• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - BOOM (2017) (epizoda)

BOOM je jednoduše meh... Takový dost nezajímavý, epizodní příběh, nic se tu pořádně neděje a je to celé takové průměrné. Máme tady Shockleyho, který projde terrigenezí a získá schopnost explodovat. Což je poměrně cool dovednost, má tu jednu docela napínavou scénu, kdy málem odpálí letadlo Zephyr, ale jako postava je strašně nezajímavý a otravný. Taky je zde smrt senátorky Nadeer, která mě příjde taková hrozně náhlá, působí to, jakoby už nevěděli, co mají s touhle postavou dělat, tak ji prostě zabili... Pokud mám něco pochválit, tak je to Mallory Jansen, která hraje Aidu, plus v téhle epizodě hraje postavu Agnes, podle které je právě Aida vytvořená. Tahle herečka je skvělá, je hrozně charismatická, a umí zahrát jak bezcitného androida, tak umírajícího člověka s emocemi. Taky se nám trošku nastoluje Framework, který zatím působí dobře, působí hodně záhadně a buduje se tu celá jeho důležitost. Jinak je ovšem tato epizoda prostě prázdná a nic v ní pořádně není. Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Horká bramboračka (2017) (epizoda)

Hot Potato Soup je taková příjemná epizoda. Vrací se nám Koenigové, kteří jsou prostě vtipní a Patton Oswalt je libový :D K dějové lince, ta je podle mě zbytečně moc roztahaná, vlastně jde jen o to, že Radcliffe získá Darkhold a Coulson příjde na to, že May je LMD. A je tomu věnovaná celá epizoda... Každopádně to není špatné, díl vás zabaví a nudit se nebudete. Dostáváme nějaký lore background k Fitzovi a jeho otci, rozvíjí se nám tu vztah Coulsona a May a představuje se nám i postava Superiora, který působí skvěle a charismaticky. Epizoda baví, ale je to takový dost natáhlý díl... Hodnocení: 68%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Probuzení (2017) (epizoda)

Wake Up je konečně po několika vatových epizodách solidně našlapaný díl. Celý děj se točí kolem LMD May, která přichází na kloub tomu, co je zač, zatímco její pravá verze odpočívá ve Frameworku. Tahle linka je velice fajn a herecký výkon Ming-Na Wen je taky dobrý. Druhá dějová linie s Daisy, která podepisuje Sokovijskou smlouvu, je taky fajn, hlavně díky Macovi, který je pořád mojí oblíbenou postavou, i přes minulý díl, kde se mi moc nelíbil :D Dozvídáme se taky Mackovu historii a ztrátu jeho dcery. A finální scéna s LMD Radcliffem a nastínění nové postavy Superiora bylo super. Celkově poměrně dobrá epizoda. Hodnocení: 74%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vlastenec (2017) (epizoda)

The Patriot je další, poměrně vycpávková a zbytečná epizoda, ale je fajn. Vrací se nám po několika dílech Talbot, který je super a má skvělé hlášky. Docela problém mám s celou linkou kolem Mace a Patriota, která byla prostě už od začátku docela předvídatelná a podle mě to dost kazí Macův charakter. Kdyby byl skutečně Inhuman, myslím že by jeho postoj a jeho chování v seriálu dávalo větší smysl a užíval bych si ho víc. A určitě tenhle zvrat mohl být lépe vybudovaný a udělaný. Linka s LMD May a Aidou mi ovšem příjde poměrně fajnová. Celkově epizoda dobrá, jenom ten zvrat mohl být prostě lepší ( nebo nemusel být vůbec :D ) a tenhle díl je klasicky výplňková vata mezi těma důležitýma epizodama. Hodnocení: 65%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Porušené přísliby (2017) (epizoda)

Broken Promises je první díl druhého partu 4. série, věnovaný LMD. A užil jsem si ho, i když s ním mám pár problémů. Asi ten největší je tempo a celkově smysl tohohle dílu. Oproti předchozímu našlapanému dílu je tenhle jednoduše pomalejší, slabší a působí strašně vycpávkově a zbytečně. Máme tu celou linku se senátorkou Nadeer a jejím bratrem, která je taková podivná a navíc, Vijayova druhá terigeneze, kterou projde na konci dílu není vůbec vysvětlena ani v tomhle díle, ani ve zbytku seriálu :D Linka s Aidou mi přišla už trošku lepší, i když má pár much ( třeba scéna, kdy Mack a Yo-Yo střílí na letadlo.... jako really? :D ), Aida mě jako záporák prostě baví a LMD May mi také příjde zajímavá. Co jsem zatím u žádného dílu Agentů nezmiňoval, ale vadí mi to, tak jsou takové ty podivné střihy, kdy se totálně vypne zvuk a hudba, scéna se ukončí, a následně po třeba vteřině opět pokračuje. Je jasné, že tyhle chvíle jsou dělané pro lepší vkládání reklam ( přece jenom, je to televizní seriál ), ale když se uprostřed souboje tohle stane, hrozně to vytrhává z děje. Epizoda sama o sobě fajn, ale mohla být výrazně zkrácená, aby to prospělo jejímu tempu. Hodnocení: 65%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Zákony pekelné dynamiky (2016) (epizoda)

The Laws of Inferno Dynamics uzavírají první část 4. série zvanou Ghost Rider. A jako finále této části to funguje poměrně dobře. Tým S.H.I.E.L.D.u se tu opět dává dohromady, aby společně porazili Elie, který mě konečně docela bavil. Sice tu má podivně překombinovaný plán a je tu i podivně překombinované vyřešení S.H.I.E.L.D.u, jako postava celkově se mi ale docela líbil. Rozvíjí se nám tu i nějaké vztahy, třeba vztah Coulsona a May, nebo Macka a Yo-Yo, která se nám opět vrací a má tu 2 takové scény alá Quicksilver, kdy vidíme ve slowmotionu používání jejích schopností. Ta první scéna, kdy utíká před ohněm, je vyloženě divná, protože nedává moc smysl :D Notak, jak může být rozšiřující se oheň rychlejší, než člověk běhající rychlostí 1 tepu srdce :D Ta druhá, která je přímo součástí finálního souboje s Morrowem, už byla lepší a bavila mě. Ghost Rider je pořád super, akorát mě mrzí, že už se v seriálu mockrát neobjeví a jeho připravovaný seriál bohužel Hulu zrušilo, takže se ho nikdy nedočkáme. Quake je taky fajn a Mace, ze kterého se stává Patriot, mě taky bavil. Ještě bych chtěl pochválit hudbu, která je prostě super. Zároveň se nám zde nastiňují nějaké věci do zbytku 4. série, hlavně záporačka Aida a celkově LMD. Každopádně tento díl jsem si poměrně dost užil. Hodnocení: 74%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Podej ruku ďáblu (2016) (epizoda)

Deals with Our Devils je opět velice dobrá epizoda, která mě celou dobu bavila. Nápad, že jednotlivé scény vidíme dvakrát, vždycky z pohledu normálního světa a následně z dimenze, ve které jsou zaseknutí Coulson, Fitz a Robbie, mi přišel opravdu fajn, navíc celá tahle linka je velice napínavá. Užil jsem si i Macka jakožto Ghost Ridera, Aida taky pomaličku začíná dostávat prostor. Jediný, kdo mi pořád nesedí, je Eli Morrow, ze kterého se stává taková podivná verze Molecule Mana a prostě působí zvláštně. Díl celkový ovšem super. Hodnocení: 78%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Dobrý samaritán (2016) (epizoda)

The Good Samaritan je skvělý díl, ale pořád mi tam něco chybělo :D Co je opět úžasné, je Ghost Rider. Konečně se dozvídáme jeho origin, jak Robbie získal schopnosti a objeví se i původní Ghost Rider Johnny Blaze, u kterého mě akorát mrzí, že se už v seriálu nikdy neukázal. Pořád mi lehce vadí Mace, který je jako postava fajn, ale občas se chová tak hrozně nelogicky, stupidně a otravně... Každopádně, závěr ukazující, že za vším stál Robbieho strýc Eli, který se tak stal jedním ze záporáků této série a na konci tohoto dílu získá schopnost tvořit hmotu, ten je fakt super. Taky mě bavily odkazy na 2. sérii Agentky Carterové, kdy se nám vrací Dark force, Isodyne a Roxxon. Celkově velice dobrý díl. Hodnocení: 78%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vězení (2016) (epizoda)

Lockup je fajn díl, bohužel je to zase další výplňkový díl, bez kterého by jsme se klidně obešli. Pořád je tu skvělý Ghost Rider, třeba jeho scéna ve vězení je fakt dobrá, jsou tu skvělé dialogy, např. interakce členů S.H.I.E.L.D.u s Daisy je velice fajn. Pořád mě úplně neoslovila linka s duchama, a třeba takový ředitel Mace bohužel začíná pomalu padat k takové klišovité postavě, co si vymýšlí své hrdinské činy... Epizoda není špatná, Ghost Rider ji hodně pozvedává, ale myslím, že tu vůbec nemusela být. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nech mě stát vedle tvého ohně (2016) (epizoda)

Let Me Stand Next to Your Fire je velice fajnová epizoda, kterou tahají převážně dialogy mezi postavami. Užíval jsem si jak všechny rozhovory mezi Coulsonem a Robbiem, tak třeba shledání Daisy a Coulsona. Hlavně již zmiňovaný Robbie je prostě super, jak jako postava samotná, tak jako Ghost Rider. Představuje se nám i jeho strýc Eli, který samozřejmě bude ještě důležitý později, ale zatím je poměrně fajn. Díl má i pár akčních scén, je zde jedna skvělá automobilová honička mezi Coulsonem s jeho Lolou a Robbiem. Největším zklamáním epizody je ovšem rozhodně Hellfire, který se nám vrátil ze 3. série. Zklamáním je hlavně jeho souboj s Ghost Riderem, který měl hrozný potenciál, ale nakonec je tady odbytý pár vteřinama. Celkově v pohodě díl, hlavně skrz ty dialogy, ale mohl být lepší. Hodnocení: 71%