• Krátkometrážní

Runaways - The Broken Circle (2019) (epizoda)

SPOILERS! V podstatě finále třetí série (příští díl je vlastně jen takový divný dodatek...), které funguje velice dobře a společně s mid-season finále z 2. řady (S02E07) se jedná o dle mého tu nejlepší epizodu celého seriálu. Hned na začátek musím říct, že naprosto zbožňuji bouřky a déšť a myslím si, že pokud dáte do svého filmu/seriálu bouřku, instantně tím zvednete atmosféru o 100% :D Tudíž člověk, kterého napadlo, že tahle epizoda se bude odehrávat za bouřky, a v pozadí prakticky neustále hřmí hromy a šlehají blesky, byl asi génius :D Epizoda naprosto skvěle funguje jako finále nejen ke 3. řadě, ale vlastně i k celému seriálu: dává se nám zde dohromady opět PRIDE (mimochodem, jejich prvotní setkání na střeše je prostě epické), tentokrát však ale spolupracuje s Runaways, aby společně zastavili Morgan. Jakákoliv interakce mezi postavami byla hrozně super, bylo takové svěží vidět děcka a jejich rodiče normálně komunikovat, bez jakýchkoliv kravin o Jonahovi a podobně. Morgan jako záporačka byla v téhle epizodě asi nejlepší z celého seriálu (to neznamená, že se z ní ale stala dobrá postava... :D), když už se seriál nezaměřoval tolik na její debilní plány s telefonama a ovládáním lidí, ale více nám ukázal její čarodějnickou stránku, to bylo vlastně hodně fajn. Pořád moc nemusím její herečku, pořád má naprosto nelogické plány a motivace (jako, proč chce propojit náš svět s temnou dimenzí, proč :D čeho tím dosáhne), ale působila relativně dobře (teda, kromě toho příšerného oblečení s extrémním výstřihem). Když už jsem zmínil Morgan, ještě bych rád okrajově zmínil její hudební motiv, tedy takovou tu lehkou zvonkohru, která hrála už v minulých epizodách a která je strašně boží a hrozně mě mrzí, že kromě této epizody ji seriál moc nevyužil (dokonce se ani nedá najít na youtube). Epizoda má stále své problémy, např. fakt, že Geoffrey naprosto v klidu mluví s Tamar, ženou, která si objednala vraždu jeho manželky (a ani není vysvětlený, jestli o tom Geoffrey vůbec ví). Taky se mi moc nelíbila změna Alexova charakteru, který se prostě najednou chová na všechny hrozně chladně a hnusně, bez pořádného důvodu (to, co nám minulý díl dal fakt neberu :D) - jedná se vlastně o očividný set-up na 4. sérku, kde teda hádám, že tvůrci chtěli zadaptovat komiksovou linku s Alexem jakožto záporákem, bohužel, toho se díky zrušení seriálu nikdy nedočkáme... a dále taky fakt, že Morgan absolutně nemá jakékoliv periferní vidění, když si nevšimne Gert, co kolem ní sype sůl :D Ke Gert každopádně, její smrt na konci je vlastně překvapivě emocionální a dost dobrá (kdyby samozřejmě nebyla v další epizodě zretconována :D). Skvělý díl plný hutné a tísnivé atmosféry, líbilo se mi hlavně posledních 20 minut odehrávajících se v Hostelu, které jsou opravdu napínavé a působí jako velkolepé finále. Vlastně je až zvláštní, že se to tvůrci rozhodli nezakončit touto epizodou... Hodnocení: 80%

Runaways - Devil's Torture Chamber (2019) (epizoda)

Trend poměrně zvláštních epizod pokračuje i nadále a já stále moc nevím, jak mám popsat to, co mi na celé této příběhové lince kolem Morgan vadí, ale asi bych to nazval tak, že tvůrci ví, kam chtějí postavy směřovat, ale neví, jak je tam mají směřovat. Díky tomu dostáváme hrozně křečovitě napsané dialogy, poměrně dost logických lapsů a taky fakt, že občas se dějí fakt divné momenty, které ale postavy berou naprosto normálně a ví věci, které by dle mého názoru tak úplně vědět neměli, nebo by je minimálně neměli brát za samozřejmost. K samotné epizodě, začal bych rovnou Tandy s Tyem, kteří jsou sice fajn (hlavně Ty), ale jejich interakce s Runaways je naprosto katastrofální. Z 90% je založena na bezhlavém obviňování a uměle vybudovaném dramatu mezi Nico a Tandy. Jsou zde navíc opravdu špatné dialogy, navíc většinou špatně natočené (jak již někdo v komentářích podotýká, scéna mezi Tyem, Chasem a Gert, kdy prvně spolu mluví Gert a Chase, zatímco Ty jde trapně vedle nich a třeba minutu nic nedělá, přičemž se následně vymění a najednou je Gert ta ignorovaná, to je fakt strašný :D). Vrací se zde nějaké postavy, u kterých je to buď zvláštní (třeba Quinton, který je prostě mega divně napsaný - doslova všichni ho berou za spojence, i když se na ně v předchozí epizodě v podstatě vykašlal a nic pro ně neudělal, to, že se dřív vydával za Amy se vůbec neřeší, stejně tak nikdo neřeší jeho smrt a naprosto nevysvětlené vstání z mrtvých - a sorry, ale výmluvu, že je to Temná dimenze, a tam je všechno možný, to fakt neberu :D) a nebo jsou ty postavy totálně zbytečný a i když mají sloužit jako fanservice, tak jsou zde třeba na půl minuty (AWOL, o jehož osudu se zde nedozvíme absolutně nic a je v té epizodě asi na 10 vteřin - a taky zde chybí jakákoliv konfrontace s Runaways, doslova AWOLovi je úplně jedno, že před ním stojí někdo, kdo ho kdysi poslal do jiné dimenze, nemá na to absolutně žádnou reakci, a dále je zde cameo Daria, který tu má v podstatě 2 totálně nezapamatovatelné scény). A na závěr je zde naprosto umělý build-up temné stránky Alexe, který vlastně vůbec nedává smysl - seriál se snaží naznačit, že Alex by mohl být potenciálně zlý (což není nic nového, v komiksech doslova zradil Runaways a stal se záporákem), jenomže zde je to celé vystavěné na tom, že to všechno dělá pro to, aby zachránil přátele, což ve výsledku vůbec nedává smysl a divákovi vůbec nic nedává pocit, že by měl Alex balancovat mezi dobrem a zlem (doslova zabije iluzi své matky, aby zachránil přátele, a jeho největší přání je mít nějaké schopnosti v týmu superhrdinů - ach ano, jak sporná to postava...). Nebudu vůbec zmiňovat to, že seriál vlastně neukázal žádnou reakci Alexe na to, že mu umřela máma (protože když se to stalo, tak o vteřinu později jeho tělo ovládl Magistrátův syn a pak jsme Alexe prostě půl roku neviděli :D). 3. série Runaways vlastně zatím působí jako first draft nějakého seriálu, jako hrubý náčrt příběhu, který ale vůbec nikdo nevypiloval. A taky je krásně vidět, že tvůrci vůbec netuší, jak potěšit diváka a místo toho, aby zužitkovali navrátivší postavy, temnou dimenzi a možnost crossoveru mezi seriály, dávají nám tuhle špatně napsanou věc. Hodnocení: 50%

Runaways - Left-Hand Path (2019) (epizoda)

SPOILERS! Trend opravdu hodně zvláštní epizody očividně pokračuje a celá tahle story line s Morgan je fakt divná :D Nevím úplně, jak to popsat, ale prostě všechno působí hrozně prapodivně a tak trochu zmateně, jak kdyby tvůrci vlastně vůbec netušili, co chtějí říct. Je to vidět u linky rodičů, u kterých mi přijde, že tvůrci je už vlastně vůbec nepotřebují, ale stále je zde chtějí mít, tudíž někteří mají třeba minutu v celé epizodě a jsou hrozně zbyteční. Jinak má ale epizoda i dost očividné a snadno jmenovatelné problémy. To, že seriál naprosto kašle na pravidlo „show, don't tell“ už je celkem klasika, což ale chápu, stále se jedná o seriál pro teenagery, ale třeba úvod, kdy Karolina popisuje to, jak má v plánu svým laserem zničit ten zlý telefon, to je prostě moc :D Proč to prostě neudělá, místo toho, aby to říkala? Herečka Morgan mi přijde mimochodem hrozně nesympatická a její trochu přeafektované herectví mi moc nesedí. Jsou zde taky naprosto očividné chyby a plot holy (Geoffreymu se zde ten náhrdelník od Morgan doslova objeví na krku, když je to potřeba, ale scénu dozadu ho naprosto viditelně nemá (dokonce jsem si to přetáčel, abych se fakt ujistil :D), Morganin barák má asi kilometr, jinak si nedokážu vysvětlit, proč trvá Nico přeběhnout z chodby do jiné místnosti asi 5 minut), jsou zde i poměrně náhodné prvky a věci, které si seriál prostě najednou vymyslel (třeba to, že Robertovy brýle vlastně všechno nahrávaly), ale abych nekřivdil, jsou tu i fajn momenty. Ať už Robertova smrt, která je asi nejdojemnější smrt zatím v celém seriálu (i když to je dost možná způsobeno tím, že Robert byl od začátku jedna z těch lepších postav), já osobně cením i easter egg v podobě Vita Merlini (i když je to trochu nucená reference, jak kdyby seriál přímo řval na diváka: „Chápeš? Morgan le Fay je z artušovských legend a používá jednu jako tajný vchod“ :D). A závěr s nástupem Cloaka s Dagger je též super. Já osobně s těmito postavami zatím nemám zkušenosti, takže se na příští, jim věnovaný díl vlastně těším a můžou jen překvapit. Jsem ale nicméně hrozně vděčný, že i Hulu se zde snaží aspoň trochu propojit jejich seriály, už to dělalo ABC, dělal to Netflix, takže je fajn, že MCU seriálová část je taky tak trochu propojena, svým vlastním způsobem. A když už jsme u toho ABC, Darkhold prostě potěšil :D Hodnocení: 58%

Runaways - Merry Meet Again (2019) (epizoda)

SPOILERS! Extrémně zvláštní díl, se kterým mám hroznou hromadu problémů. Začal bych rovnou oním půlročním časovým skokem, který se udál v předchozí epizodě, a u kterého moc nevidím význam. Pochopil bych, kdyby se některé postavy za ten půl rok opravdu výrazně změnily, ale zatím to vypadá, že jsou všechny vlastně skoro stejné, a já tedy nevidím moc důvod, proč skákat 6 měsíců do budoucnosti. K tomu zde dostáváme mega divnou příběhovou linku s telefony, které dělají své uživatele agresivnější, plus ještě záporačku Morgan, která je fakt strašně zvláštní, nebo ji seriál minimálně hrozně zvláštně zpracovává. Na jednu stranu si hraje na hodnou a starostlivou a chce pomoct Nico, na druhou stranu ale všem doslova říká, že je zlá a doslova všem na potkání vykládá, že má nějaké skryté a postranní úmysly :D K tomu jsou zde fakt podivné vztahy, třeba milostný trojúhelník Chase, Maxe a Gert je fakt strašně napsaný, pak je tady Nico a Karolina, což je twl romance kvalitou připomínající první sérii :D Nico se tady doslova zeptá Karoliny, jestli jí věří, když si chce s Morgan promluvit sama, ale jakmile se situace obrátí a Karolina Nico chce varovat, Nico se začne bránit, že jí vlastně jenom utlačuje. Wtf? :D Taky je hrozně zvláštní, jak tady všichni berou magii jako něco naprosto očividnýho a samozřejmýho, doslova vůbec nikoho nepřekvapí (ani Maxe, který o ničem z toho neví :D), že ty telefony v sobě mají nějaký divný peří a po jeho vyndání vzplanou. Každopádně, pokud bych měl alespoň něco pochválit, tak jsem strašně vděčný za návrat Darkholdu z 4. série Agentů, což je takové první výraznější pojítko Runaways s okolním MCU světem, a fakt, že se tvůrci rozhodli ponechat ten, dle mého dost stylový design, to mě taky potěšilo. Kéž by toto rozhodnutí udělali i jiní, že Wando a Strangi? :D Velice podivná epizoda. Hodnocení: 56%

Runaways - Enter the Dreamland (2019) (epizoda)

Extrémně zbytečná, ale vlastně neskutečně stylová epizoda. Hlavní postavy se zde dostanou do Temné dimenze (to je taková ta říše, co už byla v prvním Strangovi, Agentech i Carterové, a se kterou každý tvůrce pracuje po svém, čímž vzniká extrémní nekonzistence v tom, co to vlastně je :D) a čelí zde svým největším strachům. Samotný námět je strašně super, líbí se mi, jak si tvůrci poměrně kreativně pohráli s jednotlivými momenty samotných postav - mně osobně přišla nejlepší část Chase a Victora. Líbila se mi vizuální stránka, kdy každá z těch jednotlivých sekcí má svůj vlastní vizuální styl: Nico je zpočátku v černobílém světě, Molly má takový extrémně přebarvičkovaný, Chase naopak hodně pošedlý a takový tmavý. Celkově ale mám tyhle psychologické díly v seriálech hodně rád a i tato epizoda mě bavila. Pokud bych měl něco kritizovat, tak to bude posledních asi 10 minut, kdy se stane strašně moc věcí a je to trochu složitější na vnímání, obzvlášť když některé z nich jsou celkem dost podivné věci - třeba to, že se najednou ukáže úplně nový typ magie, kterým Tina disponuje :D Jinak ale hrozně dobrá epizoda, uvidíme, jak si tvůrci poradí s Morgan a s šestiměsíčním skokem. Hodnocení: 80%

Runaways - Rite of Thunder (2019) (epizoda)

Mid-season finále, které ukončuje celou linku s Jonahem a jeho rodinou a které je vlastně relativně fajn, i když k němu mám své výhrady. Začal bych tedy s klady: chemie mezi Magistrátovou rodinou je hrozně fajn a užíval jsem si každou scénu s nimi. Dějová linka ohledně posedlého Alexe byla taky super a celkově mi příběh přišel dost dobrý. Zde ale musím vytknout první věc a to je samotný Syn. Na to, jak byl popisován Xavin jako někdo krutý, bezcitný a pro pobavení vraždící maniak, tohle mi vlastně přišlo celkem slabé. Opravdu jsem očekával takový joker-like charakter, který se bude bláznivě smát, bude zabíjet lidi na potkání a bude si to užívat. Nic takového zde ale vlastně není, kromě jediného momentu, a to je jeho konfrontace s Nico. Podle mě trošku wastnutá postava. Dále, samotné finále tohoto dílu mi vlastně přišlo hrozně málo epické. A díky mid-season finále z druhé řady vím, že Runaways dokáží udělat dobré zakončení příběhových linek, zde to ale působí hrozně nevelkolepě a nedůležitě. Chybí tu jakákoliv napínavější atmosféra, nějaké výrazné zakončení, prostě tu nic není. K tomu všemu, zakončení dějových linek záporáků je jeden z nejvíce antiklimatických konců vůbec. Jak sám seriál řekne, Jonah se svou rodinou „prostě zmizí“. Jejich dějová linka je prostě najednou přeříznuta a ukončena. A působí to hrozně divně. Uvidíme, jak si seriál poradí se zbytkem řady, už zde jsme dostali teasing na novou záporáčku, tak se nechám překvapit. Hodnocení: 74%

Runaways - Lord of Lies (2019) (epizoda)

SPOILERS! Vlastně poměrně fajn epizoda a po té minulé, celkem tragické, návrat k tomu lepšímu. Abych hned začal tím, co se mi nelíbilo :D, já mám vlastně celkem rád tenhle námět „jeden z nás byl infikovaný/posednutý a my musíme přijít na to kdo“, ale jenom když to je fakt hodně dobře zpracované (př. třeba ten jeden díl z 6. série Agents of S.H.I.E.L.D.). Což tady úplně není. Prakticky vůbec se zde nepracuje s tou paranoidní a podezíravou atmosférou, která by mohla být poměrně dost hustá a tísnivá, a když už tady je, tak jediné, na co se seriál zmůže, tak je to, že postavy se vzájemně bezhlavě obviňují (a třeba fakt, že ten člověk by mohl být posednut proti své vůli a teoreticky o tom ani nevědět, to vůbec nikdo neřeší :D). Tenhle díl má ale hromadu skvělých momentů. Ať už úvodní flashback na pohřeb Amy (sice nechápu moc jeho význam, teď, když už všechny události zahrnující Amy jsou dávno vyřešené), smrt Catherine (která teda mohla být trošku emocionálnější a třeba i brutálnější), odhalení toho, kdo je posednutý (což zase mohlo být mnohem více epičtější a překvapivěji zpracované) a také mě stále baví všechny scény s Magistratovou rodinou. Snad si nyní už zbytek seriálu udrží přinejmenším tuto kvalitu. Hodnocení: 73%

Runaways - The Great Escape (2019) (epizoda)

SPOILERS! Od první série bez debat nejhorší epizoda, která z nějakého důvodu vytáhla zpátky naprosto tragický scénář, opět působící, jakoby ho psalo 13 leté dítě, plný logických nesmyslů a taky hodně špatných momentů :D Začal bych asi tím, jaké neskutečné množství nejrůznějších klišé tady je. Od naprosto klasického momentu, kdy Stacey nestihne doříct větu o tom, jak porazit mimozemšťany, před tím, než nad ní opět převezmou kontrolu (doslova jsem nevěděl, že toto klišé někdo ještě v dnešní době seriózně používá, myslel jsem, že už se to využívá čistě jako parodický prvek :D), až po extrémně otravný moment, kdy se Alex očividně na něco dívá, co ho zaujalo, a Nico stráví asi 10 vteřin pozorováním ho a ještě se zeptá, na co se dívá. Je zde také tuna plot holů - když umřel Jonah ve 2. sérii, bylo nám stanoveno, že hostitel si nepamatuje a nevidí, co zažívá mimozemšťan, tak jakto, že Stacey najednou ví naprosto do puntíku, co Magistrátova žena plánuje a co dělala; Jonah je zde chycen do těch podivných kapslích i přes to, že je oblečen v tom samém obleku, o kterém 2 epizody dozadu tvrdil, že je speciálně vytvořen na odolávání těmto kapslím. Dále tu jsou taky extrémně divné momenty, ať už souboj Nico s Jonahem (proč prostě Jonah nepoužije svoje schopnosti a mnohem radši jde na pěstní souboj) nebo třeba smrt Janet, která sama o sobě je vlastně hrozně pěkná (kromě toho odporného greenscreenu), jenomže ten důvod, proč se vlastně obětuje, je tak dementní a pitomý (jestli to chápu dobře, tak tam zůstala, aby Chase mohl odejít - k čemu byl v tom případě Alex, který měl za úkol odemknout dveře pryč z Algoritmu? To už od začátku se počítalo s tím, že jedna osoba tam bude muset zůstat? Nebo Janet prostě stačilo, aby počkala 10 vteřin než začala použít schopnosti Karoliny (které nějak získala), než Alex otevřel ty dveře). Celkově je tohle neskutečně hloupě napsaná epizoda. Doufám, že se seriál vrátí k důstojnosti, kterou měla 2. řada a první díl 3., jelikož tohle spíš působí, jako ta poměrně tragická první série. Hodnocení: 50%

Runaways - Smoke and Mirrors (2019) (epizoda)

Poměrně dost parádní pilot třetí řady, který pokračuje v trendu série předchozí a není vůbec špatný. Podobně jako ve druhé řadě se mi zde líbí takové ty trošku experimentálnější scény, kde se třeba různě zajímavě pracuje s formátem obrazu - tedy všechny scény v Algoritmu nebo třeba sen Nico. Dále chci zmínit postavu Xavin, která začíná být relativně fajn, i když vidím zjevnou inspiraci Enochem z Agents of S.H.I.E.L.D. (těch inspirací je tu víc mimochodem, třeba Algoritmus opravdu hodně připomíná Framework ze 4. série :D) - a i když samozřejmě na legendárního Enocha nikdy mít nebude, je dobrá :D Taky chci zmínit záporáky, tedy celou Magistrátovu rodinu, která je fakt skvělá, působí neskutečně parádně a hlavně Stacey občas i celkem děsivě. A jejich snídaňová konverzace je super :D Jsou zde stále občasné dějové lapsy a plot holes, třeba fakt nerozumím v jakém časovém úseku se to celé odehrává - na mě to působí, že tenhle díl se odehrává pár dní po minulých epizodách druhé řady, ale Leslie, která na konci druhé série měla sotva viditelné bříško, tak tady vypadá, že už bude rodit :D A taky je zde fakt divná situace, kdy jsou Runaways přesvědčení, že Jonah drží Gert (ke konci dílu jsou hrozně překvapeni, že tam je Janet), ale i tak použijí Xavin převtělenou do Gert, aby vylákala Jonahovu rodinu, což vůbec nedává smysl. Jinak je to ale opravdu hodně fajn díl. Hodnocení: 76%

Runaways - Season 2 (2018) (série)

SPOILERS! I druhá řada Runaways má stále ty stejné neduhy, kterými trpěla i první série, tj. občas až přehnaná pubertálnost, hloupoučký scénář s občas velmi podivnými replikami a celkově takový hrozně levný a cheesy pocit, na rozdíl ale od právě první řady se z toho konečně stává poměrně dost fajnový (nebo přinejmenším koukatelný) seroš, který má alespoň nějakou důstojnost a dokáže nabídnout něco jiného, než hloupý seriál pro teenagery. Tím nejlepším zlepšením prošel určitě děj, který je mnohem zajímavější, mnohem poutavější a obecně lepší. Dostáváme zde mnohem více dějových linek, které se komplikují a vzájemně prolínají, není to tak přímočaré jako v první řadě a obecně mi přijde, že i kvalita scénáře je na tom mnohem lépe. Zatímco první série měla naprosto triviální děj roztažený na 10 dílů, zde máme vlastně poměrně dost dobrý příběh, který má co vyprávět a který je ve výsledku hrozně fajn. Pořád je to místy takové hloupoučké a vy si jednou za čas vzpomenete, že vlastně sledujete superhrdinský seriál pro puberťáky, ale těchto momentů je tu mnohem méně a seriál naopak působí mnohem více „dospěleji“ (stále v rámci mezí :D) a vyspěleji. Scénář, dialogy, vtipy a celkově samotné repliky taky působí mnohem lépe, i přes to, že tu občas jsou hrozně divné momenty (tuna logických lapsů, uměle vyvolané konflikty, sem tam i opravdu špatně napsaný dialog). Hlavní šestka mi zde taky přišla lepší, hlavně některé romantické vztahy, které v první řadě působily opravdu příšerně, tak jsou tady vlastně hodně fajn, i když je fakt, že některé postavy jsou zde občas poměrně otravné (třeba Molly je sem tam fakt na zabití, taky Alex je občas fakt špatně napsaný a člověk se diví, že ho ostatní vůbec ještě nazývají kamarádem :D). Taky se mi hrozně líbí to, že tvůrci Runaways dali nějakou základnu, kde můžou jakožto tým pobývat, což je hrozně super a tahle lokace působí velice dobře a atmosféricky. Obecně bych řekl, že první půlka série je opravdu dost dobrá. Jonah jakožto záporák je zde o několik levelů lepší, než jaký byl v první řadě: konečně k němu dostáváme nějaké motivace, nějaký origin story a nějaké cíle, navíc je Julian McMahon poměrně charismatický a hlavně ke konci té první půlky řady je Jonah vlastně i celkem sympatický záporák, kterého je vám i trochu líto. Bohužel, tvůrci se v půlce série Jonaha „zbaví“ a druhá polovina řady je vlastně takový jeden velký set-up na finále, kterému chybí jakákoliv ústřední hrozba a nějaké cíle pro naši skupinu, kterých by chtěla dosáhnout: jasně, stále chtějí zničit PRIDE a dostat rodiče do vězení (teda někteří: zde se mi mimochodem hodně líbilo to, jak každý člen skupiny má na situaci jiný názor), ale není zde žádný hlavní padouch nebo nějaká jasná mise či plán. Až ke konci se ukáže, že Jonah přežil a společně se svou rodinou se infiltrovali do PRIDE tím, že ovládají své hostitele, tohle se vlastně ale dozvíme až v posledním díle a po celou druhou půlku série tady prostě chybí jakýkoliv padouch, jakýkoliv viditelný posun nebo něco takového. Navíc, finální díl trpí na úplně to samé jako finále první řady, tedy na to, že to vlastně vůbec není finále, jelikož se nic neuzavírá, ani nekončí, a jedná se jen o jeden obří cliffhanger. Abych na závěr řekl ještě něco pozitivního, musím říct, že se mi líbil audiovizuál, který se extrémně posunul od první řady: hudba je mnohem lepší a výraznější (a konečně se zde tolik nepoužívá ta extrémně otravná ústřední znělka :D) a kamera a celkově režie je mnohem nápaditější a zajímavější: hrozně se mi třeba líbilo, jak si tvůrci hrají s formátem obrazu (když se děje nějaký flashback nebo třeba na začátku série momenty ve Victorově mysli, tak tvůrci přepnou z klasického televizního celo-obrazového formátu na trochu více filmový a cinematický formát s černými pruhy dole a nahoře), což dělá z některých scén trochu experimentální záležitost. Také CGI efekty jsou mnohem lepší a celkově seriál působí a vypadá lépe. Abych to shrnul, 2. řada Runaways je prostě povedenější než ta první. Je zde kvalitnější příběh, kvalitnější dialogy, celkově zajímavější a poutavější děj a lépe prokreslený záporák. Pořád to má své chyby, hlavně druhá polovina řady je pomalejší a méně záživná díky absenci hlavního padoucha a nějakého většího cíle pro hlavní postavy, také je to pořád seriál pro teenagery, takže to tak občas vypadá, ale vlastně je již z Runaways hodně fajnový a příjemný seriál, který není vůbec špatný. O několik řádů lepší než první řada - lepší a zajímavější děj, lépe napsané dialogy, trocha důstojnosti a rázem tu máme vlastně hodně fajnový teenagerský seriál. Hodnocení: 72%