• Fantasy

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda)

Na tohle jsem dlouho čekal, a dojmy mám zatím rozporuplné. Vizuální stránka je parádní, bezemoční Wednesday (obohacená o vidění) dokonalá. Černý humor nechybí, ale někdy je to trochu moc na sílu. Rozhodně je to ale velmi slušný úvod, v závěru je vybudováno i nějaké to napětí, takže uvidíme, co přinesou další epizody.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Inu, kuriózní to tedy bylo. Příběhy byly originální, pár zajímavých nápadů se tam našlo, řemeslně to byla dobře odvedená práce, ale prostě mě to nějak nebavilo, nezaujalo. Tři epizody mi stačily až až.

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Pátá série má poněkud těžké postavení v tom, že si jí představované události už pamatuje širší publikum. Dalo se asi čekat, že jejím středobodem budou zejména osudy Diany a Charlese, přesto mě mrzí, že je tu královna často odsunuta na druhou kolej (přestože dosud se seriál točil především kolem ní). Líbí se mi ale, že zobrazované události tu nejsou podávány jednostranně. Ocenění rozhodně zaslouží představitelky hlavních ženských rolí (královna, Diana, Camilla) a představitel premiéra Majora, kteří všichni podali naprosto přesvědčivé výkony a i masky byly dokonalé, na druhou stranu třeba na Charlese v podání Dominica Westa se mi za celou dobu nepodařilo zvyknout a oproti předchozím sériím tady bylo podle mě víc postav, které byly obsazeny typově úplně mimo.

Koruna - Vyřazené z provozu (2022) (epizoda)

Jako poslední díl série poněkud slabší. Nic moc se tu neuzavřelo, máme tu ale vybudované velice slušné základy pro pokračování v šesté sérii.

Koruna - Pár č. 31 (2022) (epizoda)

Charles s Dianou se rozvádějí a Koruna opět ukazuje, že dokáže bravurně vyprávět příběhy velké i komorní. Naprosto perfektně jsou zde zobrazeny pocity všech zúčastněných postav, tedy nejen Charlese a Diany, ale i královny, premiéra a Camilly.

Koruna - Střelný prach (2022) (epizoda)

Dianin slavný rozhovor je tady. A je neuvěřitelné, jaké napětí se kolem toho tvůrcům podařilo vybudovat. A i přesto je tu toto kontroverzní téma pojato s úctou a citlivostí.

Koruna - Na území nikoho (2022) (epizoda)

Po epizodě o Charlesovi tu máme epizodu věnovanou Dianě. Výborně se tu pracuje s jejími pocity, myšlenkami i paranoiami, vše působí naprosto přirozeně a uvěřitelně a divák se do postav dokáže skvěle vcítit.

Koruna - Ipaťjevův dům (2022) (epizoda)

Začátek je pěkně dramatický. V další části se to jaksi zlomilo, že jsem si říkal, že to tentokrát na pět hvězd nebude, ale ve výsledku jde o epizodu opravdu emocionální a dojemnou, která člověka nenechá lhostejným, takže jsem nemohl jinak.

Koruna - Přípravy na budoucnost (2022) (epizoda)

V centru této epizody stojí Charles. Zpočátku je to hodně o jeho vztahu s Camillou a manželství s Dianou, nakonec to ale není jen o tomto - a je to dobře. Dozvídáme se tak spoustu informací o něm jako takovém, o jeho názorech a postojích. A mimo jiné se tu objeví i slavné revenge dress :D

Koruna - Annus horribilis (2022) (epizoda)

Jo, tak tohle bylo konečně podle mého gusta! Po předchozí nudné epizodě jsem měl zase pocit, že sleduju starou dobrou Korunu. Příběhově bohaté, emočně nabité. Vzpomínková pasáž s Vanessou Kirby potěšila.