou do ústraní a obecně souhlasím s tím, že první série je mnohem slabší než ta druhá. Je celkem dost pomalá, nemá výrazné záporáky, děj se pořádně rozjede až kolem půlky série a jo, je tu fajn atmosféra, postavy a prostředí, ale je to takový hrozně znuděný a roztáhlý pořad. Druhá série se naštěstí poučila z těchto chyb, má mnohem lepší tempo, zajímavější záporáky, mnohem osobnější, lepší a zajímavější příběh a obecně, pokud bych měl první sérii označit za jakž takž fajn, druhá řada už je opravdu super. Na závěr, abych tak řekl, pro koho je vlastně Luke Cage. Pokud hledáte akční jízdu s tunou akce každou epizodu, tak pro vás to není :D Akce je tu minimum, hlavně ve druhé sérii, a pokud nejste ochotní vydržet hromadu dialogů (které hlavně v první půlce první série jsou takové nemastné neslané), tak Luke není pro vás. Luke Cage je pro lidi, kteří chtějí dostat příjemný a zábavný, lehce gangsterský příběh s tunou sympatických postav, navíc s takovým kořením v podobě kultury harlemských afroameričanů. Musíte být ochotní přetrpět občasné hluché pasáže, ale myslím si, že to stojí za to. Pokud Luka chcete vyzkoušet, doporučuji se podívat na prvních 7 epizod první série, které jsou asi to nejzajímavější z ní. Pokud vám budou připadat minimálně fajn, doporučuji přetrpět ten meh zbytek a pustit se do skvělé druhé řady, která se vám na 90% bude líbit. Druhá řada je určitě super záležitost, které tak trochu kazí reputaci ta předchozí, první série, která je podle mě fakt zbytečně roztahaná a u které si nemyslím, že tolik stojí za pozornost. Jinak je ale Luke Cage celkově hrozně příjemný seriál, který možná nepatří mezi žádné kinematografické skvosty, ale je to hrozně fajnový seroš. Sympatická hlavní postava, poměrně zajímavý příběh, vynikající atmosféra Harlemu, ale taky celkem roztahané tempo. První série je fajn, ale neuvěřitelně pomalá s tunou patosu a hluchých míst. Druhá řada se naštěstí poučila a je to neskutečně příjemný a zábavný seriál. Hodnocení: 70%

Marvel's Luke Cage - Série 2 (2018) (série)

Druhá a zároveň i poslední (kvůli nečekanému zrušení, když práva převzalo Disney) série Luka Cage je za mě taková našlapanější upgradovaná první sérka, která vzala všechno, co dělala první řada dobře, nechala to, a naopak vypilovala to, v čem se jí tolik nedařilo. Pořád to není perfektní a bohužel to prostě nedosahuje kvalit Daredevila, ani první řady Jessicy či Punishera, celou druhou sérii Luka Cage jsem si ale neskutečně užil a i když jsem ji s nadšením nehltal, na každý další díl jsem se upřímně těšil. Rovnou začnu tím, co bylo skvělé již na první sérii, protože jak jsem již říkal, to je zde taky. Atmosféra Harlemu a audiovizuál je prostě něco fantastického. Celý seriál je skvěle natočen, Harlem působí neuvěřitelně živě, každá epizoda na vás dýchá atmosférou černošského harlemského sousedství a musím citovat větu jistého nejmenovaného youtubera Torena, „Při sledování se budete cítit jako Afroameričan.“ K tomu dopomáhá i naprosto peckový soundtrack, který nejen že krásně pomáhá budovat atmosféru, páni skladatelé si neuvěřitelně dobře hrají s tím, jakou hudbu pouští. Když se seriál zaměřuje na protagonisty z Harlemu, můžeme slyšet nejrůznější jazzové písničky. Když naopak sledujeme záporáky, pocházející z Jamajky, hudba se přizpůsobí a najednou posloucháme reggae a jiné tradiční jamajské styly. K pomoci budovat atmosféru se z první série vrací i občasné vstupy nejrůznějších umělců a zpěváků, které jsou sice občas trošku delší, než by být musely, ale strašně se mi líbily. K postavám, ty jsou dost fajnové. Ty, kteří byli super už v první sérce, ti jsou super stále. Luke Cage je neskutečný sympaťák, Mike Colter je frajer, jeho postava je skvěle napsaná a je lehké si ho oblíbit. V téhle sérii má o trochu víc osobních momentů, hlavně díky lince s jeho otcem, kterého hraje dnes již bohužel zesnulý Reg E. Cathey, a který je upřímně super, i když ke konci jeho postava tak nějak zmizí z děje, ale tady je to bohužel z pochopitelných důvodů. Misty je stále jeden z nejlepší Netflix Marvel sidekicků a i přes to, že její linka o ztrátě končetiny je podle mě neskutečně zkrácená a po pár dílech se na ni zapomene, stále je fajn. Mě osobně upřímně trošku mrzí výrazná absence některých postav z první série, kteří tak nějak dopomáhali budovat atmosféru celého seriálu. Mluvím hlavně o Claire, která z děje prostě zmizí po 3. díle a o Bobbym, který zmizí epizodu na to. Chápu, že herci byli asi zaneprázdnění, ale ty charaktery mi tam prostě chyběli. Co ale naopak neskutečně stouplo na kvalitě, tak to jsou záporáci, kteří konečně stojí za to. V první sérii byl dle mého hodně přeceňovaný Cottonmouth, naopak podle mě trochu přehejtovávaný Diamondback, a pak absolutně nevýrazní Shades a Mariah. Tady je ale všechno jinak. Shades má hlavně ke konci extrémně zajímavou linku a skvělý vývoj jeho charakteru. Mariah je upřímně fakt dobrá záporačka, je sice hrozně očividné, že je dělaná jako takový ten padouch, kterýho mají diváci k smrti nenávidět, ale její charakter je hrozně zajímavý a celá její linka o tom, jak se z někoho, kdo chce tak nějak žít slušným životem bez nelegálních činností stane plnohodnotný gangster, který je ochotný vystřílet restauraci plnou nevinných lidí, neskutečně zajímavý charakterový vývoj. Dostáváme i nového záporáka, Bushmastera, který je upřímně naprosto boží. Herec Mustafa Shakir si to hrozně dává, jeho charakter je takový tak trochu karikaturní ve stylu Diamondbacka, ale na rozdíl od něho to seriál nehaní do extrému a když je potřeba, aby Bushmaster byl vážný, tak dokáže být. Strašně se mi líbí, že je to záporák s kvalitní motivací, divák naprosto přesně ví co a proč chce udělat a to je hrozně fajn. Taky je fajn, že Bushmaster nemá prakticky žádný negativní vztah s Lukem Cagem a prostě to je jenom někdo, na koho náhodou narazil a jeho plány a motivace s ním vůbec nesouvisí. Je hrozně fajn mít záporáka, který absolutně nemá co dočinění s hlavním hrdinou. A samozřejmě, jeho brutálně boží jamajský dialekt... fantazie :D Užil jsem si i minirolečky postav z jiných seriálů, ať už Colleen, Iron Fist či Tower ve finále. Pomalu se přesunu k negativům, jelikož jak jsem říkal, není to perfektní. Tak zaprvé, a já to fakt nechci znovu říkat, protože to zmiňuju u doslova každého Netflix Marvelu. Tempo. Je zde třináct epizod, které navíc mají stopáž kolem hodiny (některé dokonce o něco víc). To je prostě strašně moc. Občas se to táhne, občas je to moc pomalé. Některým lidem určitě bude vadit mírná absence akce. Tenhle seriál prostě není akční, akce je tu fakt minimum (není to až tak masivní jako u Jessicy, ale je to tu). A určitě nesmím nezmínit samotný konec série, který ať už ho zbožňuju jakkoliv a podle mě to je naprosto nechtěně strašně geniální konec pro samotný seriál, stále je to prostě brutálně otevřený konec, který nechává milion otázek. Je vidět, že tvůrci počítali s třetí sérií, tudíž nechali hodně otevřené dveře pro pokračování, kterého se bohužel už nedočkáme, což je škoda, protože ten konec je fakt výborný. S tím souvisí i moje poslední výtka, která směřuje k tomu, že některé linky prostě nejsou vyřešené. Platí to hlavně u dějové linky točící se kolem pomsty Bushmastera, který prostě ve finálové epizodě téměř není a vypadá to, jako by tvůrci omylem vystřihli jeho scény. Bylo mi naprosto jasné, že s ním autoři počítali do 3. série, kde by se jeho příběh nějak rozvinul, ale na mě to vzhledem k budoucím událostem v té epizodě působilo dost divně i samo o sobě. Jeho linka se prostě v posledním díle stopne a nepokračuje a není vůbec rozřešená. Jinak je ale druhá a finální řada Luka Cage fakt dobrá. Jak jsem již řekl na začátku, je to prostě první série, akorát nadupanější a lepší ve všech ohledech. Stále stejně dobré postavy, výborná atmosféra a k tomu dost dobrý příběh o gangsterech, o pomstě a o hrdinství, okořeněný o dobré záporáky (+vynikající Bushmaster) a výborný audiovizuál. Upřímně mě fakt mrzí, že Netflix Marvelovky zrušili. A u Luka mě to mrzí dvojnásob. Jelikož pokud by třetí série šla v podobných stopách, navíc s tím, co naznačila na konci, možná to bude znít divně, ale tuhle sérii bych chtěl vidět víc, než pokračování Daredevila, Punishera či Jessicy. Skvělá atmosféra Harlemu, krásně napsané postavy a příběh, k tomu máme navíc jistého jamajského záporáka, který je prostě fantastický. Druhá řada Luka je úplně stejná, jako první série, jenom vypilovaná ve všech ohledech. Hodnocení: 73%

Marvel's Luke Cage - Vzpomínají na tebe (2018) (epizoda)

SPOILERS! I když si nemyslím, že by finále druhé série Luka Cage a vlastně i celého seriálu bylo nějak špatné, podle mě je neuvěřitelně natáhnuté. Tím bych rovnou i začal. Tento díl má hodinu a 10 minut, což už je téměř filmová stopáž a podle mě je to hrozně zbytečně přepálené, jelikož první půlhodina je naprosto zbytečná. Celá linka Luka řešícího řádění italského gangu je strašně o ničem, je zbytečná, to stejné Mariah dělající nějaký blbosti ve vězení. Stejně ji tvůrci na konci zabili, tak k čemu všechny její scény, kdy zavraždí spoluvězenkyni a nastoluje si respekt ostatních. Když už jsme ale u toho, smrt Mariah je podle mě strašně dobrá scéna. Je relativně nečekaná, je dobře provedená a taky, je to hrozně uspokojující smrt :D A taky se mi líbí, že se ji tvůrci vůbec odvážili zabít. Většinou, když nějaký seriál buduje záporáka více než 1 sérii, tak se z něho stane takový ten padouch, co bude hrdinu strašit ještě dalších 10 řad. A i když tvůrci nevěděli, že z důvodu práv bude nakonec 3. série zrušena, cením, že se ji odvážili zabít. Každopádně, tento díl je i závěrečný díl seriálu, tak se chci vyjádřit k ukončení jednotlivých linek, nebo teda spíš jejich NEukončení, jelikož jak jsem již říkal, když Disney získal práva na Netflix Marvel seriály, zrušili všechna další pokračování a bohužel na Lukovi je hrozně vidět, že se se třetí sérií prostě počítalo. Viz Bushmaster, který je v téhle epizodě tak na minutu a jeho linka spíš prostě zmizí, než že by byla řádně ukončena. Jsem si na 90% jistý, že tvůrci s ním počítali právě do třetí řady. Shadesova finální scéna v baru se mi upřímně hodně líbila a Shades působí jako jediná postava, která má opravdu pořádně ukončenou dějovou linku a je to jediný dějový oblouk, který opravdu vypadá jako zakončený a že by vůbec nemusel pokračovat. A teď samozřejmě k Lukovi. A upřímně, ať je ten konec jakkoliv otevřený, ať je jakkoliv cítit, že prostě tvůrci počítali s tím, že tenhle nápad rozvinou ve třetí sérii, tak já ten konec prostě žeru :D Luke, který zaujme místo po Mariah a stane se králem celého Harlemu. Luke, který se rozhodne, že zločin v Harlemu vyřeší tak, že jej bude ovládat. Já upřímně miluju tyhle hořkosladké konce a tento ending, kdy jako diváci nevíme, jestli Luke opravdu dodrží své slovo a bude stále tím dobrákem a nebo naopak sejde na temnou stranu, to je strašně super. Tomu předchází i super scéna v holičství, kdy se tak trochu rozhádá se svým kámošem prodavačem merche, jeho finální konfrontace s Misty, která mu nekompromisně sdělí, že pokud sejde na scestí, tak je připravená ho sejmout a i závěrečné chladné odmítnutí návštěvy Claire. Na jednu stranu si strašně moc přeji, aby tvůrci koncept Luka Cage jakožto mafiánského crimebosse prozkoumali v té zrušené třetí sérii, na druhou stranu je to ale naprosto perfektní ending pro celý seriál. Luke se prostě dostal na hranu dobra a zla a divák nemá tušení, zda se stane záporákem či nikoliv. Upřímně, naprosto perfektní konec, který je sice ne až v tak dobrém díle, ale myslím si, že jako finále je to obstojné. A jsem rád, že tvůrci na závěr přidali právě proslov od Rega E. Catheyho, který v seriálu hrál Lukova otce a který bohužel ještě před vydáním seriálu zesnul, je to taková krásná třešnička na závěr, i když mi jeho postava v celém díle dost chyběla a jeho linka taky působí tak trochu neuzavřená, tady je to ale z očividných důvodů. Neskutečně rád bych ale viděl třetí sérii Luka a myslím si, že u tohohle seriálu je zrušení asi ta největší škoda ze všech Marvel Netflixovek. Hodnocení: 77%

Marvel's Luke Cage - Neštvi mě (2018) (epizoda)

Velice povedená předfinálová epizoda. Začněme úvodní scénou, kdy vidíme Luka a Bushmastera společně bojovat proti čínským dealerům, což je super akční scéna a já naprosto zbožňuju tyhle momenty, kdy hrdina a záporák bojují na stejné straně. Samotná epizoda je dost fajn, hlavně díky výslechových scénám Shadese, které jsou krásně napínavé a zajímavé a navíc je to pěkné připomenutí první série. Finále v klubu je taky dost super, líbil se mi i společný souboj Misty, Luka a Shadese proti Bushmasterovi, akorát mi přišla trošku podivná scéna, kdy se Luke rozhoduje, zda Bushmastera zabije. Pokud vím, Bushmaster nebyl nikdy Lukův primární cíl, to byla vždy Mariah a podle mě by celý moment fungoval lépe, kdyby držel právě Mariah. Jinak ale dost fajn díl, těším se na finále. Hodnocení: 80%

Marvel's Luke Cage - Stvořitel (2018) (epizoda)

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a dostáváme další skvělou epizodu. Strašně mě bavilo řečení celkové situace okolo Mariah, kdy Luke přemýšlí nad tím, že ji zabije, atd. Díl opět pokračuje ve vykreslování Mariah jako chladné a apatické mrchy, kterou každý, včetně diváků, nenávidí a já tento typ záporáků mám strašně rád :D Taky se mi líbí její vztah se Shadesem, kterému pomalu dochází, jak šílená vlastně je a jejich hádka, kdy ji Shades málem uškrtí, je super scéna. Úplně mi to teda nesedí k Shadesově charakteru, celou sérii a půl je to chladný gangster bez emocí a tady mu najednou vadí to, že Mariah zabila nevinné lidi, ale upřímně, je to podle mě změna k lepšímu a Shadesův charakter, který jsem do této doby příliš nemusel, konečně začíná být zajímavý. Finální moment mezi Bushmasterem a Lukem je taky super, je fajn mít takovýhle obyčejný, nekonfliktní rozhovor mezi hrdinou a záporákem. Na závěr chci říct, že se mi líbily i všechny flashbacky na Bushmasterovu minulost. Hodnocení: 80%