• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Půltucet špinavců (2015) (epizoda)

19. díl The Dirty Half Dozen je dost dobrý. Jestli je tady něco fakt skvělé, tak je to interakce mezi postavami. Po fakt dlouhé době se nám tu opět složil původní tým S.H.I.E.L.D.u obsahující Coulsona, Skye, May, Warda a FitzSimmons a jejich dynamika a interakce mezi nimi je skvělá. Hlavně Ward je fakt výborná postava. Akorát mě docela dost štve postava Simmonsové, která se chová jako neuvěřitelná blbka. Další linky jsou taky fajn, opět díky interakcím. Třeba rozhovor Macka a Huntera je dost solidní. Na závěr tu máme cameo Marii Hillové a pár finálních teasů na Avengers: Age of Ultron, jelikož tato epizoda se odehrává těsně před tímto filmem. Skvělá epizoda. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nepřítel mého nepřítele (2015) (epizoda)

18. díl The Frenemy of My Enemy je další z řady poměrně dost dobrých dílů. Co tahá celou epizodu nahoru je Ward a jeho interakce se členy S.H.I.E.L.D.u. Jejich dynamika je skvělá a všechny rozhovory jsou hrozně fajn. Taky vztah Skye (u které se konečně dozvídáme její pravé jméno) a jejího otce je poměrně dost fajnový a je celkově takový hrozně milý. Deathlok i Bakshi jsou taky super. Další dobrý díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Melinda (2015) (epizoda)

Sedmnáctý díl Melinda je opět celkem fajnový díl. Velkou část epizody tvoří celé backstory a origin příběh May a jeho objevování mě fakt bavilo. Zbytek je taky fajn, dost prostoru tu má Skye a její vztah s mámou, který mě taky přišel dobrý. Zajímavý charakter dostává i Raina. Na můj vkus tu teda bylo až moc málo Huntera, Coulsona a Fitze, kteří mají asi teď nejzajímavější dějovou linku. Ale špatná epizoda to není. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Eden (2015) (epizoda)

16. díl jménem Afterlife je dobrý hlavně díky spoustě zajímavým příběhovým linkám. Máme tady Coulsona a Huntera, kteří se potulují a bojují se S.H.I.E.L.D.em a jejich linka je dost fajn, Hunter tu má skvělé hlášky a navíc tu má cameo i Deathlok, kterého bylo fajn vidět po finále první série. Pak je tu linka na základně S.H.I.E.L.D.u, která není špatná, ale Simmonsová působí jako strašně otravná postava (mimochodem, to vlastně celou sérii), naštěstí si to aspoň tím koncem trochu vylepší. A pak je tu samozřejmě úplně oddělená linka se Skye, která je v jakémsi útočišti Inhumans jménem Afterlife (v češtině přeložené jako Eden) a tahle linka je zatím docela dobrá, ale příjde mi dost  natáhlá a zdlouhavá. Představují se nám tu nové postavy, Lincoln a Skyina matka Jiaying a obě tyhle postavy jsou zatím fajn a samozřejmě budou ještě v budoucnu důležité. Dobrý díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Dveře se zavírají (2015) (epizoda)

Patnáctá epizoda One Door Closes není opět špatná, ale už jsme se dostali do fáze, kdy seriál děj hrozně natahuje, a to, co se v tomto díle stane by se dalo shrnout v 10 minutách, akorát je to natažené na celý díl. Nejlepší dějovou linkou je rozhodně tahle mini-občanská válka dvou S.H.I.E.L.D.ů, ta mě příjde jako strašně zajímavý nápad a je to dobře zpracované. Zbytek je bohužel dost meh. Třeba taková linka Skye mě zatím vůbec nebaví. Taky je celá epizoda propletená flashbacky na dobu, kdy S.H.I.E.L.D. padl a kde se nám ukazuje, jak se Mack a Bobbi potkali s Gonzalesem, a všechny tyhle části jsou totálně zbytečné a prakticky vůbec nesouvisí se zbytkem příběhu. Díl to není špatný, ale nijak extra dobrý není. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Láska za časů Hydry (2015) (epizoda)

14. epizoda Love in the Time of Hydra je další relativně zbytečná epizoda, ale špatná není. Nejdůležitější linkou je určitě celý děj kolem Huntera a nové frakce S.H.I.E.L.D.u a to je strašně fajn a je super to sledovat. Další dějové linky, ať už vztah Warda a Agenta 33 nebo třeba Coulson, co uklidí Skye někam do lesíka, nejsou špatné, jsou dobré a zábavné, ale působí docela zdlouhavě. Také se nám představuje postava Roberta Gonzalese, tedy ředitele nového S.H.I.E.L.D.u a ten nemá zatím moc prostoru, ale působí poměrně charismaticky. Výplňková, ale dobrá epizoda. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Jeden z nás (2015) (epizoda)

13. díl One of Us je taková lehce zbytečná epizodka, špatná ale není. Příběhově je to poměrně slabé, náš tým tady bojuje se Skyiným tátou a pár dalšími novými epizodními padouchy, kteří jsou sice zajímaví, ale nemají vůbec prostor a už je nikdy v životě neuvidíme... každopádně, Calvin Zabo je naprosto vynikající záporák ze kterého jde respekt a strach a jeho herec v celé sérii předvádí opravdu dobrou práci. Taky se nám tu trochu rozvíjí Skyiny schopnosti a představuje se nám postava Andrewa Garnera, tedy ex-manžel May. A samozřejmě nám poslední scéna konečně nastiňuje onu záhadnou novou frakci S.H.I.E.L.D.u. Fajn epizoda. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Co jsi vlastně zač (2015) (epizoda)

12. epizoda Who You Really Are je další z řady celkem fajnových epizod. Konečně se ukazuje Skyina Inhumanská schopnost, navíc se o celé rase Inhumans dozvídáme nějaký ten backstory. Vrací se nám Lady Sif a spolu s ní přichází i Kreeský lovec Inhumanů a jejich dynamika se Skye je dost dobrá. A na závěr se zase více nastiňuje, co Mack s Bobbi tají před ostatními. Dobrý díl, který se zaměřuje hlavně na to, jak ostatní vidí lidi se schopnostma, a to je dost fajne. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Dozvuky (2015) (epizoda)

11. díl Aftershocks je po minulém nabušeném díle docela pomalá epizoda. Ale to není vůbec na škodu. Díl řeší samozřejmě Inhumans, takže tu máme Skye, jejíž schopnosti pořád zůstávají záhadné a její postava bude ještě zajímavá. Pak je tu Raina, které narostly ostny, a z tohohle charakteru se také stává poměrně zajímavá postava a bude ještě důležitá. Taky se nám tu stanovují nějaké příběhové linky do budoucna, takže tu máme slepého Gordona, který se umí teleportovat, nebo třeba tajemství Bobbi a Macka, které bude ještě důležité. A taky dynamika mezi Fitzem a Skye mě dost bavila. Dobrá oddechová a odpočinková epizoda. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Čím se stanou (2014) (epizoda)

Desátý díl What They Become je takové pomyslné finále uprostřed série, které rozděluje tuto sérii na 2 části. A je to super. Bohužel se o tom nedá moc mluvit bez SPOILERŮ, takže celý tento komentář je obsahuje. Postavy jsou dost zajímavé a všechny jsou fajn. Děj je zajímavý, je tu hromada dost dobrých momentů. Můžu vypíchnout třeba setkání Skye a jejího otce. Když už jsme nastínili ty záporáky, Skyin otec Calvin Zabo je skvělý, je charismatický, je sympatický a dost mu rozumíte a chápete proč dělá to, co dělá. Pak je tu Whitehall, který je taky dost charismatický, akorát bohužel neměl za celou epizodu moc prostoru (vlastně ani za celý seriál :D) a jeho smrt je taková pro mě docela odfláklá. Ale aspoň dala dobrou motivaci a základ pro to, proč by měl Calvin nenávidět Coulsona. A pak je tu samozřejmě posledních 10 minut, které jsou naprosto epické. Konečně se nám do celého Marvel Cinematic Universe velkolepě představuje celá rasa Inhumans, která samozřejmě bude brutálně důležitá pro celý zbytek seriálu a tento okamžik změnil Agents of S.H.I.E.L.D. k nepoznání. Ještě zmíním Tripovu smrt, která je fajn a docela emotivní, bohužel Trip v seriálu neměl vůbec žádný prostor, takže ani ta jeho smrt není pro mě tak dobrá. A ve finální scéně se nám nastiňuje, o čem bude druhá polovina série. Skvělý díl. Hodnocení: 80%