Poslední recenze (659)
Bridgertonovi - Staří přátelé (2024) (epizoda)
Prozatim mnohem lepsi nez nepovedena druha serie a jen o kousek horsi nez 1 a kralovna Charlotte. Osoby Eleis a Francesky velice zajimave a poutave vykresleny a i Penelope, po rozpacitem zacatku, rozkvetla. Antony se svou zenou nastesti ustoupili do pozadi. 7.5/10.
Nevěstina máma (2024)
Uroda Zlatych malin neobycejne bohata. 1/10.
Andělino vánoční přání (2020)
Nebylo to až tak sociálně smutné, jak by se mohlo zdát z prvních minut filmu, a je dobře, že prejedene děti západního dneska dostanou naservirovane i setkání s realitou ne tak dávnou, kdy otec rodiny na roky musel odjet za moře, aby svou rodinu zabezpečil. A ajfoun jsou pouze moderní noviny. 7.5/10.
Poslední deníček (17)
Můj oscar: Nominace za 02,03-2024.
ČEŠI
Nejlepší režie seriál:
Pavel Soukup - Metoda Markovič 10/10
Nejlepší výprava:
Ikarie XB1
Nejlepší námět, předloha:
Jaroslav Hruška, Tomáš Hruška - Metoda Markovič
7 schodů k moci
Nejlepší scénář seriál
Jaroslav Hruška - Metoda Markovič
Nejlepší scénář film
bratři Mrštíci - Maryša (divadelní záznam 2018 - Vávra)
Nejlepší akce a efekty
Ikarie XB1
Nejlepší citát
"Spánek není nikdy ztracenej čas" - To se vysvětlí, soudruzi
Tady je účtarna, právník - Dobrý den - Pst, tady se platí i za dobrý den: Vytoč mého agenta
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Jiří Vyorálek - 7 kroků k moci
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Pavla Gajdošíková - Maryša (divadelní záznam 2018)
Natalie Germani - Její tělo
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Dušan Urban - Maryša (divadelní záznam 2018 - Vávra)
Radovan Lukavský - Ikarie XB1
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Denisa Barešová - Její tělo
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Vojtěch Kotek - Metoda Markovič
Michal Novotný - 7 schodů k moci
Nejlepší herečka v minimální dramatické roli
Sára Rychlíková - Metoda Markovič (figurantka)
Zuzana Stivínová - Její tělo (trenérka)
Nejlepší mužský dramatický padouch:
Petr Uhlík - Metoda Markovič
Pavel Batěk - Sedm schodů k moci
ZAHRANIČÍ
Nejlepší režie seriál:
Michael Goi, Sylvain White, Liz Friedlander, Adam Davidson, Greg Beeman (více) - Rookie (75)
Nejlepší režie film:
Pedro Almodóvar - Bolest a sláva (8/10)
Nejlepší výprava film:
Duna 2
Nejlepší masky:
Duna 2
Nejlepší námět film:
Bolest a sláva
Nejlepší akce a efekty
Duna 2
Nejlepší hudba:
Bolest a sláva (kupr. zpěv nad praním prádla)
Nejlepší herec dramatické hlavní role
Timothée Chalamet - Duna 2
Antonio Banderas - Bolest a sláva
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Zendaya - Duna 2
Nejlepší herečka dramatické vedlejší role
Penelope Cruiz - Bolest a sláva
Nejlepší herec, dramatická vedlejší role:
Javier Bardem - Duna 2 (nacelnik indianu)
Asier Etxeandía - Bolest a sláva (herec)
Nejlepší herec, seniorní dramatická role
Christopher Walken - Duna 2
Nejlepší herečka, seniorní dramatická role
Julieta Serrano - Bolest a sláva (stará matka)
Nejlepší herec, dětská role:
Bolest a sláva
Zdroj: http://polt-soc.svetu.cz/56-muj-oscar-nominace-za-02-03-2024.html