Sherlock Holmes (2009)

Prznění Sherlocka Holmese? Ani náhodou! Musím uznat, že jsem se bavil, a to díky hlavnímu představilteli. Downey Jr. je opravdu legrační, celý film působí naprosto důvěryhodně. To samé platí i pro jeho kolegu Watsona, kterého ztvárnil Jude Law. Tento snímek patří k těm lepším, co kdy Guy Ritchie natočil. Jenom mi tam moc neseděli některé flashbacky. Ale zpomalovačky byly vždy na pravém místě. Celková vizuální podoba vypadala slušně, na to, že film stál "jenom" 90 mil. dolarů. Byl jsem překvapen, jaký hudební doprovod složil vždy excelentní Hanz Zimmer. Bylo to netradiční, ale k filmu to sedělo naprosto bezvadně. Co se týká zápletky, tak ta je celkem jednoduchá. Divák od začátku filmu ví, kdo dělá ve městě neplechu, ale neví jak. Takže film jako celek se opravdu povedl. Myslím, že Downey Jr. se musel líbit naprosté většině lidem, kteří tohoto nového, akčnějšího, vtipnějšího a dynamičtějšího Sherlocka Holmese viděli. Dávám 80 %

Zakletý v čase (2009)

Docela pěkný snímek. Nic jsem od toho nečekal, ale líbil se mi. Za zmínku tady stojí i skvělé herecké výkony obouo hlavních představitelů. Musím uznat, že Rachel McAdams mě teda mile překvapila. Eric Bana je snad dobrý ve všech jeho filmech. Ale myslím si, že knížka bude asi lepší. Přesto hodnotím 75%

Smrt čeká všude (2008)

Supr. Supr. Supr. Vážně moc pěkný snímek. Kam se hrabou hollywoodský válečný trháky. Nemá to chybu. Tohle prostě musíte vidět.

Lítám v tom (2009)

Tak tenhle film mě fakt dostal. 6 nominací na Zlatý Glóbus si tento snímek právem zaslouží. Velký adept také na Oscara. Nedokážu si představit, že by jednoho krásnáho dne přišel do kanceláře chlápek v kvádru a řekl mi, že mám padáka a že mám začít nový život. Asi bych skočil z mostu, jako jedna postava ve filmu. Opravdu jsem neviděl na tomto filmu žádnou chybku. Dobře se zasmějete a slabší povahy na konci filmu možná vytáhnou i kapesník. Abych se přiznal, tak mi hlavního hrdiny na konci snímku bylo vážně líto. Doporučuji !!!!!!!!!!!!

2012 (2009)

2 a půl hvězdičky. Je pravda, že Emmerich točí megalomanské snímky, ale taky je pravdou, že se příběhově jedná o naprosté zklamání. To platí i v tomto případě. Režisér tu zabije skoro 6 miliard lidí jen proto, aby dal dohromady rozvrácenou rodinku. Vizuálním efektům nic vytknout nemůžu. Ty prachy tam jsou vidět. Přehnaná je ale celková stopáž. Dvě a půl hodiny???....to už je na tenhle film dost. A to hlavně kvůli stupidním dialogům...a když jeden takovýhle skončí, pak přijde supr vizuální scéna. Některé tyto vizuální kousky slouží jenom pro pobavení, nebo spíše k zalepení děr ve scénáři. Zbytečně to film prodlužuje. I přesto tu musím pochválit Johna Cusacka, se svou rolí si poradil dobře. Snažil se i Danny Glover v roli prezidenta USA. Proto celkových 50 %

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Abych pravdu řekl, tak mě docela trailer na tento film navnadil i po naprosto zkaženém prvním dílu. Ale co se nestalo, další zklamání a ještě větší než v případě prvního filmu. Troufnu si říct, že knížka je na tom 100x lépe, ikdyž jsem ji nečetl. Totálně zpackanej scénář, režie a hlavně herecké výkony. Ani bych se nedivil, kdyby představitelka Belly dostala za svůj výkon Zlatou malinu. To i představitel Edwarda hraje 3x lépe než ona. Celý film se prostě nepovedl. Jediné, co tu mohu pozvednout je hudba od A. Desplata. Musím uznat, že tady vidím jediný pokrok v zatím dvoudílné filmové sérii. Schválně co nám přinese třetí díl....

Sedm (1995)

Senzace. Tento film jsem viděl naposledy před 10 lety a jako malému klukovi se mi doopravdy líbil. Teď se mi líbí ještě více. Tento žánr Fincherovi prostě sedí, je v tom jednička. Hodně se mi líbil Kevin Spacey, i když si ve filmu zahrál ani ne 10 minut, tak z něho de fakt strach.

Star Trek (2009)

Star Trek (2009) V pořadí už jedenáctý film o posádce lodi Enterprise. Velkolepá podívaná v podání režiséra J.J. Abramse nás ale přivádí na samé začátky budoucí posádky lodi. Pro fanoušky Star Treku to muselo být opravdu milé překvapení. Celá série filmů o této lodi ztrácela nápad i dech. Tento film je však oravdovým oživením a navíc, diváci se konečně budou těšit i na další pokračování této série od Abramse. Velmi kvalitní scénář nemá asi žádnou chybu. Film je plný akčních, dechberoucích a vtipných scén. Herecké obsazení je bez chyby.Hlavně mladý Kirk a Spock jako by z oka vypadli svým starším já. Počítačová animace je úchvatná, stejně jako hudba Michaela Giacchina, který s Abramsem spolupracuje už dlouhou dobu. Zkrátka tenhle film se musí líbit všem.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Mladičký mág nás opět pozval ke sledování jeho dobrodružství. Tentokrát už k šestému.Jelikož je kniha Princ dvojí krve spíše takovým přemostěním mezi 5. a 7. dílem, tak se čekalo, jak si s tím režisér David Yates poradí. Myslím si, že obstál. Doslova do filmu vyždímal celou knihu. Ve filmu se děje všechno možné a vlastě nic. Sledujeme proměnu hlavních hrdinů z dětí do dospělých lidí. Tudíž prožívají velké lásky a velká zklamání. Tomuto tématu se film věnuje možná více než by měl. Celý film se tak přehupuje na hranici dobrodružné fantasy a romantické fantasy. Ale to je asi jediná výtka. Jako celek působí tento snímek opravdu dobře. Vyzdvihnout musím také práci Nicolase Hoopera, jehož hudba pracuje s filmem možná nejlépe z celé série.

Stáhni mě do pekla (2009)

Sam Raimi je zpátky. Po nevydařeném Spider-Manovi 3 se vrací se žánrem, který je mu k srdci asi nejblíže. Pokračuje tak ve stopách své slavné horrorové série Evil Dead. Sam a jeho bratr Ivan spolu napsali opravdu velice dobrý příběh o dívce, kterou proklela stará čarodějnice.Docela prosté, ale parádní filmová podívaná,jelikož se jedná vlastně o horrorovou komedii. Co může být pro fanoušky tohoto žánru lepší, než se opravdu bát, ale přitom se i pobavit. Právě navodit divákovi pocit hrůzy jde Samovi opravdu asi nejlépe ze všech režisérů. Zásluhu má na tom i mistrovská horrorová hubda pana Christophera Younga. V tomto spojení je film opravdovou lahůdkou i pro fanoušky jiného žánru, než je tento. Nebojím se tento film označit za jeden z nejlepších horrorů poslední doby.