Hvězdný prach (2007)

Nemám nejmenší výhradu. Možná pouze slabší vizuální efekty, které místy opravdu bijí do očí, ale to se dá prominout. Nádherný pohádkový příběh podle stejnojmenné knihy opravdu neztrácí na tempu. Celá plejáda hvězd, účinkující v tomo snímku, je naprosto senzační. A navíc, vyzdvihnout se musí i autor hudby Ilan Eskheri. Jen díky tomuto mistrovskému dílu, který složil, je film tak úchvatný.

Poslední samuraj (2003)

Úžasné válečné drama, které jasně dokázalo, že Tom Cruise není stvořený pouze pro roli Ethana Hunta.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nemohu si pomoci. Vážně si myslím, že by se nic nestlo, kdyby se poslední díl této ságy na dvě části nerozdělil. Vše by se dalo vysvětlit jedním filmem. Na druhou stranu je třeba podotknout, že se tato první část režisérovi povedla. Škoda jen, že se ve filmu objevují nějaké nelogičnosti ve scénáři. V porovnání se šestým dílem si myslím, že tento film za ním trochu zaostává. V těchto filmech se prkticky nic moc zásadního neděje, přesto byl Princ dvojí krve natočen o malinko lépe. Ale zpátky k tomuto filmu. David Yates se pokusil o drama, v některých částech filmu to fungovalo velice dobře, ale jako celek nikoliv. Jinak velké plus dávám výpravě, povedla se. To samé ale nemůžu říci o kameře. Co se hudby týká, u mně Alexander Desplat obstál, i když podle mého názoru, předchozí dva filmy, které měl na starosti Nicholas Hooper, nepřekonal. Jsem zvědavý, jak si povede ve druhé části, na kterou se moc těším. Rozjezd se totiž opravdu jako celek povedl.

Panna nebo orel (2010)

Byl jsem hodně překvapenej. Ale příjemně. Emma Stone je fakt úžasná.

Expendables: Postradatelní (2010)

I když to nejsou plné 4 hvězdičky, i tak sekám Stallonovi poklonu. Takový sebeironiuzíci snímek jsem neviděl dlouho. Dát dohromady taková esa akčních B filmů dalo možná práci, ale Stallonovi se to vyplatilo. Stattham a Jet Li jsou dobrá dvojka doplňující koho jiného než Stallona v hlavní roli. Snímek neztrácí na tempu. Možná je trochu předvídatelný ale rozhodně méně než Avatar. Výbuchy a akční scény jsou perfektní. A hudba od Briana Tylera je více než dobrá. Krásně podbarvuje celý snímek. V kinech "Postradatelní" slaví úspěch, tak se možná dočkáme i pokračování. A já si ho nenechám ujít.

Připoutejte se, prosím! (1980)

30 let stará parodie, přesto nejlepší všech dob. Tomuto filmu se příblížily pouze Žhavé výstřely! Nenechte si ujít. :-D

Půlnoční běh (1988)

5 hvězdiček by bylo asi příliš. Nicméně tento film jsem už viděl nejméně 3x a stále se u něj směju. Grodin a De Nro je naprosto libová dvojka :-D

Happy (2008)

ENHARA !!! Naprosto dokonalý film.

Predátoři (2010)

MIlé překvapení. Konečně film hodný takovéto postavě. 100x lepší než filmy, kde se Predátor objevil spolu s Vetřelcem. Velkou výhodou tohoto snímku je fakt, že navazuje jak naprvní film, tak i na druhý. můžete to zařadit kam je libo. Ale spíše navazuje na film první. Líbila se mi myšlenka, že už predátory přestalo bavit lovit lidi na zemi, tak si je brali s sebou na svou mateřskou planetu. Lidé jsou přeci jenom na naší planetě ti nejnebezpečnější predátoři. A tak se stanou lovenou zvěří. Tohle se mi opravdu zamlouvá, protože to vypadá, že budou ještě další a další predátoři přicházet do kin. Aby ne! Také se musím přiznat, že jsem se obával jak si Adrien Brody poradí s rolí žoldáka, mé obavy byly zbytečné, poradil si na můj vkus velice nadprůměrně. A hudba od Johna Debneyho....lahůdka! Nechal celým filmem vyznít hlavní téma z předchozích filmů od Alana Silvestriho, a pak si jej postupně upravoval podle sebe. Stejně jako u Iron Mana 2. Film u mě za 75%

Počátek (2010)

Trailer mě navnadil, co si budu nalhávat. Bohužel celkový výsledek mohl být daleko lepší. Neříkám, že to byl špatný film, to bych si opradvu nedovolil. Byl to excelentní chytrý snímek. Vizuálně na mě tento film zapůsobil až až. Nolan je zkrátka génius, co si budem nalhávat. Přesto jednu hlavní nevýhodu tento film má, a to tu, že ne každý tento film pochopí a neztratí se v něm. Ale to je maličkost. Inception není Nolanův nejlpší snímek, tím asi navždy zůstane The Dark Knight, a dokonce i zaostává v porovnání se žánrově podobným Matrixem. První díl této ságy byl víc jak o chup lepší než Inception. Přesto tento film je, jak už jsem napsal, zcela vyjímečný. Dávám 80 %