• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Ztracený ráj (2016) (epizoda)

16. epizoda Paradise Lost je opět celkem dost zbytečný a výplňkový díl a už je docela vidět, že sérii lehce dochází dech a o 5 dílů méně by jí rozhodně prospělo. Velkou část epizody tvoří backstory Gideona Malicka, které je poměrně fajn. Hive je taky dost super, dozvídáme se nějakou jeho stručnou historii a máme i lehký nástin jeho pravé formy. A taková scéna, kdy zabije Malickovu dceru jako oběť, je poměrně dobrá. Linka Lincolna s Daisy mě už moc nebrala, James ( ze kterého se později stane Hellfire ) je brutálně otravný. Aspoň moment, kdy Lincoln vypráví Daisy o své minulosti je dobrý. A cameo Whitehalla potěšilo :D Hodnocení: 60%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Časoprostor (2016) (epizoda)

Patnáctý díl Spacetime je další výplňkový díl, narozdíl od toho předchozího je ale hrozně super. Celý děj, který se točí kolem Inhumana, co předpovídá budoucnost, je super a celý nápad, že se náš tým snaží zabránit budoucnosti, kterou viděli, mi přišel fajn. Další dějová linka, kdy se May loučí s Andrewem je taky super, je emotivní a jejich poslední sbohem je dobré. Trochu prostoru tu má i Hive, který je pořád dobrý, a reakce týmu na to, když poprvé vidí Hive ve Wardově těle je úžasná mrazivá scéna. Taky mi díl přišel docela brutální, třeba moment, kdy Malick rozmáčkne hlavu nějakého týpka se svýma robotickýma rukama, to bylo dost cool :D A na závěr se nám opět ukazuje jistá scéna na vybuchující vesmírné lodi, která nám slibuje smrt některé z důležitých postav. Fajnový díl. Hodnocení: 73%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Watchdogs (2016) (epizoda)

14. díl Watchdogs je strašně výplňkový a zbytečný díl. Zbytečněji působí ještě víc, když si uvědomíte, že poměrně zajímavé postavy z tohohle dílu už nikdy neuvidíme. Celý děj je takový obyčejný, ale je zábavný a nenudí vás, to nic nemění ale na tom, že je to epizodní příběh, který s dějem série nijak nesouvisí. Představuje se nám skupina Watchdogs, která je docela zajímavá, a jako její vůdce se nám po 1 celé sérii vrací Felix Blake. Ten je super, jeho postava je hrozně zajímavá a líbí se mi celkově ten nápad, že se z dobrého agenta S.H.I.E.L.D.u stal zlý velitel teroristické organizace. Bohužel, jak jsem již zmiňoval, tuhle postavu po téhle epizodě už nikdy neuvidíme, a to mě opravdu mrzí. Je zde taky Mackův bratr, který je docela fajn, ale opět, už ho nikdy neuvidíme, takže působí zbytečně. Bavila mě dynamika Lincolna a Coulsona, to mě přišlo opravdu fajn. A máme tady historicky první Shotgun-Axe, jéj :D Každopádně, dost nic moc díl. Hodnocení: 55%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Poslední přípitek (2016) (epizoda)

Třináctá epizoda Parting Shot ( bacha, jsou tu na ní SPOILERY :D ) je dobrý příklad takového obyčejného výplňkového dílu, jehož konec ale zvedá hodnocení hned o několik procent. Celá epizoda je jakože fajn, extra nenudí, ale že by byla nějak super se říct nedá. Zároveň je to dost epizodní a výplňkové, není tu žádné pořádné propojení s dalšími díly. Každopádně Inhuman generál Androvich je podle mě docela nevyužitý. Jeho schopnost, kdy může ovládat vlastní stín, je hrozně zajímavá, bohužel tahle postava nemá moc prostoru a hned umře. Celkově takový průměrnější díl. Ale ten konec. Odchod Bobbi a Huntera je udělaný naprosto výborně a i když ani jeden z nich neumře, celá finální scéna, kdy si dávají sbohem, je udělaná velice emočně a i ta slzička ukápla :D Skvělý závěr pro dvojici skvělých postav. Akorát mě mrzí, že jejich připravovaný seriál Most Wanted, který měl právě pojednávat o osudu Bobbi a Huntera po Agents of S.H.I.E.L.D., tak nebyl schválen a nikdy nevznikl... docela bych si ho dal :D Hodnocení: 72%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Muž uvnitř (2016) (epizoda)

12. díl The Inside Man je další z poměrně obyčejnějších dílů, ale bavil mě. Vrací se nám postavy Glenn Talbot a Absorbing Man a návrat obou postav jsem si užil, hlavně Talbot dostává poměrně osobní linku, která je dost fajn, stejně jako jeho dynamika s Coulsonem. Taky mě dost baví linka kolem Hive, který mezitím čerpá sílu. A finální záběr epizody na Hive je fakt cool :D Celkově velice fajn příjemný díl, který není nijak zvláštní, ale je dobrý. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Nový nádech (2016) (epizoda)

11. díl Bouncing Back je po naprosto epickém mid-season finále takový odpočinkový a celkem dějově jednoduchý díl. Ale špatný není. Představuje se nám nová postava, Yo-Yo, která je celkem dost fajn a její schopnost je zajímavá, líbí se mi, že to není jenom obyčejná super rychlost. A samozřejmě tahle postava bude ještě hodně důležitá pro budoucí díly a série. Taky se nám vrací pár postav, například Talbot, cameo tu má i prezident z Iron Mana 3. Co opět musím pochválit, je Brett Dalton jako Hive. Ten je naprosto neskutečný. Jeho výrazy v obličeji, jeho vzhled, jeho pohyby. To všechno působí hrozně nepřirozeně, děsivě a strašně moc cool :D Takový dobrý chillovací díl. Hodnocení: 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Maveth (2015) (epizoda)

10. díl Maveth je troufám si říct, jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Bohužel se o tom nedá moc mluvit bez spoilerů, takže bacha, SPOILERS v celém komentáři. Celá epizoda funguje skvěle jako mid-season finále, je totálně epická a působí hrozně dobře. Celá linka na Mavethu je totálně skvělá a hrozně mě bavila. Jediné, co mě mrzí je to, že postavu Willa jsme neměli moc šanci poznat, vlastně byla jenom v jedné epizodě. Každopádně se nám tu již plnohodnotně představuje záporák Hive, který zde ovládl Willovo tělo a scéna s odhalením, že to není ve skutečnosti Will, je hrozně cool. A samozřejmě, highlight celé epizody. Scéna, kdy Coulson zabije Warda je naprosto neskutečná, plná emocí a úžasný odchod jedné z nejdůležitějších postav seriálu. A finální scéna, kdy vidíme Hive, který posedl Wardovo mrtvé tělo, z té prostě mrazí. Úžasná epizoda, úžasný mid-season. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Vyrovnání (2015) (epizoda)

Celý tento komentář obsahuje SPOILERY na díl Closure, tak bacha na to :D Třetí řada se blíží k mid-season finále a co musím uznat, tenhle díl působí sakra epicky :D Hlavně finální scéna, kdy tým Hydry vstupuje na Maveth je fakt dobrá. Ale od začátku. Epizoda začíná smrtí Rosalind, která je strašně moc nečekaná, až mě mrzí, že s postavou neměli nějaký větší záměr. Celý děj epizody je fajn, i když je pravda, že Coulson honící se za pomstou na Wardovi mě občas pekelně štval :D Taky mi příjde promarněná smrt Bankse, který měl jako postava docela potenciál. Každopádně se nám ukazuje i Grantův mladší bratr, který je dost fajn a sympatický. A samozřejmě, sám Grant Ward celý díl hrozně tahá, protože je to mega zajímavá a charismatická postava. Skvělý díl. Hodnocení: 80%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Mnoho hlav, jeden příběh (2015) (epizoda)

8. epizoda Many Heads, One Tale je další, naprosto skvělý díl. Celá dějová linka kolem S.H.I.E.L.D.u, co se snaží zjistit skrytá tajemství ATCU je úžasná, má spoustu dobrých a napínavých momentů. Fajn je taky vztah Fitze a Simmonsové, který se mnohem víc prohlubuje. Trochu prostoru také dostávají Malick a jeho poskok Giyera, ti jsou také fajn. Co tuhle epizodu tahá neskutečně nahoru je Ward. To je totiž suverénně jedna z nejzajímavějších postav celého seriálu. Brett Dalton si ho neskutečně dává a úplně skvěle hraje takového toho šmejdskýho hajzl záporáka, který je ale sakra zajímavý :D Celá jeho linka, jeho momenty, jeho souboj s Malickovými lidmi, to je super. Na závěr se nám taky odhaluje historie a původní účel Hydry, a velice stručně se nám naznačuje hlavní záporák série Hive :D Skvělý díl. Hodnocení: 75%

Agenti S.H.I.E.L.D. - Teorie chaosu (2015) (epizoda)

Epizoda Chaos Theory je skvělá a velice dobrá. Celý díl se samozřejmě zaobírá Lashem a ten je naprosto úžasný záporák. Garnerovy dialogy s May, scéna kdy Coulson a jeho tým odhalí, že Andrew je Lash, interakce mezi postavami a Garnerem, tyhle scény jsou strašně super napsané a běhá z nich mráz po zádech. A třeba takový souboj Lincoln vs. Lash je taky strašně cool. Další příběhové linky jsou taky fajn, rýsují se nám tu vztahy mezi postavami, jako např. Fitz a Simmonsová, Hunter a Bobbi nebo třeba Coulson a Rosalind. A všechny tyhle postavy mají mezi sebou příjemnou dynamiku. A také se nám tu samozřejmě připravují nějaké ty záhady do budoucna, třeba pradávná historie Hydry. A máme zde jednu z prvních zmínek na legendární zbraň, Shotgun-Axe :D Skvělý díl, hlavně díky Lashovi. Hodnocení: 75%