Dáždnik svätého Petra (1958)

[8,5/10] Zábavná slovensko-maďarská komédia z 50. rokoch, ktorá dokáže zabaviť na tých približne 90 minút. Filmové prostredie je skrátka úžasné a tento film so zaujímavým dejom ma bavil až do konca.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

[8,5/10] Seriál Monk ma už zaujal v skorom veku, keď som ho prvýkrát uvidel v televízií. Bol pre mňa v tej dobe niečím výnimočným... Jednalo sa o detektíva menom Adrián Monk, ktorý trpí rôznymi psychologickými poruchami, no napriek tomu to bol najlepší detektív vôbec. Riešil každú jednu úlohu svojim svojským, ba až srandovným prístupom veľmi dobre. K veciam vždy pristupuje veľmi dôkladne a s citom. Udivovalo ma, ako si to vždy vie všetko dať dokopy a páchateľa hravo vypátrať. Po tragickej smrti jeho manželky sa mu život obrátil ešte viac a on tak v svojich prípadoch hľadá akúsi cestu k nájdeniu tiež vraha svojej manželky (aspoň podľa môjho úsudku). V závere celého seriálu sa konečne dozvedáme kto tým vrahom napokon bol. Myslím si, že herec Tony Shalhoub túto postavu stvárnil úplne skvelo a každá epizóda vždy vedela prekvapiť akými maličkosťami dokázal Monk vyriešiť prípad.