• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Počátek konce (2014) (epizoda)

Finále první série Beginning of the End rozhodně není špatná epizoda, ale pro mě je to lehké zklamání. Co je super, je pořád interakce mezi postavama. Celá linka FitzSimmons na dně oceánu je dost fajn, další dialogy jsou taky dobré. Musím pochválit Warda, který je jako záporák skvělý a jeho souboj s May je dost dobrý. Který záporák není tak skvělý, je Garrett, ze kterého se stal typický totálně šílený overpowered blázen, co mluví jak totální retard :D Vrací se nám taky Deathlok a konec celého jeho příběhu je dobrý. Upřímně hrozně cením, že se na finále vrátil Samuel L. Jackson jako Nick Fury, akorát mi vadí jeho role v příběhu. Moc se mi nelíbí, že hlavní hrdinové jsou v nouzi a pak se objeví Fury jako totální zachránce a všechny zachrání a pomůže. Byl bych radši, kdyby tu výzvu museli hlavní postavy vyřešit sami, bez nějaké pomoci, co se zázračně objeví. Každopádně, Fury má skvělé hlášky :D Taky musím pochválit uzavření všech těch příběhových linek, které je prostě dobré, ať už již zmiňovaná linka Deathloka a jeho syna, nebo třeba vztah celého týmu k Wardovi. Mám trochu problém s tím, že to působí jako hrozně zrychlené finále. Jakoby k tomu předchozí epizody vůbec nesměrovaly. Prostě je 21 epizod a pak je tu finále. Byl bych radši, kdyby to finále bylo nějak rozdělené a provázané třeba ve třech dílech a bylo by celkově detailnější a působilo víc jako finále, protože tohle působí spíš jako nějaké rychlé zakončení. A taky se mi nelíbí Garrettova smrt, kdy se John upgraduje pomocí Cybertek technologie na takového většího kyborga a pak příjde Coulson a jen tak ho zničí lejzrem :D Celá tahle scéna působí až komicky a vůbec se mi nelíbila a nehodí se tam. Byl bych radši, kdyby prostě zemřel na Deathloka. A na závěr se nám samozřejmě nastiňují nějaké linky do 2. série, ať už rodiče Skye, podivná rovnice nebo celá rasa Inhumans. Epizoda je dobrá, jenom se mi to moc nelíbilo jako to velkolepé finále série. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vděčnost (2014) (epizoda)

Předfinálová dvacátá první epizoda Ragtag je celkem dost dobrá. Podstatná část epizody se zaměřuje na backstory Warda, na jeho první setkání s Garrettem a jak se přidal k Hydře a to je strašně fajn a tyhle části jsem si užíval. Pak je tu příběhová linka v současnosti, která je taky dost dobrá. Je plná dost zajímavých dialogů a interakcí mezi postavami a třeba finální scéna, kdy se Ward vypořádá s FitzSimmons je skvělá. Když už jsme u toho, Ward jako záporák je skvělý, jeho herec Brett Dalton má prostě ksicht na to, aby hrál nějakého chladného vraha :D Epizoda má opět bohužel docela pomalé a vleklé tempo. Taky mě trochu mrzí (není to teda chyba vyloženě této epizody, ale hlavně té příští :D), že docela zajímavý záporák Garrett na konci dílu dostane onu uzdravovací látku a stane se z něj takový typický totálně šílený přesílený padouch, co je totální magor a vůbec neví, co dělá. Epizoda každopádně dost fajn, akorát opět působí jako dost natáhlá výplňková vata. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nic osobního (2014) (epizoda)

Dvacátá epizoda Nothing Personal je celkem fajn, jen je z ní hrozně cítit, že seriálu trochu dochází tempo a energie. Z celé epizody mám takový pocit, že se to snaží natáhnout na těch 22 epizod. Lepší by prostě bylo, kdyby série měla třeba jen 18 epizod, aby to tempo bylo takové lepší. Každopádně, epizoda sama o sobě je dobrá. Postavy jsou velice fajn, je zde docela dost dobrých charakterových momentů, třeba interakce Warda a Skye, nebo Fitzova reakce na to, že Ward je s Hydrou. Příběh je fajn, není to špatné a zabaví to. Epizoda působí ovšem dost prázdně a kromě pár dost super dialogů tu nic moc není. Je tu cameo Cobie Smulders jako Maria Hill, které je fajn. A taky je tu jedna nechutně digitální scéna ve volném pádu v Coulsonově Lole :D Epizoda rozhodně není špatná, ale působí to jako výplňková vata, aby se natáhl počet epizod, i když úplně zbytečně... Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Jediné světlo v temnotě (2014) (epizoda)

19. epizoda The Only Light in the Darkness je fajn, ale bohužel to není nic extra. Největší problém je to, že epizoda má 2 dějové linky. Ta první, se Skye, která odhaluje, že Ward je s Hydrou, ta je opravdu dobrá, napínavá s velice dobrou a mrazivou atmosférou. Pak je tu ta druhá linka, která vůbec nesouvisí s čímkoliv jiným, kde vidíme Coulsona, FitzSimmons a Tripa, jak se snaží zastavit Blackouta a do toho je zapojená Coulsonova dávná láska. Tahle část je dost nezajímavá a nudná, navíc nemá vůbec žádný prostor, takže ani nemá čím zaujmout. Blackout je nezajímavý záporák bez charismatu. Jediné, co o něm můžu říct, že je stokrát lepší než jeho verze, co jsme viděli ve filmu Ghost Rider 2 :D A pak je tu linka May, která je taková dost o ničem. Epizoda rozhodně není špatná, tahá to hlavně celá linka Skye a Warda a zjištění Skye, že Ward je na zlé straně je velice dobře udělané. Jinak je ale epizoda docela zívačka. Mimochodem, jako správný Whovian cením Doctor Who referenci :D Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Providence (2014) (epizoda)

Nebylo to špatné, jen to nebylo tak moc dobré, jako předchozí 2 skvělé epizody. Dost se mi líbí, že epizoda hodně řeší minulé události, líbí se mi, že se tu řeší, že S.H.I.E.L.D. už nebude pro veřejnost tak důvěryhodný, což se třeba v 2. Kapitánovi vůbec neřešilo. Bohužel mě prakticky celá linka o Coulsonově týmu a o tom, jak hledají základnu Providence vůbec nebavila. Coulson mi přišel svým chováním, kdy neustále věří, že Fury žije a že mu něco posílá, spíš otravný než zajímavý a prostě mi to nesedělo. Co mě bavilo, tak je linka o Garrettovi a Wardovi, ta mi přišla dost zajímavá, bohužel nemá tolik prostoru. Máme tu pár nových postav, cameo zde měl Adrian Pasdar jako Glenn Talbot, který samozřejmě mnohem víc prostoru dostane v pozdějších sériích. A taky se nám představuje rodina Koenigů (zatím teda jenom Eric :D), kterou hraje Patton Oswalt. A ten mi v této epizodě přišel neskutečně otravný, naštěstí jsem to, jakožto obrovský fanoušek Pattona Oswalta, dokázal přetrpět :D Každopádně taková nadprůměrná epizoda, která by se klidně mohla shrnout v 5 minutách. Hodnocení: 59%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Časy se mění (2014) (epizoda)

Hned na začátek chci říct, že celý komentář je plný SPOILERŮ a u téhle epizody fakt doporučuji si to nevyzrazovat. Sedmnáctá epizoda Turn, Turn, Turn je úžasná, ještě víc než minulý díl. Celý příběh je opět napínavý a zajímavý, celá epizoda je plná zvratů, které opravdu překvapí. Interakce mezi postavami je opět velice dobrá, akční scény jsou taky fajn, ať už Ward vs agenti nebo třeba Coulson, May a Fitz proti Hydře. Mimochodem, hudba je taky skvělá. Co je ovšem totální pecka jsou ty zvraty. Epizoda se odehrává po 2. Kapitánovi Americe, kterého jsem viděl dřív, takže zvrat s tím, že SHIELD byl infiltrován Hydrou mě nepřekvapil, každopádně není špatně udělaný (i když myslím, že v tom Kapitánovi to bylo zpracované o chlup lépe). Každopádně zvrat s pravou totožností Clairvoyanta je naprosto luxusní a podle mě i opravdu nečekaný. Jediné, co bych uvítal je, kdyby jsme s postavou Johna Garretta, tedy Clairvoyanta, strávili trochu víc času, aby tento zvrat byl ještě působivější. Každopádně chci pochválit Billa Paxtona, který tuto postavu hraje, ten si to neskutečně dává. A samozřejmě závěrečná scéna a zvrat, který změnil celý seriál a všechny postavy, kdy se ukáže, že Ward byl celou dobu na straně Hydry, je neskutečný a mrazí z něj. Nechápu, jak zde někteří můžou psát, že je to předvídatelné. A také musím vzdát hold tvůrcům, jelikož takováhle odvaha se jen tak nevidí. Budovat téměř celou sérii jednu z hlavních postav a následně z ní udělat v podstatě záporáka, to je skvělý nápad a jsem hrozně rád, že to tvůrci udělali. Luxusní epizoda plná zvratů, s dobrým příběhem a atmosférou. Hodnocení: 85%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Konec začátku (2014) (epizoda)

Šestnáctá epizoda End of the Beginning je konečně první epizoda Agents of S.H.I.E.L.D. o které můžu s klidným srdcem říct, že je opravdu skvělá. Taky chci upozornit na SPOILERY k epizodě, které bude celý komentář obsahovat. Příběh dílu je zajímavý, zábavný a poutavý, je sakra napínavý a mrazivý a například během posledních 10 minut jsem měl husí kůži, protože měly naprosto skvělou atmosféru. Interakce mezi všemi postavami je skvělá, vrací se nám zde Garrett, Trip, Hand a Blake a ti všichni jsou zajímavé postavy. Záporáci jsou také zajímaví, máme tady takový zvratový bait s Clairvoyantem a celá tahle linka byla zajímavá. Navíc tu máme Deathloka v plné kráse a ten je taky super, mimochodem, vzhledově vypadá naprosto libově :D A teď to nejlepší na epizodě, to finále. Počínaje zabitím Nashe alá falešného Clairvoyanta, přes celé to odhalení, že Clairvoyant nemá žádné schopnosti, ale je pouze agent S.H.I.E.L.D.u, po finální „zradu“ od May a následný příkaz na zlikvidování Coulsonova týmu od Handové. Tahle celá sekvence je totálně boží, má neskutečně dobrou atmosféru a prostě z ní mrazí. End of the Beginning je zatím nejlepší epizoda, která má skvělou atmosféru a poutavý příběh. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Služebníci (2014) (epizoda)

Patnáctá epizoda Yes Men je bohužel po několika velice solidních epizodách velký průměr. Příběh vůbec nesouvisí s celkovým dějem série, ale to mi tady tolik nevadí, jelikož alespoň dialogy mezi postavami řeší to, co se minule stalo. Když už jsme u dialogů, ty jsou velice dobré a interakce mezi postavami je fajn. S čím mám problém je ten děj, který není prostě moc zajímavý. Máme tady záporačku Lorelei, která není vůbec zajímavá. Taky je zde Jaimie Alexander jako Lady Sif, která je upřímně dobrá, za to může hlavně to, že ve filmech nemá skoro žádný prostor, takže vidět ji v trochu větší roli je fajn. Ale příběhově je to hrozná zívačka, není tu nic zajímavého a zapamatovatelného a z epizody si nic neodnesete, kromě pár super dialogů. Hodnocení: 50%

Agenti S.H.I.E.L.D. - T.A.H.I.T.I. (2014) (epizoda)

14. epizoda T.A.H.I.T.I. je další docela dobrá epizoda. Celý příběh o hledání léku pro Skye je napínavý, poutavý a zajímavý, postavy jsou taky dost fajn (Clark Gregg jako Coulson je samozřejmě jako vždycky totální topka :D). Máme tu 2 nové a pro příběh v pozdější fázi seriálu dost důležité postavy. Prvně je zde Trip, který v této epizodě nemá prakticky vůbec prostor a není moc výrazný. To ovšem vynahrazuje John Garrett, kterého hraje Bill Paxton, který si to neskutečně dává, je mega charismatický a má totálně libové hlášky :D Opět se zde dozvídáme něco málo o Coulsonově smrti. Každopádně, celá atmosféra epizody je dost taková mrazivá a působí to dobře. Epizoda dost dobrá, hlavně díky Billu Paxtonovi, který si to prostě užívá :D Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vlak (2014) (epizoda)

13. epizoda jménem T.R.A.C.K.S. je velice dobrá. Příběh je zajímavý, ať už celá vlaková sekvence v přestrojení, tak různé vracení a přetáčení událostí, se kterýma si celá epizoda hraje, tak i samotné finále v Quinnově domě. Hlavně již zmiňovaných prvních 15 minut ve vlaku je scéna plná neskutečně vtipných momentů a vlastně celá epizoda je nadupaná dobrými hláškami :D Cameo Stana Leeho taky potěší. A teď až do konce komentáře spoilery na epizodu :) Finálních přibližně 10 minut je velice super. Máme tady postřelení a skoro zabití Skye, které nám nastavuje materiál na další epizody a na závěr dílu se nám tady konečně zrodí Deathlok. Epizoda velice dobrá, plná zajímavých nápadů (třeba granát „zmrazující v čase“ byl dost zajímavý) a celkově zábavná a zároveň napínavá epizoda. Hodnocení: 78%