• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Povstání (2016) (epizoda)

I přes to, že je Uprising poměrně epizodní příběh, který je dost očividně pouze výplňkovou vatou v sérii, mě bavil a to hlavně kvůli velice dobrým postavám. Všechny charaktery jsou zajímavé, mají super dynamiku a jsou zábavné. Totálními tahouny zůstávají Jeffrey Mace a Robbie Reyes, kteří jsou prostě skvělí. Máme tu pár nových postav, třeba Robbieho bratra, který mi zatím připadá lehce otravný, nebo například senátorku Nadeerovou. Co mi vadilo, tak byla ona epizodičnost, a i když obě dvě linky, jak Coulson řešící výpadky proudu po světě, tak snaha Simmonsové a Radcliffe zachránit May, mě bavily, tak pořád je to takové dějově slabší, oproti minule. Ale Coulsonův running joke s tím, že jako jediný neviděl Ghost Rider, je fakt super :D Uprising není špatná epizoda, ale působí to jako čisté natahování série. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Seznamte se s novým šéfem (2016) (epizoda)

Meet the New Boss je velice fajnový dílec, který má spoustu dobrých příběhových linek. Pro mě asi nejméně výrazné a zajímavé jsou linky s trošku šílenou May, která mi prostě příjde divná :D A potom celá ta linka s duchy, která mi pořád vůbec nesedí do seriálu svojí stylizací. Nastiňuje se nám tady mocná kniha Darkhold, ale pořád mi tihle duchové prostě nesedí... Co je stále skvělé, tak je Robbie / Ghost Rider, který je prostě úžasný, jeho dynamika s Daisy je taky dost fajn, jeho vizuál je super a hudební motiv je taky dost dobrý :D Asi nejdůležitějším prvkem epizody je odhalení nového ředitele Mace, kterého hraje Jason O'Mara, a ten mi zatím příjde velice fajn, navíc má dost solidní hlášky :D Celkově dobrý díl. Hodnocení: 74%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Duch (2016) (epizoda)

The Ghost je pilotní díl čtvrté série a sám o sobě je velice fajn. Celá linka s Daisy / Quake ( která má mimochodem fakt hrozný emo look :D ) je celkem ok. Dějová linka v S.H.I.E.L.D.u je super, jelikož pořád zůstává plno věcí záhadných, teď myslím hlavně nového ředitele. Stanovují se nám i nějaké věci do dalších dílů, ať už jakýsi podivní duchové, kteří mi ale svým konceptem do seriálu vůbec nesedí, nebo třeba Aida a Framework. A teď samozřejmě to zaručeně nejlepší, Ghost Rider. Ten je prostě skvělý. Robbie Reyes, hraný Gabrielem Lunou, je sympaťák a působí dobře, samotný Rider vypadá úžasně a hlavně narozdíl od Cagova Ridera, nahání strach. Tomu pomáhá i to, že 4. série se narozdíl od předchozích vysílala v pozdních hodinách, což umožňuje trošku temnější a brutálnější scény a to je taky super. Celkově, Ghost Rider je opravdu peckový a už teď je jasné, že bude jeden z nejlepších aspektů 4. řady. Celkově velice fajn opening. Hodnocení: 74%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 3 (2015) (série)

SPOILERS! Třetí řada Agents of S.H.I.E.L.D. je konečně první série, které můžu s čistým svědomím dát 4 hvězdy, protože mě sakra bavila. Postavy jsou pořád stejné, ale mají vždycky nějaký zajímavý obrat, nějaký zvrat, nebo dějovou linku, která je prostě udělá zajímavými. Clark Gregg jako Coulson je stále skvělý a hrozně charismatický, má tu milostnou linku s Rosalind Price a následně linku s jejím pomstěním. May je fajn, konečně po 2 sériích, kde byla dost nevýrazná, dostává prostor a její linka s Lashem je taky super. FitzSimmons jsou hrozně fajn, Mack je taky super. Bobbi s Hunterem nemají celkově moc prostoru, ale jejich odchod je velice dobře a emočně udělaný. Když už jsme u postav, co nemají moc prostoru, tak Lincoln bohužel taky nemá, a to mě mrzí, jelikož je to hrozně fajn postava a jeho smrt na konci série je neskutečně emotivní. Nové postavy jsou dobré, z těch důležitějších je tu asi jen Yo-Yo, a ta má poměrně zajímavou schopnost a baví mě její dynamika s Mackem. Děj série je fajn, bohužel má stejný problém, jako měla 2. série. Je prakticky rozdělený na 2 části, které jsou od sebe tak moc odlišné, že když nastane jejich změna, tak vás to úplně praští do očí a mě to hrozně vadilo. Byl bych radši, kdyby měla série jednotnou tému a té se držela. Takhle tu máme prvních zhruba 10 dílů příběh o zbytcích Hydry, Malickovi, záhadném Monolithu a planetě Maveth. Po 10 dílech příjde změna a najednou je to o Hivovi a Inhumanech. To mě prostě vadí, lepší by bylo, kdyby opravdu měla série jedno téma po celý čas. Navíc, tempo je hrozně natahované, hlavně ke konci série působí dost vyčpěle a zkrácení z 22 epizod na takových 16 by jí prospělo. Záporáci jsou velice fajn, máme tady Gideona Malicka, který je nový velitel Hydry a působí jako takový nový Whitehall pro tuhle sérii, i když Whitehalla jsem měl asi radši... :D Lash je strašně super, bohužel po dejme tomu 6. díle už nemá skoro vůbec žádný prostor. Pak tu máme Warda, který je upřímně skvělý. Brett Dalton podává úžasný výkon, jeho postava je charismatická a jeho smrt, kdy mu Coulson rozdrtí hrudník je opravdu emotivní, i když to byl šmejd :D A nakonec samozřejmě hlavní záporák série Hive, který je super, hlavně skrz herecký výkon Daltona. Jeho pohyby, jeho výrazy, jeho chování, působí hrozně nepřirozeně až děsivě a je to skvělé. A musím ještě jednou vychválit Bretta Daltona, který podal skvělé herecké výkony a vlastně v celém seriálu hrál 3 totálně odlišné postavy. Hodného a slušného Warda, psychopatického záporáka Warda a mysteriózního a nepřirozeného Hive. A tenhle týpek prostě umí hrát :D Zbytek je taky fajn, hudba je solidní, hlavně Lashova znělka je velice good. Efekty se od první série taky dost posunuly a vypadají dobře. Celá série mě jednoduše hrozně bavila a po 1. dost nevýrazné sérii a 2., která měla taky pár problémů, je tohle první řada seriálu, která je podle mě fakt hodně dobrá. 3. série Agents of S.H.I.E.L.D. je konečně dobrá řada, která mě bavila po celou dobu. Jediný malý problém mám s jejím dost pomalým tempem. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nanebevstoupení (2016) (epizoda)

Finále 3. řady Ascension je upřímně skvělé a parádně emotivní, takže samozřejmě budu používat SPOILERY. Děj je zajímavý, je správně velkolepý ( ještě aby ne, když jde o osud světa :D ) a opravdu to působí jako finále. Epizoda je i napínavá, řetízek a bunda se neustále předávají, takže až do posledního okamžiku nevíte, kdo zemře. Musím pochválit Hive, který i zde předvedl super herecký výkon. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme jeho pravou formu viděli asi jenom na půl minuty, ocenil bych jí trošku víc, jelikož vypadá sakra dobře. A máme tady Shotgun-Axe, co víc chtít :D Teď samozřejmě ten závěr. Lincolnova smrt je strašně super, je dojemná, je dobře udělaná. Trochu mě mrzí, že Lincoln neměl moc důležitou roli, ale jeho závěr je udělaný opravdu dobře. S tím souvisí i Hivova smrt, která je dokonalá. Hrozně se mi líbí, že s Lincolnem na Quinjetu neměl žádný souboj, ale oba dva se prostě smířili se smrtí a měli takový „přátelský“ rozhovor, to bylo hrozně fajn. A finální momenty nám klasicky naznačují, co se bude dít v další sérii, takže tu máme Daisy, která konečně používá svoji přezdívku Quake, máme tady nového ředitele S.H.I.E.L.D.u a máme tu i LMD a Aidu, ze které se stane hlavní záporák 4. řady. Úžasné finále, ukončující velice dobrou sérii. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Rozhřešení (2016) (epizoda)

Dostáváme se k finále 3. série, které začíná 21. dílem Absolution. A ten je celkem dobrý. Celá dějová linka Daisy je hrozně zajímavá a třeba její moment s Mackem je super. Opět chválím Bretta Daltona jako Hive, který je boží, jde z něj strach, jde z něj respekt a je charismatický. Epizoda se nás také snaží zmást tím, kdo nakonec zemře ve finále, takže si postavy předávají řetízek a S.H.I.E.L.D.ovskou bundu a to je taky fajn, přidává to napětí do příběhu. Celkově dobrý díl a fajnová příprava na finále. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Osvobození (2016) (epizoda)

20. díl Emancipation je fajn díl, který je dobrý hlavně tím, že již všechno graduje do finále. Epizoda řeší následky filmu Captain America: Občanská válka, takže tu máme Sokovijskou dohodu, registrování Inhumanů a tak dále. A to je fajn, líbí se mi, že se pořád nezapomíná na ten filmový vesmír. Děj sám o sobě je dobrý, máme tu opět Talbota, který je skvělý a má fakt cool hlášky :D Radcliffe je taky fajn, ale pořád nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Taky se nám vrací Watchdogs a třeba takový Hellfire konečně nepůsobí tolik otravně, ale mnohem víc husťácky :D Představují se nám i Primitivové a odhaluje se nám velkolepý plán Hive, jak zničit lidstvo. A samozřejmě na závěr tu máme i smrt Lashe, která je velice dobře a emočně udělaná, škoda jen, že Lash neměl v druhé polovině série tolik prostoru. Ale jeho smrt je vážně dobrá. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nezdařené experimenty (2016) (epizoda)

19. díl Failed Experiments už pomaličku připravuje půdu pro finále. Celá epizoda se hodně zaměřuje na Hive, vidíme tu i jeho minulost a to je dost fajn. Taky se tu opět objevuje rasa Kree a tu bylo pěkný zase vidět, jelikož ve filmovém MCU se na Kree docela kašle. Musím ještě pochválit Radcliffa, který je hrozně super charakter, má pár dost solidních hlášek a je prostě fajn :D A závěrečný rozhovor Macka a Hivem posedlé Daisy byl velice dobrý. Celkově takový fajnový díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Singularita (2016) (epizoda)

18. epizoda The Singularity je další výplňkový a hrozně zbytečný díl. Představuje se nám postava doktora Radcliffe, který zatím nemá moc prostoru, ale působí poměrně charismaticky. A prostor samozřejmě dostane, hlavně v další sérii. Co mi trochu vadilo, je poměrně podivné chování Coulsona, které mi příjde lehce mimo jeho charakter. Kdy například jen tak dá Lincolnovi výbušnou vestu :D Nevím no. Taky se mi úplně nezdá jeho štít z jeho robo ruky :D Hellfire je pořád otravný, Hive je pořád docela fajn. A vztah Fitze a Simmonsové je taky super. A na závěr se S.H.I.E.L.D. konečně zbavuje Hydry... teda až na Hive... a vlastně se vrátí v 5. sérii.... takže se jí vlastně vůbec nezbavuje, ale dělejme, že jo :D Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Tým (2016) (epizoda)

17. epizoda The Team je skvělá. Příběh je strašně super, celý díl se točí kolem hledání zrádce ovládaného Hivem v týmu S.H.I.E.L.D.u. To, že je to Daisy, mi udělalo poměrně velkou radost, jelikož to přináší zajímavé možnosti do budoucna, jak bude příběh pokračovat. Taky se mi líbí Lincoln, jelikož se v tomhle díle asi jako jediný Inhuman choval rozumně :D Škoda Secret Warriors, jelikož tahle skupina měla potenciál, bohužel například takového Joeyho v seriálu už nikdy neuvidíme, což je fakt škoda a nechápu, proč ho takhle uklidili. Ještě chválím Malickovu smrt, která je podle mě dobře udělaná. Hodnocení: 80%